Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Krakus 10:59, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Witam wszystkich..
Historia mało ciekawa albo wręcz pospolita na Ogrodowisku...na początku przypadkowe zakupy. Później po googlowaniu natkąłem się na Ogrodowisko. Oglądanie róznych ogrodów. Sporo zachwytów i marzeń, że tak może kiedys będzie u mnie. Zderzenie z rzeczywistością w postaci czasu wolnego, portfela i mała załamka.

No i na końcu akceptacja sytuacji i decyzja o założeniu własnego wątku bo dużo TU pomocnych ludzi i może coś poradzą na te moje chaszcze...

no a było tak w 2010. Pierwsze zdjęcie z "budowy" wjazdu...tydzień poźniej było juz słonko o 15 oC

Po 3 miesiącach domek skąpany w zborzu


____________________
Zielonym do góry...
Krakus 11:03, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
No i pierwsze "nasadzenia"

Thujki wzdłuż ogrodzenia



i Brzózki (tak te patyki koło ogrodzenia to brzozy, ale zaraz wrzucę jak teraz wyglądaja) a przed nimi jodły...niestety coś u mnie choruują i nie wiem czemu...będę musiał wymienić...może na modne Serby ale to dopiero w przysżłości...

____________________
Zielonym do góry...
Kondzio 11:04, 21 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Krakus 11:10, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Dla porównania fot z tego roku...dla niecierpliwych pokazuję jak wszystko szybko rośnie....



Jak widać pierwsza brzoza jakaś krejzolka i poszła do góry,,druga neistety pochłonąła kosiarka jak była jeszcze patykiem (w tym roku dosadziłem 3 metrową ale wygląda przy tych maciupko)...
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 11:11, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Kondzio napisał(a)
Witam na ogrodowisku


O i pierwszy Gość i do tego z okolicy...a jeszcze nie skończyłem opowieści witam
____________________
Zielonym do góry...
Kondzio 11:14, 21 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Krakus napisał(a)


O i pierwszy Gość i do tego z okolicy...a jeszcze nie skończyłem opowieści witam
hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Krakus 11:15, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
No a teraz tochę opiszę moje włości...

Działeczka ma 32 ary...domek dzieli ją na 2 części 15 arową planowaną na częśc rekraacyjno- wypoczynkową i 9 arów w sumie na jakiś sad+ warzywnik
Jak ja to mówią to ostatni dom we wsi więc w okolicy na razie pustki...słonko cały czas na działce..z googli tez dobrze widać strony świata...

____________________
Zielonym do góry...
Kasial 11:16, 21 lip 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj.
Podpatrzę sobie Twoje poczynania
Jestem nowa na Ogrodowisku, więc za dużo nie pomogę a i nie zaszkodzę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Krakus 11:21, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Widok z okna na cześć 15 arową...po prawej widziane wcześniej brzuski...na wprost widać znowu brzózki a między nimi sosny czarne...po lewej wzdłuz ogrodzenia Thuje "małe dziady" jak zwykłem na nie mówić...

i z drugiej strony z widokiem na dom...



Planuję tutaj altanke z grilem (Syli altanka to mój ideal Pozdrówka Syla )

Placyk zabaw dla dzieci z trampolina która już mamy...

basenik i pewnie jakieś oczko wodne...
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 11:34, 21 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
No i to już mój ostatni post przywitalny...

jak widać na zdjęciach jeszcze nie mieszkamy w naszym domku...niestety ale budujemy systemem gospodarczym czyli moimi ręcami przez co nie mam tyle czasu na ogród ile bym chciał...

Pokażę co już "poczyniłem" przy wjeździe


Pissardi jest 5 ale 2 pozostałe jeszcze nie wyplewione i nie obsypane kora więc nie pokazuje w dole docelowo ma być mały dywan z trzmieliny...i pomiędzy kulki z Daniki...z tyłu żywopłocik z berberysa golden ring

Wiem ,że to ledwo widać ale naprawdę tam to jest...

Koło blaszaka (docelowo drewniany domek na narzędzia) posadziłęm perułkowce o jaśminowce wonne...na razie wstyd pokazać...
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies