Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Komendówka

Pokaż wątki Pokaż posty

Komendówka

Nallar 23:07, 03 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Ciekawa jestem z czym Tobie diabełku się to kojarzy?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MirellaB 09:54, 05 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej. Pytałaś na moim wątku, że mam coś napisać odnośnie psa. Żal mi go błąka się, karmie, poje, od kilku dni jest u mnie w ogrodzie, na noc wpuszczam na kocyk do garażu. Wystawiam go poza posesję, bo myślę, że może to lofer, znudzi mu się i odejdzie, ale nie odchodzi piszczy i chce wejść. Problem jest taki, że mam już jednego psa samca Abi i ten sierotka to też samiec, więc posuwają się nawzajem. Nie podoba mi się to. Czy to im się znudzi i przestaną?
Nie minęły dwa miesiące jak odeszła moja kochana Bigunia, a tu kolejny pies, niewiem czy to wporządku?

Mam pytanie odnośnie drzewka ostatnie zdjęcie na 1 stronie. Piszesz, że chorowało i wyrzuciłaś. Pamiętasz nazwę tego drzewka? Bardzo mi się podoba. Bym chciała takie kupić.

Tygrysek na działce fajny, wiosenne kwiatki wychodzą pięknie☺



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Nallar 17:40, 05 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
MirellaB napisał(a)


Mam pytanie odnośnie drzewka ostatnie zdjęcie na 1 stronie. Piszesz, że chorowało i wyrzuciłaś. Pamiętasz nazwę tego drzewka? Bardzo mi się podoba. Bym chciała takie kupić.

To drzewko to głóg.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
roma2 19:19, 05 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Dobrze Ewcia prawi. To głóg pośredni Paul's Scarlet. Bardzo ładne drzewko, ale niestety często chorujące. Kwitły u mnie pięknie, ale już w lipcu dostawały plamek na listkach i w sierpniu były praktycznie łyse. Bałam się, że mi się ta plamistość liści rozlezie po ogrodzie. I pozbyłam się, choć stękałam w duchu, bo to były pierwsze drzewka posadzone przez nas na działce. Poczytaj o nim dokładnie i o chorobach głogów, zanim kupisz i posadzisz u siebie.
Jeśli chodzi o pieski to kłopot. Szkoda tego biedaka. Może się przyzwyczają?. Wiem, że myślisz o Biguni, ale tak nie można, bo się zamęczysz. Tak jak pisałam w wątku o pieskach, wiem jak boli odejście pieska. 15 marca minie rok odkąd nie ma z nami Stefci. Ja o niej często myślę, ale staram się myśleć o tym jakie miała udane życie. Była zadbana, nakarmiona, wybiegana, wypieszczona i przede wszystkim bardzo przez nas wszystkich kochana. I tego się trzymam.
____________________
Komendówka
roma2 17:05, 06 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kupiłam dziś nasionka jednorocznych wysiewanych do gruntu. Aksamitki, kosmosy, czarnuszkę itp. Mam nadzieję, że w tym roku w szale odchwaszczania nie wyplewię wszystkiego co posieję. W zeszłym roku z całego zestawu ostała się jeno nasturcja. I to tylko dlatego, że siana była na małym poletku przy kompostowniku. Resztę wyplewiłam własnoręcznie!
____________________
Komendówka
Karolinek 22:13, 06 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Poczytałam, obejrzałam dotychczasowe dokonania. Życzę Ci zapału, wiosna tuż za rogiem Psiaki super, a Flip z tymi dużymi radarami mnie zachwycił. Oryginał z niego. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
MirellaB 14:55, 07 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej. Ale się uśmiałam z tego co napisałaś to co posadziłaś to wypieliłaś - ja kiedyś też tak zrobiłam.
Dzięki za informację o głogu, poczytam o pielęgnowaniu.
Dzisiaj zapadła ostateczna decyzja piesek sierotka zostaje z nami . Znaczynają już z Abim się sobą nudzić i już się tak nie migdalą, więc wszystko idzie w dobrym kierunku
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
roma2 23:11, 14 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły
W moim niebie będę znowu głaskać
moje wszystkie pożegnane psy
____________________
Komendówka
MirellaB 21:44, 20 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Piękne ☺ Aż się wzruszyłam.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Karol99 21:47, 20 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Strasznie mi przykro.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies