Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 12:37, 22 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwk4 napisał(a)
Czekam na mebelki zatem


ja też czekam

W czasie gdy konstrukcja pojedzie do ocynku i malowania, będą się robiły poduchy i miejmy nadzieję, że w połowie lipca wszystko będzie gotowe.
____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 13:04, 22 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


A dlaczego masz wątpliwości?
Moja puściła już kilka kłosów i wyglądają jak na zdjęciu widocznym na opakowaniu.
Najbardziej ona podobna do śmiałka darniowego, ale mam go w donicy i jednak inny trochę jest.


No właśnie wygląda jak śmiałek darniowy ... zieleń taka intensywnie zielona ... a jeszcze dzisiaj rano sie przyglądałam i na źdźbłach są takie delikatniutkie cieniutkie paseczki ... A masz jakieś aktualne zdjęcie swojej?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 13:51, 22 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ren133 napisał(a)


No właśnie wygląda jak śmiałek darniowy ... zieleń taka intensywnie zielona ... a jeszcze dzisiaj rano sie przyglądałam i na źdźbłach są takie delikatniutkie cieniutkie paseczki ... A masz jakieś aktualne zdjęcie swojej?


Jeśli chodzi o odcień zieleni i prążki na liściach to się zgadza, są bardzo podobne.
Ale mam obie te trawy także widzę między nimi różnice.
Śmiałek ma te liścia przewieszające się od połowy i jego kępa wygląda jak taka kaskada.
Liście molinii są wyprostowane i sztywne, taki irokez.

Mam zdjęcie jak zakwitła.



____________________
Tu ma być ogród :)
ren133 13:56, 22 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


Jeśli chodzi o odcień zieleni i prążki na liściach to się zgadza, są bardzo podobne.
Ale mam obie te trawy także widzę między nimi różnice.
Śmiałek ma te liścia przewieszające się od połowy i jego kępa wygląda jak taka kaskada.
Liście molinii są wyprostowane i sztywne, taki irokez.

Mam zdjęcie jak zakwitła.





A masz zdjęcie całej?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
lindsay80 14:11, 22 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Świeżynki

Molinia - wszystkie ździbła sztywno stoją



Śmiałek - ździbła są krótsze i te po obwodzie się przewieszają.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 14:15, 22 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Dziś przyżyłam załamkę po obchodzie ogrodu - róże, hortensje, brzozy mają na liściach objawy jakiejś choroby grzybowej - najgorsze hortensje, spora część liści zbrązowiała.
Dodatkowo na brzozach gąsieniczki wcinające liście.
____________________
Tu ma być ogród :)
Filemon24 14:16, 22 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
właśnie odebrałam jeżówki i są całkiem całkiem te sadzonki po wyglądzie pąków wnioskuje, że to 100% FA

mebelków też jestem ciekawa
____________________
lindsay80 14:19, 22 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Filemon24 napisał(a)
właśnie odebrałam jeżówki i są całkiem całkiem te sadzonki po wyglądzie pąków wnioskuje, że to 100% FA

mebelków też jestem ciekawa


no to się cieszę, cena była atrakcyjna więc nawet jeśli sadzonki mniejsze to było warto.

A ja dzięki Mirelli i Asi będę miała drugą i ostatnią poszukiwaną odmianę - Vintage Wine, już kupiona, za kilka dni przyjadą z Wielkopolski do mamusi na Śląsku
____________________
Tu ma być ogród :)
Filemon24 14:24, 22 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
FA bardzo szybko rośnie więc nie ma co przepłacać za większe sadzonki u Szmitów zapłaciłabym prawie trzy razy tyle za nie

to super, że udało się znaleźć Vintage Wine ja jeszcze w tym roku planuje green jewel ale to juz w
następnym miesiącu w bylinowym zamówię
____________________
Konieczki 14:34, 22 cze 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Podczytuje... ja też mam wiecznie załamkę jak chodzę po ogrodzie, bo za każdym razem coś wypatrzę. Teraz mi usychają graby - ale ich jeszcze nie ciachałam.
Muszę nastawić HT - na gąsienniczki na różach niestety zastosowałam mocniejsze działo (resztki które jeszcze mam).

Pięknie masz i donice (które aż proszą się o szerszy kadr, różanka i cała reszta...
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies