Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?

Katka 19:14, 21 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Witaj Grażynko .

Tak naprawdę to tytuł wątku wprowadza w błąd No bo gdzie ten Chaos ?

Z drugiej strony działki

Od początku masz poukładane , pokazujesz piękne rośliny, domek, altankę, początkowe rabatki - ślicznie zaczynasz.

Dziękuje bardzo

Patrzę na drzewa wokół Twojej działki i aż mnie "kolnęło" w sercu, też tak miałam. Czas przeszły, dzisiaj jestem dookoła zabudowana Ot, cywilizacja

No niestety cywilizacja wkracza we wszystkie zakątki

Pozdrawiam serdecznie.

____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Katka 19:27, 21 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Karol99 napisał(a)
piękne hortesje masz, a obwódki to za sprawą ogrodowiska?

Sama już nie pamiętam czy obwódki przygnały mnie do Ogrodowiska czy Ogrodowisko zaraziło obwódkami . Ale hortensje to już na pewno miłość Ogrodowiskowa .
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
malgorzata_s 20:27, 21 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Katka napisał(a)
Cały sezon zajęło nam z M ogarnięcie (bo jeszcze daleko do zakończenia) małego wydzielonego paseczka działki. Strach pomyśleć ile zajmie zagospodarowanie całej.
Ta dolna część z założenia i tak ma być najmniej formalna z lekka chaotyczna z jednym założeniem, że kolorami przewodnimi (oprócz zieleni) ma być biały i różowy .


Witam,

Piękne i eleganckie to zestawienie białej altanki z soczystym różem kwiatów. Super! podrawiam
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Katka 21:54, 21 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
malgorzata_s napisał(a)

Witam,

Piękne i eleganckie to zestawienie białej altanki z soczystym różem kwiatów. Super! podrawiam

Dziękuje bardzo za miłe słowa . Również pozdrawiam.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Katka 15:13, 23 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
No to teraz przedstawię, co jest do zagospodarowania w następnej kolejności. Jak pisałam na początku cześć ogrodu ma znaczny spadek a ze względu na palny ogrodu bardziej formalnego, pełnego formowanych obwódek, strzyżonych żywopłotów, żwirowych alejek oraz ławeczek, które na pochyły teren się nie nadają trzeba było to jakoś wyprostować. Stąd decyzja o wybudowaniu murów oporowych, dzięki którym po zasypaniu ziemią powstały proste tarasy.

Od dołu działki.




I z góry.


Oraz z boku zaraz po zasypaniu.


Mury zostaną wykończone tak jak elewacja domu (którego jeszcze nie ma).
A teraz do wiosny trzeba zaprojektować dwa z trzech tarasów. Trzeci będzie w zasięgu budowlańców dlatego tam na razie nie ma co ogrodowo się realizować. Nie mówiąc już o tym, że te dwa to i tak duże wyzwanie jak na ten rok.

____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Kacha123 15:28, 23 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Katka. Jedni mają pod górkę, a inni, dla równowagi w przyrodzie, z górki jak widzę Pięknie się zapowiada. Będę zaglądać.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Katka 20:46, 23 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Witaj Kacha. Nie wiem czy będzie tak z górki z urządzaniem tej górki . Zapraszam zaglądaj.
____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Viola 19:00, 28 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Zapowiada się cudownie cudownie. Altanka boska Wiem, że będzie mi się u Ciebie podobało
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Katka 21:17, 28 sty 2015


Dołączył: 04 sty 2013
Posty: 138
Violu ogromnie dziękuje za miłe słowa . Takie wpisy dodają energii i nadziei, że może się uda .

____________________
Katka- Czy z chaosu powstanie „Ogród z wielkimi ambicjami”?
Monic 21:52, 10 lut 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Witaj!
Przyszłam z rewizytą i zachwyciłam się altankami Będę dopingować powstawanie ogrodu Wymiary prawie jak u mnie, tylko mój ogród nieco dłuższy (120m) i szerszy w przedniej części (36m).
Taki ogród to nie lada wyzwanie, ale można go ciekawie zagospodarować
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies