Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 22:58, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ivo napisał(a)


Renia nie miałam u siebie planowanej takiej rabaty. fajne połączenie tylko obie trawy późno startują.


To coś mi sie pomieszało ale dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:01, 14 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
polinka napisał(a)
Renia opowiem Ci pewną przygode

Byłam dwa tyg.temu w szkółce do której mam pełne zaufanie w kwestii odmian traw.
Wchodzę na halę z trawami i z daleka zacieram ręce na widok ogromnej ilosci grackow. Podchodze bliżej i zdziwienie...bo gracki zaczynają kwitnąć.

Okazało się , że to miskant chiński George. Różnił się tylko lekko szerszym zdzblem.
Gracilimus w naszym klimacie bardzo rzadko kwitnie.


I wiesz co mi sie jeszcze wydaje, ze jednak gracek ma specyficzny pokrój ... Twoje sa inne ... takie z gracją ... a moje kwitły już w ubiegłym sezonie jako niewielkie sadzonki więc chyba to nie gracki

George mówisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Ewkakonewka 23:31, 14 wrz 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
No oczy można nacieszyć u Ciebie. Co fota to ładniejsze miejsce. Baaaardzo ładny ogród.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Marta 00:00, 15 wrz 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
ren133 napisał(a)


Byłam u Ciebie by zapoznać się z wątkiem i ... zachwyciłam się Twoimi różami ... chcialabym żeby moje Pastelle tak rosły jak Twoje))
Za mile slowa dziękuję


Ja również dziękuję, miło mi Miejmy nadzieję, że za rok Twoje Pastelle pokażą na co je stać.

Edit. Trawnik masz piękny.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
ivo 06:51, 15 wrz 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
polinka napisał(a)
Renia opowiem Ci pewną przygode

Byłam dwa tyg.temu w byszkółce do której mam pełne zaufanie w kwestii odmian traw.
Wchodzę na halę z trawami i z daleka zacieram ręce na widok ogromnej ilosci grackow. Podchodze bliżej i zdziwienie...bo gracki zaczynają kwitnąć.

Okazało się , że to miskant chiński George. Różnił się tylko lekko szerszym zdzblem.
Gracilimus w naszym klimacie bardzo rzadko kwitnie.[/quote)


Tego się właśnie obawiałam że moje gracki to jednak nie gracki. Kwitną jak szalone.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Madzenka 06:54, 15 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
U mnie Gracillimus zaczął kwitnąć, mam tak już z nimi 3 rok. Wczesna wiosna, długa ciepła jesień i mamy klimat niepolski Kwitną tylko te , ktore maja dożo wody (rosna orzy hortensjach, ktore stale podlewam)

Krokusy mozes kupić po 20-40 gr za sztukę , zaczną kwitnąć botaniczne juz w marcu a wielkokwiatowe beda kwitły jeszcze w kwietniu. Moje wielkokwiatowe kwitły 2 tygodnie, tak ciesza jak nic wiosna. Po nich zaczyna sie szał tulipanowy.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 07:41, 15 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Moje gracki też kwitną i to już dobre dwa tygodnie a może wiecej a mam je z różnych źródeł.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 07:52, 15 wrz 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Czyli jest nadzieja że mojecto jednak gracki. Żal by mi było jakby nimi nie były jużsą takie wiekie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
malkul 07:56, 15 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Madzenka napisał(a)
U mnie Gracillimus zaczął kwitnąć, mam tak już z nimi 3 rok. Wczesna wiosna, długa ciepła jesień i mamy klimat niepolski Kwitną tylko te , ktore maja dożo wody (rosna orzy hortensjach, ktore stale podlewam)


o szok, mus moje z bliska oblukać,
ps. a tak nie lubię jak kwitną ale u mnie tez ostatnie dwa lata kwitły
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AnnaCh 08:22, 15 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U mnie jeden gracek też zakwitł Więc może jednak to gracki i zaczęły w naszym klimacie kwitnąć, skoro u tylu osób to samo?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies