Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 13:53, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
oraz ten sam klonik teraz na wiesnę





pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Milka 13:54, 19 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne klony, bez wyjątku
mam pytanie, Jordan w tym sezonie nie odbił, ścięłam do 30cm nad ziemią, dołem coś wypuszcza, myslisz że odbije? jak klony palmowe znoszą cięcie? pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bql3 14:13, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Milka napisał(a)
Piękne klony, bez wyjątku
mam pytanie, Jordan w tym sezonie nie odbił, ścięłam do 30cm nad ziemią, dołem coś wypuszcza, myslisz że odbije? jak klony palmowe znoszą cięcie? pozdrawiam



Witam,

jeżeli ma jakieś oznaki młodych listków to wypuści ale nurtuje mnie pytanie dlaczedo tak nisko go przyciełaś od gruntu no i kiedy dokonałaś tego cięcia to jest ważne.
Zaś sam klon jako roślina dobrze znosi przycinanie to jednak są odmiany które z regóły się nie przycina bo się same kształtują np. taka odmiana klona palmowego z rodziny tzw "mioteł":

Przedstawiam ... acer palmatum 'Shaina" - klon ten powstał w latach 80-tych z połączenia dwu odmian klonów palmowych 'Artropurpureum' oraz 'Bloodgood'.Klon kompaktowy oszkarłatnym zabarwieniu liści wolno rosący i tolerujący nasłonecznione stanowiska, korona gęsta w kształcie kulistej a na efekt tej "krzyżówki" fotki niżej








pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Mixtoorka 14:27, 19 maj 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
bql3 napisał(a)
witam,

Karolina-
sama przyznasz że klony to mają magię.



Oj mają, mają U nie wszystko od Atropurpureum się zaczęło. Doszłam do wniosku, że taki piękny, należy mu się ładne towarzystwo i rozpoczęłam rewolucję

A i miałam się zapytać czym się rożnią Atropurpureum od Bloodgood? Bloodgood na czerwieńszą czerwień wybarwia się jesienią, podobno. Prawda to?

Twój "Shaina" cudnie "kudłaty"
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
bql3 14:48, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Karolina

tak ogólnie różnice to
Klon 'Artropurpureum' ma barwę jasną listków i odcień jest bardziej czerwieni jaskrawy ma on też mniejsze listki w porównaniu do 'Bloodgood' - fotka niżej:



zaś klon palmowy 'Bloodgood' to ma większe liście bardziej wydłużone tzw "palczaste" no i kolor liści jest bardziej ciemniejszy podobny jak buraczki
- fotka poniżej:


- Karolina czy widzisz teraz tę różnicę? - a połączenie tych dwuch odmian klonów dało taki efektowny "kudłaty" klon - fotka niżej:




pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Mixtoorka 15:09, 19 maj 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Dzięki Janie Czyli widziałam źle oznaczonego Atropurpureum jako Bloodgood. Kształt liści jest trochę inny, bardziej ząbkowany, kolor zawsze może zależeć od stanowiska. Dziękuję !
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
bql3 20:01, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

przedstawiam kolejną odmnianę klona palmowego który zgościł umnie w herbaciarni a jest nim acer palmatym Dissectum 'Seiryu' a cechą która nadaje temu klonowi wyjątkowości jest to, że w odróżnieniu od pozostałych odmian klonów palmowych 'Dissectum' - które posiadają gałązki płożące się ku dołowi w mniejszy lub większym stopniu - jest, że to JEDYNA odmiana klona jest wśród całej gamy klonów 'Dissectum' która ma PROSTE gałęzie ale zachowały się strzępiaste listki które nawiązują do grupy klonów Dissectum. Kolor liści posiada zieloo-żółte delikatne strzępiastej, mocno powcinane. Wiosną i latem koloru zielonego ( trawiastego) jesienią zaś przebarwiają się na piękny purpurowy kolor burgundy.
Dodam na koniec, że jest to bardzo stara odmiana klona palmowego wyhodowana jeszcze w Japonii pod koniec XIX wieku -fotki poniżej:
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
hanka_andrus 20:03, 19 maj 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gratuluje nabytku! Poikaż to cudo! Jak nie teraz to kiedys!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 20:07, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274


Acer palmatu Dissectum 'Seiryu"


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Tesska 22:40, 19 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Cudeńko jak każdy Twój klon .
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies