Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z blokowiska do ogrodu...długa droga

Pokaż wątki Pokaż posty

Z blokowiska do ogrodu...długa droga

aaasiunia24 11:48, 17 wrz 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
moze ktoś tu zajrzy i mi pomoże
ostatnio podlewalam swoje kukszpany i chcialam w kolo nich wykopac taki maly rowek bo cala woda spływa od nich dodam ze mam gliniasta i zbita ziemie i jak wkolpalam lopatke to sie przerazilam bo korzenie tych malych bukszpanów bły prawie na wierzchu co mam z nimi zrobic

dodam ze kamienie wkolo są usuniete a trawa wywrana
____________________
Z blokowiska do ogrododu
andziurex 13:30, 26 wrz 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Ja wszystkie rośliny sadze w lekkim zagłębieniu/niecce żeby łatwiej było podlewać i nawozić. Przy każdym pieleniu dziabię pazurkami żeby napowietrzyć korzonki i jak na razie wszystko mi rośnie ładnie. Jak masz gliniastą ziemię to musisz pod rośliny kopać głębokie doły i dawać pod korzenie "luźniejszą" ziemię. Syla ma taką glebę, wiem że robiła pod nasadzenia dołki świdrem, poczytaj w jej pierwszym wątku. A żurawkom obrywaj kwiaty spokojnie, wtedy będą miały więcej liści bo roślina nie będzie wysilała się w kwiat.
____________________
Ania
Benia 15:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Witaj, byłam zerknąć dobrze Ci idzie
____________________
Sonka 19:36, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
aaasiunia24 widzę, że zastanawiasz się nad żywopłotem, zapytaj Madżenki, Ona kiedyś się wypowiadała w jaki sposób by teraz posadziła drzewa w żywopłocie, właśnie mieszanym a ogród ma nadzwyczaj piękny.
To jej wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu?page=1715#post_4

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 20:04, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
A tak w ogóle to tego dużego bukszpana można zrobić na nóżce, będzie super, góra szybko się rozrośnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
aaasiunia24 09:12, 29 wrz 2014


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
Sonka napisał(a)
A tak w ogóle to tego dużego bukszpana można zrobić na nóżce, będzie super, góra szybko się rozrośnie.
no wlasnie z nim to bylo tak ze to jest stary niegdy nie przycinany bukszpan który zostal wykopany z innego ogródka i tak na prawde to on wyglada troche gorzej niż na zdjeciu bo ma dużo suchych galezi
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Sonka 19:33, 29 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
aaasiunia24 napisał(a)
no wlasnie z nim to bylo tak ze to jest stary niegdy nie przycinany bukszpan który zostal wykopany z innego ogródka i tak na prawde to on wyglada troche gorzej niż na zdjeciu bo ma dużo suchych galezi

Obcinaj formuj i będzie piękny a suche obowiązkowo wytnij.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
aaasiunia24 11:19, 09 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
witajcie dawno mnie tu ni bylo ale wiosna nadeszla i ja tez sie pojawiam
kombinuje tą część ogrodu a raczej przedogrodka
____________________
Z blokowiska do ogrododu
aaasiunia24 11:22, 09 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
pomyslalam ze pod tym murkiem ktory widac na samym poczatku i ktory jest na calej szerokosci rabaty i wysokosci jakies 1,5 metra i jest w kolorze brazowym posadzic vanilki obsypane kora a przed tym w rogu tak kolo auta wsadzic swierka pospolitego "frohburg"
____________________
Z blokowiska do ogrododu
aaasiunia24 11:33, 09 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2014
Posty: 106
w srodku chcialabym zrobic takie jakby zlaczone trójkaty wypelnione zwirem a w rodku posadzony buszpan po calej dlugosci
____________________
Z blokowiska do ogrododu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies