Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 20:28, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam wszystkich odwiedzających bardzo serdecznie!

Padło też na mnie!
Z zamiarem założenia własnego wątku nosiłam się od dłuższego czasu. Na Ogrodowisko trafiłam przypadkiem 3 lata temu szukając inspiracji ogrodowych - byłam wtedy właścicielką "nudnego" ogrodu z trawnikiem (zresztą wątpliwej jakości) i rzędem szmaragdów. Pamiętam, że był styczeń, forum wciągnęło mnie do tego stopnia, że spędziłam na nim resztę zimy podziwiając zielone zakątki Ogrodowiczów. Potem przyszedł czas przemyśleń, planów. Decyzja o zmianach podjęliśmy w sierpniu, rewolucja nastąpiła jesienią.

Ale... może krótko o działce. Mieści się w Wielkopolsce, w małej miejscowości, na osiedlu domków jednorodzinnych w spokojnej okolicy. Mieszkamy tu prawie 7 lat. Liczy niecałe 1300m2, kształt romba. Trawnik miał wtedy 500m2. Na dzień dzisiejszy to "tylko" 250m2, pozostała połowa to rabaty. Reszta działki to budynek i okostkowany teren wokół.

Długo zastanawiałam się nam tematem wątku. I nie wyobrażam sobie ogrodu bez trawnika, a mój na dziś już jest niewątpliwie jego ozdobą - gęsty, dywanowy, soczyście zielony (poprzedni całkowicie zerwany, położony nowy "z rolki"). A więc zapraszam na wirtualny spacer NA ZIELONEJ... TRAWCE

Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej służąc radą, cały czas uczę się tematu ogrodowego, planuję, zmieniam...

Trawnik został podzielony na dwie części, w przeciwległych narożnikach działki powstały gaiki brzozowe





















____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
nawigatorka 20:31, 23 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Witaj sąsiadko z Wielkopolski
Zagajnik z wrzosowiskiem i reszta ogrodu wygląda bardzo elegancko i dojrzale.widać staranie właścicielki
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
iwka 20:36, 23 paź 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj widziałam Twoje zdjęcie w metamorfozach chyba, super że założyłaś wątek, będzie od kogo zagapiać bo masz już bardzo ładnie wrzosowisko imponujące
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
AngelikaX 20:36, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209







____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:39, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
nawigatorka napisał(a)
Witaj sąsiadko z Wielkopolski
Zagajnik z wrzosowiskiem i reszta ogrodu wygląda bardzo elegancko i dojrzale.widać staranie właścicielki


Dziękuję za miłe powitanie również się witam

Ogród ma tylko 2 lata ale faktycznie bardzo dorósł, wrzosowiska zwłaszcza, choć egzemplarze posadzone były bardzo malutkie.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:40, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
iwka napisał(a)
Witaj widziałam Twoje zdjęcie w metamorfozach chyba, super że założyłaś wątek, będzie od kogo zagapiać bo masz już bardzo ładnie wrzosowisko imponujące


Witam i dziękuję tak w metamorfozach to mój a zgapiać proszę bardzo- sama inspirowałam się Ogrodowiskiem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Kacha123 20:41, 23 paź 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj! Piękny ogród! Robi wrażenie. Gratulacje!
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
AngelikaX 20:50, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209




____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:51, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kacha123 napisał(a)
Witaj! Piękny ogród! Robi wrażenie. Gratulacje!


Witam dziękuję i cieszę się że nie tylko mnie się podoba
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:59, 23 paź 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Frontowa część

Lato




Jesiennie




____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies