Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tylko jedna rabata!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Tylko jedna rabata!!

emila 08:02, 10 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Toszka bardzo dziekuję za inspirację, płot czarny bardzo mi się podoba ale na pewno mąz na niego sie nie zgodzi więc na pewno w gre wchodza tylko roślinki.
Myślałam nad cisami tylko pytanie czy wróble mi sie tam nie zadomowią.

Tak się zastanawiam, że pewnie powinnam patrzeć na rośliny w półcień.
____________________
Ogród nasz
Toszka 10:56, 11 lut 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wróble? To przecież powód do radości! Zwłaszcza zimą cieszą, a latem są naturalna ochroną i :ekipą czyszczącą" od robactwa w ogrodzie.

Jeśli z jakiś powodów ci przeszkadzają to ich nie dokarmiaj.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 10:30, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emila napisał(a)
Toszka bardzo dziekuję za inspirację, płot czarny bardzo mi się podoba ale na pewno mąz na niego sie nie zgodzi więc na pewno w gre wchodza tylko roślinki.
Myślałam nad cisami tylko pytanie czy wróble mi sie tam nie zadomowią.

Tak się zastanawiam, że pewnie powinnam patrzeć na rośliny w półcień.


Żeby kupic cisy wielkości płotu trzeba wydać majątek, a bździnki sadzić to następne pokolenie skorzysta a zasłonić płot trzeba, skoro betonowy proponuję bluszcz - da dobre tło i szybko zarośnie i będzie zielone tło, przed nim hortensje bukietowe. Z miskantów Variegatus daje radę w półcieniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:32, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LadyR napisał(a)
Od południa hosty i rododendrony się ugotują.


Niekoniecznie, jak zrobisz dobre podłoże, dasz różaneczniki z grupy Yakushimanum i będzie wilgotno to nie ma problemu, hosty też, aby wodę miały.

Bo jak posadzisz w piach i na patelni to koniec.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:38, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kto tutaj prosi o pomoc i w jakiej rabacie? Bo emila - poszłam na wątek, ogród jest, z kolei wkleiła zdjęcia w ten sam wątek Lady, ja się pogubiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:40, 12 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emila, masz faliste linie przed kojcem, teraz robisz proste, nie za bardzo, również trzymaj styl
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 13:26, 12 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Toszka napisał(a)
Wróble? To przecież powód do radości! Zwłaszcza zimą cieszą, a latem są naturalna ochroną i :ekipą czyszczącą" od robactwa w ogrodzie.

Jeśli z jakiś powodów ci przeszkadzają to ich nie dokarmiaj.


Wróbli nie dokarmiam, ale mam je w bardzo duzych ilościach poniewaz mieszkają sobie u sasiadki w krzakach.

Danusiu- czym więcej Was czytam tym więcej, wiemm.

Też nad tymi liniami prostymi sią zastanawiałam, kiedys pisałaś o konsekwencji.

Wczoraj przyjrzałam się swojemu ogródkowi jednak zdecyduje się na bluszcz ponieważ zabiera niewiele miejsca a i może po latach "wejśc" na kojec to fajnie by wygladał.
W ogrodzie mam dwa rodzaje hortensji: Anabell i Pinky. O kazde dbałam tak samo pinky ładnie rosły, dały piekne kwiaty, a na Anabell miałam wrazenie że coś bez przerwy grasuje.Ale nic daje im jeszcze w tym roku szanse.

Trawy ozdobne - cudo bym mogła mieć cały ogrod w nich.

Może troszke jeszcze poczekam i przyjże się jak wygląda słonko na moim ogrodzie.

Może różaneczniki bym dała pod klon. Nic, słonce zdecyduje.
____________________
Ogród nasz
LadyR 17:06, 12 lut 2015


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
To Emila szuka pomocy ja jej podrzucałam inspiracje z moich ulubionych roślinek. Ta rabata jest nietypowa przez cień od płotu, bo zależy jak będzie szeroka to jej część będzie w cieniu płotu, a gdzie będzie szerzej to będzie słoneczna.
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
emila 09:42, 13 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
LadyR napisał(a)
To Emila szuka pomocy ja jej podrzucałam inspiracje z moich ulubionych roślinek. Ta rabata jest nietypowa przez cień od płotu, bo zależy jak będzie szeroka to jej część będzie w cieniu płotu, a gdzie będzie szerzej to będzie słoneczna.


I to jest sedno tego wszystkiego bedzie szeroka 1,5 m
____________________
Ogród nasz
emila 09:43, 13 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Aktualnie wyglada ona tak

____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies