Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój maleńki ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój maleńki ogród

aguleczka 14:22, 03 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Witam jestem tutaj nowa podczytuję was wszystkich od jakiegoś czasu jestem amatorem w dziedzinie tworzenia ogrodów niewiele znam się na roslinach ale uwielbiam ciągle cos w ogródku robić i ciągle próbuję go ulepszać pokażę wam działke od jakiej zaczynałam

z czasem udało mi się dojśc do takiego stanu


ale postanowiłam wprowadzić zmiany chciałam początkowo tylko kamienne obrzeże zamienić na palisadę z bruku ale jak już robić to robić przy o okazji poprosiłam o wyrównanie terenu ,teren mamy spadkowy ale kiedy panowie robili mi ogrodzenie tak skamieniała ziemia że rzuciłam łopatą i powiedziałam poddaje się i dzięki temu zrobiłam kolejny spad który z czasem zaczął mnie denerwować przy wyrównywaniu pojawiły się nowe wizje stworzenia koła w ogrodzie gdzie można będzie usiąść lub postawić basen dla dzieci generalnie w ogrodzie nie siedzimy tylko na tarasie ale taras jest na filarach więc takie miejsce warto zrobić tak na przyszłość tu foto z równania i jednoczesnie z demolki ogrodu. na dzień dzisiejszy to prace nadal trwają pogoda nas nie rozpieszcza i panowie nie mogą skończyć naszego dzieła a ja czekam bo kora kamienna przyjechała , będę nasypywać ja na ten kamyczek który już jest a potem wyrównanie działki siatka na krety i ziemia czarna posianie trawnika i uzupełnianie moich rabatek z którymi mam dylemat i chciała bym prosić o wsparcie co tam dosadzić jak itd... nasz ogród nie jest odizolowany jak widać tujami i tylko z jednej strony je mamy i nie planuje się zasłaniać tujami taras mam tak wysoko że żadna tuja mnie nie zasłoni więc tu mi nie przeszkadza że ogród jest na widoku tylko jak już go widać to niech będzie pięny a tak wyglądają zmiany na dzień dzisiejszy


z gory taki będzie widok oczywiście trawę namalowałam nie chciała bym by ogród sprawiał zarośnietego lubię kiedy jest ład i porządek dlatego też często podcinam krzewy by nie zarosły cąłkiem rabaty ,chodniczkiem który prowadzić będzie do ogródka pochwale sie pożniej przy nim tez już są posadzone krzewy tworzy się donica z palisad na lawendę też pokaże już po wykonaniu jak wy to widzicie ?? a sporo z was ma piękne ogrody jak również sa specjalistkami w tej dziedzinie .

AA jeszcze może pokaże co pod tym tarasem nasadziłam ,niestety nie mam takich zdjęć by pokazac całość ale nadrobię
____________________
Mój maleńki ogród
Karabela 14:36, 03 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Ładnie pozdrawiam
____________________
Eksperymentarium
aguleczka 14:53, 03 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Bardzo się ciesze że się podoba własnie wyszłam z metamorfoz jej jakie piękne ogrody jakie duże cud miód a i tak dalej nie wiem co kupić jak to wszystko skomponować .
____________________
Mój maleńki ogród
Karabela 14:59, 03 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Spokojnie, wszystko Ci się uda ladny ten placyk, z czego?
____________________
Eksperymentarium
aguleczka 15:05, 03 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
chodzi o koło? to kostka brukowa piccola( tak chyba sie nazywa) z posypka

widzę u ciebie piękny trawnik jaką trawę posialiście ?? mam z doborem trawy mega problem nawiozę czarnej ziemi ale jak widac u nas teren gliniasty ogródek bardzo w tej części nasłoneczniony zastanawiam się co posiać by był zielony gęsty i piękny nie tylko patrząc idąc ulica a z góry również bo ostatni trawnik był piekny z dołu ale z góry to wyglądał paskudnie placki siano itd...
____________________
Mój maleńki ogród
aguleczka 15:06, 03 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Jak ustawić link by wyświetlał sie tak wątek jak twój??
____________________
Mój maleńki ogród
Gocha 15:27, 03 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam pięknie się zapowiada. Pozdrawiam.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Karabela 15:46, 03 lip 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
aguleczka napisał(a)
chodzi o koło? to kostka brukowa piccola( tak chyba sie nazywa) z posypka

widzę u ciebie piękny trawnik jaką trawę posialiście ?? mam z doborem trawy mega problem nawiozę czarnej ziemi ale jak widac u nas teren gliniasty ogródek bardzo w tej części nasłoneczniony zastanawiam się co posiać by był zielony gęsty i piękny nie tylko patrząc idąc ulica a z góry również bo ostatni trawnik był piekny z dołu ale z góry to wyglądał paskudnie placki siano itd...


my dalismy z rolki a teraz moj M 2 razy w tygodniu kosi, gladzi i zagaduje to trawnik nie ma szans i rosnie
____________________
Eksperymentarium
Katkak 16:12, 03 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
No Kochana, powiem tak: chciałabym być takim amatorem jak Ty . Przecież Twój ogród jest piękny. Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
aguleczka 00:06, 04 lip 2014


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 111
Karabela ja też bym do trawnika pomówiła tylko to teraz dla mnie już za duży koszt przy moich ostatnich remontach więc chyba muszę sama zasiać i mówić głaskać

Katkak dziękuje bardzo ale ja naprawdę amator jestem bo nieznam nazw roslin kupuję to co mi sie podoba a tutaj podczytuję to naprawdę znawcy są tacy że nie sięgam im do kostek ale cieszę się bardzo że się podoba .
____________________
Mój maleńki ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies