Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Liatra kłosowa (Liatris spicata)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liatra kłosowa (Liatris spicata)

AgataBC 11:27, 06 mar 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Liatrie biedronkowe-sadzone wiosną w zeszłym sezonie kwitły wszystkie:

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Mirka 11:37, 06 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ślicznie z jeżówkami wyglądają :Też kupowałam w zeszłym roku w B białą kwitła obficie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Zuzula 12:28, 06 mar 2015

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
A moje ubiegłoroczne z B. chyba się nawet wysiały, bo "w okolicy" znalazłam mnóstwo kępek wyglądających jak trawa. Oby to było to

W tym roku kupię białą jak tylko się pojawi.
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Mirka 12:44, 06 mar 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zuzula napisał(a)
A moje ubiegłoroczne z B. chyba się nawet wysiały, bo "w okolicy" znalazłam mnóstwo kępek wyglądających jak trawa. Oby to było to

W tym roku kupię białą jak tylko się pojawi.
Liatra jak się wysieje wygląda jak cienka trawka i z tych siewek zakwita dopiero w drugim roku bo muszą się wytworzyć bulwki na korzonkach. Mozna przepikować po kilka do doniczki i podhodować wiosną wysadzić na docelowe miejsce.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MirellaB 10:16, 18 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pierwszy sezon w moim ogrodzie. Mam nadzieję, że przetrwa, bo u sąsiadki zaginęła i nie wzeszła w kolejnym sezonie.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Jadwiszka 21:56, 18 sie 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Mogło ją coś schrupać, np nornice,
Ja swoje sadzone dwa sezony temu musze rozsadzić teraz bo zaczęły drobnieć z powodu gęstości.
Tegoroczne są obłedne, chcę więcej
lojalna_ 21:58, 18 sie 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
MirellaB napisał(a)
Pierwszy sezon w moim ogrodzie. Mam nadzieję, że przetrwa, bo u sąsiadki zaginęła i nie wzeszła w kolejnym sezonie.




Cudnie sie prezentuje wypas
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
MirellaB 22:05, 18 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
jadwiszka napisał(a)
Mogło ją coś schrupać, np nornice,
Ja swoje sadzone dwa sezony temu musze rozsadzić teraz bo zaczęły drobnieć z powodu gęstości.
Tegoroczne są obłedne, chcę więcej

Uuuuuuu to mnie zasmuciłaś, bo u mnie nornica buszuje i nie chce sobie odejść

Czyli jak będą rosły za gęsto i będą drobne to znak, żeby je rozsadzić?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 22:06, 18 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
lojalna_ napisał(a)



Cudnie sie prezentuje wypas

Dzięki Jolu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Jadwiszka 10:26, 19 sie 2015

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
MirellaB napisał(a)

Uuuuuuu to mnie zasmuciłaś, bo u mnie nornica buszuje i nie chce sobie odejść

Czyli jak będą rosły za gęsto i będą drobne to znak, żeby je rozsadzić?
tak. Wtedy trzeba rozsadzic. Drobnieja tez jak maja za mokro. Nornice ponoć. Uwielbiają ale u mnie szczere pól i pelno mysiorow i nie zjadły a co najwyżej po zimie znajduje wyrzucone na powierzchnię rośliny. Nie masz co się martwic liatrie co roku wiosna są dostępne tanio w sklepach-same bulwy i kwitną jak dzikie latem. Ja w tym roku zasadzilam jakies 200 bulwek wiosna i jest teraz przepięknie a koszt to może kilkanaście zl i jest nadzieja ze przetrwają zimę bez objedzenia przez mysiory.A jesli nawet to wiosna zapoluje znowu. W tym roku nie scinam na zimę może się wysieją?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies