Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

polinka 22:07, 14 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ren133 napisał(a)


motylku
Evergoldy sadziłam w czerwcu ubiegłego roku Nie maja u mnie jakichś mega warunków - rosną w półcieniu, mają nawadnianie, do dołka dałam im trochę kompostu, piasku i wymieszalam z ziemią Nie ścinałam ich po zimie a jedynie wyrywałam brzydkie źdźbła ... ale robiłam to na raty chyba ze trzy razy i to była najbardziej pracochłonna robota przy nich

Mam nadzieję, że rabata z RB w końcu się rozrośnie bo od maja ubiegłego roku przesadzałam go już trzy razy i jakoś nie miał szans wybujać

Dziękuję


Miałam zadać pytanie o Evergoldy ale dobrze, że się cofnelam swoje też mam w polcieniu i mam nadzieję, że w następnym roku będą takie potffory jak u Ciebie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ren133 22:09, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)
tak wielkie. Kwitnienie różnie.zalezy od pKowalczyk gody.w tym roku krokusy kwitly u mnie bardzo krotko.ale w innych latach było lepiej


No właśnie Asiu, u mnie też kwitły krótko ... nawet bym powiedziała bardzo krótko ... dlatego trochę się do nich zraziłam
Może w przyszłym sezonie będzie lepiej ... korci mnie żeby spróbować
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:12, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Marta napisał(a)


Kulki bukszpanowe uwielbiam, te Twoje śliczne i już takie wielkie. Po prostu czad. Zapisałam w inspiracjach☺ Zdecydowałam, że będzie bukszpan, teraz pytanie, co lepsze: kulki czy żywopłot. Muszę się jeszcze z tym przespać.


Byłam u Ciebie by zapoznać się z wątkiem i ... zachwyciłam się Twoimi różami ... chcialabym żeby moje Pastelle tak rosły jak Twoje))
Za mile slowa dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:13, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
amelia_b napisał(a)
Reniu śliczny masz zielony dywanikwidać że i trawnikowi poświęcacie dużo uwagi


Dziękuję Amelka szkoda tylko, ze kretowi tez przypadł on do gustu
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:17, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
beta napisał(a)
Reniu ta Twoja rabata ze ścianką wodną jest cudowna...napatrzeć się na nią nie mogę...czytałam o dyskusjach na temat jaśniejszego akcentu na niej...moim skromnym zdaniem nic jej nie brakuje...buziaki
pięknie się u Pani zrobiło i to jeszcze jak...


Żyć się chce jak się słyszy takie słowa))))))

PS A z białych akcentó to przewiduję krokusy wczesną wiosną, potem zakwitną ŚŚ a może dam jescze trochę czosnków i w czerwcu też będą białe plamy
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:20, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ivo napisał(a)
Reniu jaką odległość masz między grabami a tujami ?


Mogę jutro zmierzyć ... nie pamiętam ale jakoś niedużo ... ok 60cm ... bo nie zapominaj, ze ja mam b.wąskie rabaty

PS Iwonko a jak to jest u Ciebie z tą rabatą bo nie moge się tam polapać? - Ty miałaś kiedyś taki projekt na polączenie gracków z rozplenicami?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:26, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
polinka napisał(a)


Miałam zadać pytanie o Evergoldy ale dobrze, że się cofnelam swoje też mam w polcieniu i mam nadzieję, że w następnym roku będą takie potffory jak u Ciebie


Nie mają wyjścia u Ciebie))))

Polinko a może looknęłabyś na moje gracki? Gracki to czy nie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ivo 22:36, 14 wrz 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
ren133 napisał(a)


Mogę jutro zmierzyć ... nie pamiętam ale jakoś niedużo ... ok 60cm ... . .bo nie zapominaj, ze ja mam b.wąskie rabaty

PS Iwonko a jak to jest u Ciebie z tą rabatą bo nie moge się tam polapać? - Ty miałaś kiedyś taki projekt na polączenie gracków z rozplenicami?


Renia nie miałam u siebie planowanej takiej rabaty. fajne połączenie tylko obie trawy późno startują.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
polinka 22:51, 14 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Renia opowiem Ci pewną przygode

Byłam dwa tyg.temu w szkółce do której mam pełne zaufanie w kwestii odmian traw.
Wchodzę na halę z trawami i z daleka zacieram ręce na widok ogromnej ilosci grackow. Podchodze bliżej i zdziwienie...bo gracki zaczynają kwitnąć.

Okazało się , że to miskant chiński George. Różnił się tylko lekko szerszym zdzblem.
Gracilimus w naszym klimacie bardzo rzadko kwitnie.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:53, 14 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
ivo napisał(a)


Renia nie miałam u siebie planowanej takiej rabaty. fajne połączenie tylko obie trawy późno startują.


Gracki późno startują?? U mnie na początku czerwca już mają 1,5m
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies