Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciasny, ale własny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciasny, ale własny

Iwcia 08:06, 20 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ja też żagwinom i floksom mówię nie. Widziałabym tu coś bardziej niezawodnego. Murek ograniczający wzrost i wysoka temperatura - to taki hardcore dla roślin.Szukaj tzw. żelaznych gatunków, coś co będzie efektowne dłużej niż dwa miesiące. zakładasz, że panele będą obsypane kwieciem a z tym może być różnie (choroby, szkodniki, niesprzyjająca pogoda) i co wtedy? Nie będzie na czym oka zatrzymać
____________________
Mój przyszły ogród
anbu 09:37, 20 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Żagwiny i floksy kiedyś mi przez myśl przemknęły aby dać na moje murki. Uff dobrze że tylko przemknęły bo z tego co czytam to żadna atrakcja
____________________
Ania Ogród Ani :)
Fama 09:56, 21 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Aniu, przejrzałam Twój wątek i jestem pod wrażeniem ogromu pracy jaki włożyłaś w ogród i pięknych efektów. Chciałam podejrzeć Twoje murki oporowe, ale o ile widze masz na nich odmienne od moich warunki, te przy schodach są usytuowane od północy, a czy przy tarasie tez masz murek? Bo tam to by południe było, podobnie jak u mnie
____________________
Ciasny ale własny
malami87 10:54, 21 maj 2016

Dołączył: 20 lis 2015
Posty: 7
Podziwiam, że jesteście w stanie wszystko tak samodzielnie rozplanować i wymyślić, ja owszem pielęgnację ogrodu uwielbiam i mogę siedzieć w nim godzinami ale jednak najpierw musieli mi go zaprojektować bo jak się za to zabrać to nie miałabym niestety pojęcia
Fama 21:07, 21 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Zobaczymy, co z tego mego planowania wyniknie
____________________
Ciasny ale własny
ewalm 02:40, 22 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Famo, to może podsadzisz to całe bogactwo pnączy srebrzystymi roślinami? Rogownica kutnerowata do zadarnienia a na zakręcie kilka kęp Helictotrichon sempervirens? żeby to takie troszkę bardziej spójne było? jakoś do elewacji nawiązywało barwą? taka srebrzysta rzeka, dość jednolita.

Edit: i może jeszcze sosenki 'Varella' rozrzucone na tym dłuższym boku. Może kostrzewa sina? grupkami po obu stronach wejścia na taras? a na końcu powtórzyć jeszcze Helictotrichon?
____________________
Ogródek na trzy lata
Fama 17:30, 22 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Dzięki ewalm☺, chciałam dziś kupić tę rogownice, ale niestety nie było jej w moim centrum ogrodniczym, będę musiała podjechać gdzieś dalej. Zastanowię się nad tymi trawkami i sosenkami

Dziewczyny, dzięki Wam ja także mówię zagwinom i floksom stanowcze nie
____________________
Ciasny ale własny
Fama 20:04, 22 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
W tej chwili krótsza strona rabaty murkowej wygląda tak:

od lewej na środku kratek: trzy róże pnące (biała z domieszką różu, jasnoróżowa i ciemnoróżowa, a bardziej wysunięte do przodu 2 powojniki Arabella , jak jutro zasypię rabatkę korą, to je położę na ziemi, aby się płożyły.

Z przodu planuję dać rogownicę, chyba, że jeszcze coś innego wymyślicie patrząc na zdjęcie. Pozdrawiam wszystkich zaglądających
____________________
Ciasny ale własny
Toszka 20:26, 22 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja bym rogownicy nie proponowała - taki kłąb tworzy i wrasta wszędzie.
Postawiłabym na czyściec wełnisty (Stachys byzantina) tzw. owcze uszy, miłe pluszowe fascynujące srebrne liscie + lawendowe kwiaty. Do tego lawenda, szałwia niska, kocimiętka, do tego berberysy, albo kulkowe albo typu carpet.

inspiracja

a w niej rózowe róże, przywrotnik (alchemilla mollis), szałwia, lawenda.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Fama 21:02, 22 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Dzięki Toszka za podpowiedzi, znowu mi do myślenia dałaś Siedzę i przeglądam ten pinterest . Jakby natura dwie rośliny na krzyż wyprodukowała, toby było łatwiej,a tak... oj jest z czego wybierać
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies