Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działeczka - Grzesiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działeczka - Grzesiu

Kasia_ 17:19, 03 maj 2011


Dołączył: 30 sie 2010
Posty: 124
Grześ właśnie byłam z wizytą w Twoim ogrodzie ! jest śliczny taki kolorowy ! Gratuluję ! zwłaszcza ,że za oknem leje deszcz ! przynajmniej u nas niewiem jak u ciebie ale u nas ponuro strasznie ! zimno i przygnębiająco ! jak patrze na te kwiaty , na promyki słońca przenikające wśród twoich kwiatów w sercu robi się radośniej ....
____________________
Kaś
Gardenarium 21:32, 03 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niage napisał(a)

Ano mam problem...ja mam zawsze jakiś problem
natury ogrodniczej
deszcz by się przydał
teraz czekam na przymrozki mam nadzieję że ominie Wielkopolskę


Przymrozkom mówię NIE ! Ale deszcz bardzo proszę, daaaaaaaaaaawno nie padało, jest strasznie sucho, ja też z Wielkopolski
Kompozycja ze stokrotek, bratków i niezapominajek na rowerku jest super


No to czemu Was nie było na tulipanowych polach w Chrzypsku Wielkim?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaDS 19:46, 04 maj 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Cześć Grzesiu, miło mnie zaskoczył Twój wątek tutaj
Pozdrawiam ciepło .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Gabriela 11:59, 05 maj 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
gardenarium napisał(a)





Czuję, że te będą wyjątkowo piękne

Czy to są tulipany odmiany Angueliqe ? Są rzeczywiście wyjątkowo piękne, pełne, uwielbiam je. Grzesiu, zrób zdjęcie kwitnącym, proszę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Grzesiu 21:16, 05 maj 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Witajcie wszyscy ogrodomaniacy
monteverde....Niage(a skąd dokładnie?)...Majkel...Haneczka...Danusia...Kasia....Aniu( witaj różana królowo ) ...Gabiś

Żyje na najwyższych obrotach jak to bywa u mnie o tej porze roku, ale staram się być na bieżąco na forum jak i w swoim ogródku
na temat pogody nie będę się wypowiadał bo mogłoby polecieć parę niecenzuralnych słów
ale u mnie nic nie zmarzło-chyba... ani nie podmarzło
tak mi się wydaje
wszystko co miałem w donicach powędrowało do szkalrenki, to jednak bardzo fajne miejsce i przydatne na działce
Dobrze że nie posadziłem jeszcze pomidorów...ale zrobię to w przyszłym tygodniu na pewno
Tymczasem mam gościa na działce i tu musiałbym zaklnąć
wiem że kret to zwierze pod ochroną ale ahojka wolę w wersji tv
czy ktoś ma jakiś dobry sposób na kreta?
ale w wersji żywej?
znaczy się dla kreta
Coś tam kwitnie i coś tam w mej głowie się kręci już
pomysły na nasadzenia...zakupy....donice..kompozycje jakieś kolorowe
Uwielbiam takie z jednorocznych z racji wykonywanego zawodu chyba
kusi mnie...a powinienem czuć wstręt

W sobotę popstrykam nowych zdjęć
A tymczasem zeszłotygodniowe

Wybaczcie ale nie "zaśmiecam" sobie głowy nazwami odmian tulipanów
jak mi się coś podoba na zdjęciu to kupuję
no bo faceci to wzrokowcy...podobno

Te są wielgaśne niczym kwiaty piwonii, jeszcze kwitną ale to ich ostatnie chwile





Mój ulubiony kolor...nie tylko tulipanów



Te też są fajne....



a to wiem...Jan Paweł [[



Co do Chrzyypska...niestety nie dałem rady
Ale wybieram się do Wrocławia 14-15 maja na kiermasz

____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
hanka_andrus 21:26, 05 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Te piwoniowe śliczne,ale ja też wolałabym ten fiolecik .Cieszę się,że strat nie masz.Ja swoje poletko jutro wizytuję.Zobaczę co się nawyprawiało.....Powodzenia w nasadzeniach!
Pozdrowię cię specjalnie.....Ahoj!
Nie wiem czy u ciebie sposób na kreta zadziała,ale taki wyczytałam:Starą miękką cebulę włożyć do reklamówki ,ściśle zawiązać i położyć w szklarni ,żeby zgniła,Jak już zapach będziesz czuł, ponapychaj tej cebuli/właściwie już mazi /do nor krecich. Podobno ani nornice,ani krety tego nie lubią.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 21:27, 05 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
przedostatni chyba najładniejszy ze względu nawet,że ma 5 kolorów) strzępiaste fioletowe też, a zreszta wszystkie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
grazynadoman... 21:45, 05 maj 2011


Dołączył: 06 mar 2011
Posty: 389
Witam Grzesiu /tak na imię ma mój zięć i wnuk/ rosliny w ogródku przepiękne, szczególnie tulipany /fioletowy/ oraz -peonia.Twój ogródek przypomina mi trochę mój wcześniejszy gdzie wyżywałam się na rabatkach zakolach, sadziłam, plewiłam aż się zdenerwowałam. Latka przybywają i człowiek też chce trochę odpocząć, zmieniłam całkowicie ogród na bardziej wypoczynkowy.
____________________
Moje ustronie
Niage 22:12, 05 maj 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Dla mnie ten fioletowy jest c u d o w n y
Spójrz na mapkę forumową A Ciebie tam nie ma?
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Gabriela 10:00, 06 maj 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Te czerwone kwiaty na zdjęciu to nie peonie, ale tulipany! Takie czerwone to mogą być "Monte Carlo", w pąku były różowe, dlatego myślałam że to "Angueliqe", którą akurat w tym roku mam. Te pełne odmiany nie są wysokie i kwitną dość wcześnie, są wspaniałe, polecam. Piękne kwiaty Grzesiu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies