Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 13:52, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811

Witam!
Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą- oczywistą Remontujemy dom w zabudowie szeregowej. Będzie dobudowywany taras a na dole jest rozpacz. Ekspozycja jest mało słoneczna, słońce za płotkami pojawia się ok. 14:00, cały tył jest oświetlony dopiero po południu. Cały ten kawałeczek do zagospodarowania jest maleńki. Od granicy tarasu do płotu jest 3m i w drugą stronę wzdłóż płotu metalowego odrobinę ponad 3m. Dalej rosną nieszczęsne maliny- ukochane przez nasze dziewczynki (babcia posadziła- dzieci pilnują- na chwilę obecną- muszą być)a za nimi poziomki . Jak dzieci wyrosną to będą pewnie rabatą. Marzę od wielu lat o posiadaniu klona palmowego "Atropurpureum" Czy kompozycja, którą przedstawiłam na zdjęciu ma prawo istnienia? Chciałabym móc się odgrodzić roślinnością od sąsiadów ale w ten sposób zasłoniłabym ostatnie promyki słońca. Niestety sąsiad garażuje auto tuż za płotem i już sama nie wiem co mam zrobić z tym miejscem. Czy pogrzebać marzenie o Klonie palmowym i oddzielić sie wysokimi krzewami?? Narazie skłaniam się ku spełnieniu marzeń jeśli okażą się płonne, posadzę thuje Smaragd i hosty.

Będę bardzo, ale to bardzo wdzięczna za komentarz i podpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam.
Karolina
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Gardenarium 15:03, 21 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak najbardziej można posadzić na takim stanowisku, ale może raczej to pytanie do wątku o klonach?

Tutaj jest artykuł

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/330-klony-japonskie-i-palmowe

a tutaj wątek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/59-klon-palmowy-acer-palmatum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mixtoorka 15:30, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Witam serdecznie i dziękuję bardzo za odpowiedź. Klon jest moim marzeniem od wielu lat. Cieszę się niezmiernie, że będzie tam mógł rosnąć. Ww. wątki czytałam wiele razy. Spróbuję zabrać się za realizację mojego małego kątka i pokażę co dalej z tym miejscem. A jak reszta mojego "projektu" Czy nadaje się do realizacji?

Dzięuję Pani Danusiu za odpowiedź, jest jak mód na moją rozhisteryzowaną duszę.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kaisog1 15:52, 21 kwi 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Mixtoorka napisał(a)

Dzięuję Pani Danusiu za odpowiedź, jest jak mód na moją rozhisteryzowaną duszę.


Padłam ze śmiechu przez tą "rozhisteryzowaną"

Pozdrawiam Cie gorąco i życzę cudnego ogrodu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
frelka 16:31, 21 kwi 2015

Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 7
Witam, ja też nowa na Ogrodowisku - w grupie siła

Mam sugestię - czy rozważaliście taras na poziomie gruntu, a od domu jakieś wygodne schody?
Piszę o tym, bo na wizualizacji (bardzo ładnie zrobionej), rzuca mi sie w oczy, że osoby na tarasie bedę jak na scenie względem drogi i sąsiadów.
____________________
Mixtoorka 20:45, 21 kwi 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Na dole jest wylozony kostka zakatek.Przy narozniku sasiedniego budynku, ale nie mamy bezposredniego zejscia z domu i biegamy na okolo . Poza tym mamy sasiadow tez na okolo i musielibysmy zrobic bunkier. Taka kiepska lolalizacja, ale gdy sie nie ma co sie lubi, to organizujemy jak mozemy. Witam cieplo. I dziekuje za mile przyjecie.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kaisog1 22:12, 21 kwi 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Frelka rzuciła ceną uwagę... Jeżeli musi być taras i nie chcecie tylko zejścia pomyśl o wciśnięciu między taras a ogrodzenie żywopłotu, ze zwykłych tui chociaż. Warto by było kupić duże okazy od razu, żeby byl efekt intymności... Na razie może Ci nie przeszkadzać, że będziesz "na widoku" ale z czasem zapragniesz intymności. Także sugerowałabym wysłonięcie się...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Mixtoorka 11:06, 22 kwi 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Tak też od rana o tym ciągle myślę. Zwłaszcza, że po ostatnich (3 w ciągu miesiąca) kradzieżach samochodów w naszej okolicy sąsiad z braku miejsca i rozsądku zrobił sobie miejsce parkingowe tuż za naszymi malinami (to białe na rysunku . Mam też w domu jeszcze kilka takich płotków jak te na granicy i zastanawiam się czy nie zabudować tego wszystkiego. Przynajmniej nikt mi przez płot nie wejdzie- a z tym też muszę się liczyć. Choć thuje są mi bliższym rozwiązaniem. Martwi mnie tylko to, że jak się odgrodzę to tam będzie zupełna ciemnica i nic mi nie urośnie i będę skazana na oglądanie żywotników i paproci, pod warunkiem że te pierwsze też nie zaczną straszyć. To zachód, prawie północny-zachód... Słońce tylko późnym popołudniem i to prosto w twarz A ja marzę o klonie Atropurpureum... Choć wydaje mi się,że zielony klon palmowy mógłby miec tam jakąś szansę. Mam rację? Czy po lewej stronie krzew hortensji będzie miał szansę na przeżycie? Mam H. Vanila fraise, mam dwie kule bukszpanowe, rododendron ale nie pamiętam jaki. 4 Hosty z białymi obwódkami na liściach jeszcze zwinięte więc nawet nie próbuje zgadnąc i żurawki Plum royale, Citronella i Sweet tea. Musiałam je podzielić więc jeszcze nie wiem ile przeżyje. Jak padną to dokupię. Te thuje to Smaragd? Czy lepiej jakieś inne? Nie znam innych smukłych Pierwotnie chciałam tam w narożniku usypać lekkie podniesienie i na nim posadzić klon. Byłby bliżej słońca
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
kaisog1 12:41, 22 kwi 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A ja się tak zastanawiam... potrzebny Wam ten taras? Zobacz ile przestrzeni zabiera... nie lepiej zrobić po prostu schody a na trawniku zrobić stół i krzesła jakieś fajne i jego wykorzystywać jako taras? Poza tym po prawej stronie widzę kostkę... to jakaś droga dojazdowa czy placyk?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 12:45, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zasłaniać się brzydkimi płotami tylko zielenią, choćby równymi jak mur najtańszymi Smaragdami Nie znoszę tych płotów, kosztują kasę, a lepiej za te pieniądze kupić rosliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies