Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 17:43, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ewakatowice napisał(a)


Małgosik jak u Ciebie przezimowała?
Jakie masz hortensje ogrodowe?


Carex elata "Aurea" zimę przeżyła, ale ma 2/3 lub nawet 3/4 liści zeschniętych, więc ładnie nie wygląda zimą. Ale niedługo zetnę ją, bo za dużo skubania i zobaczymy jak odbije. A może już powinnam? Bo mi od wczoraj kwitnie turzyca "Snowline" a nie poskubałam jej i nie wygląda to ładnie.

Hortensje ogrodowe to nie mam pojęcia jaka odmiana, bo nie było na etykietce, ale będą teraz miały 3 lata. Najpierw zimowały w garażu, potem ich nie okryłam i nie kwitły, a teraz ich nie okryłam, ale bedą kwitły, bo nie zmarzły
____________________
Ogród na glinie
Ewa777 18:57, 26 mar 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Malgosik napisał(a)


Zobaczymy, ja je zrobiłam bardzo wcześnie, bo jeszcze przed astronomiczną wiosną. Jak będą miały dobre papu to będą rosły i latem będą ładne, takie jak się kupuję.


Kupiłam dwie pelargonie angielskie Jutro zrobię sadzonki.
Tylko moje kwitną na jednych gałązkach, a na innych jest masa pąków. Te sadzonki, to jakiej wielkości powinny być? Te pączki kwiatowe, to chyba poobrywać, żeby roślina nie wysilała się na kwitnienie, tylko puszczała korzonki? Jak myślisz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Malgosik 18:58, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ciachnęła turzyce Snowline, za dużo było skubania. Mam nadzieję ze urośnie i znikną podsuszone fragmenty. 1 wystrzyżona i wszystkie:

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:00, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
A to Turzyca elata "Aurea". Wygląda kiepsko, dlatego wycięłam ją nisko. Ale w snopku widać że dołem jest zielona i rośnie. Zobaczymy czy przeżyje. Rano było 10 stopni, w dzień 15, ma być ciepło.





____________________
Ogród na glinie
Malgosik 19:04, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa777 napisał(a)


Kupiłam dwie pelargonie angielskie Jutro zrobię sadzonki.
Tylko moje kwitną na jednych gałązkach, a na innych jest masa pąków. Te sadzonki, to jakiej wielkości powinny być? Te pączki kwiatowe, to chyba poobrywać, żeby roślina nie wysilała się na kwitnienie, tylko puszczała korzonki? Jak myślisz?


Trzeba wyciąć kwiatostany i poczekać aż gałązki podrosną i będą dość duże na sadzonki. Chyba że już teraz są ładne i można je ciachnąć to tnij i zostaw kwiaty. Chyba że będziesz jeszcze sadzonek potrzebować, to obetnij kwiaty i pędź roślinę w ciepełku by przyrastała.

Wielkość w instrukcji, ale mogą być większe, bo moje chwilę wcześniej pocięłam. Nadmiar liści usuń, by nie trzeba ich było wykarmiać.
____________________
Ogród na glinie
Olili 19:40, 26 mar 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Przyiegłam z rewizytą ..patrzę i oczy mi na wierzch wychodzą jak gnasz z pracami,robi się coraz piękniej ,przyznam szczerze ,że aż zazdroszczę
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Malgosik 20:47, 26 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Olili napisał(a)
Przyiegłam z rewizytą ..patrzę i oczy mi na wierzch wychodzą jak gnasz z pracami,robi się coraz piękniej ,przyznam szczerze ,że aż zazdroszczę


Witam
Ja już wiosną 2014 zaczęłam, to ileż to będzie trwało?
Jak skończę rozkopane rabaty to może dopiero połowa ogrodu będzie zrobiona.
Dlatego od połowy lutego grzebię w ziemi
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 10:03, 27 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zgubiłam gdzieś mój projekt. Miałam go ostatnio na studni i przepadł. A muszę na nowo, ostatecznie wytyczyć rabaty Bo jak już ekobordy pod żwirek zamocuję, to będzie za późno na zmiany.
____________________
Ogród na glinie
AnnaCh 12:20, 27 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Co do rozmnażania pelargonii. Ja robię takie małe sadzonki już na początku września. Stare rośliny idą do kosza. Nie moczę w ukorzeniaczu, tylko wprost do ziemi i tak sobie rosną. Teraz żeby się zagęszczały od dołu, a nie wyciągały w górę, obcinam je, a te odcięte odrosty znowu do kubeczków. U mnie w domu prawie na każdym parapecie pelargonie latem stoją. Jest tylko jeden mały problem, mam całą zimę zajęte parapety w wiatrołapie, kotłowni i na klatce schodowej.

Soty za jakość zdjęć, ale robione telefonem pod światło.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Malgosik 14:18, 27 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No pięknie!
Aleś Ty pelargoniara!
Tylko kłopot jest z tymi sadzonkami przez zimę jednak. Bo i światła i podlewania potrzebują.

A mój projekt się odnalazł. Święty Antoni jest niezawodny!
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies