Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

waldek727 13:39, 21 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Czy mógłbyś wrzucić mi kilka inspiracji tych nowoczesnych ogrodów?
Może wtedy poczujemy bluesa?

Cieszę się, że intonując pierwsze takty tego ogrodowego bluesa w nowoczesnym stylu tak wiele osób złapało jego rytm. Bardzo miło czyta się wypowiedzi innych użytkowników forum którzy nie wdając się w żadne polemiki przedstawiają własny punkt widzenia takich właśnie ogrodów. Ogrodów nowoczesnych inspirowanych naturą .
Jak widać z załączonych linków nie są to ogrody zbliżone do stylu wiejskiego czy naturalnego. Projektanci i pomysłodawcy ogrodów do których dodano barwę i ruch nie starali się również zrobić rewolucji w ogrodach w stylu formalnym (minimalistycznym).
Reniu.
Życzę Ci dużo fajnych pomysłów na ogród, ciekawych rozwiązań którymi mogłabyś się zainspirować oraz udanych realizacji własnych projektów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ren133 17:27, 21 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
lindsay80 napisał(a)


Mi też się bardzo podobają, sama bym się jednak nie zdecydowała, ale Ty próbuj skoro to Ci w duszy gra!
Luki, Iwonka, Jankosia na pewno pomogą bo widać, że czują te klimaty.
Może i ja kiedyś ewaluuję i zachce mi się takiej kwiecistej rabaty, bo patrząc po tym co mi się podobało ponad rok temu, a teraz, to wydaje się, że wszystko jest możliwe

Hortki chyba dobrze posadzone, może w tym roku pokażą na co je stać.


Edyta
Na razie planuję wprowadzić taki mały akcent Chelsea ... czyli trochę kwitnącej i falującej natury między zimozielonymi ... marzy mi się też takie drzewo wielopienne ... ale nie wiem czy uda mi się takie zdobyć ... gorzej będzie z architekturą bo to już jest droga inwestycja i wymaga wyobraźni architektonicznej ... ale z całą resztą poeksperymentuję a co mi tam ... i tak rabata jest do zmiany

Hortki zamierzam zostawić w okolicy tej rabaty ... jednak przesadzanie mnie nie ominie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:30, 21 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
No i widzicie? A to tylko kilka nazwisk. A co ja mam zrobić kiedy na stacjonarnym komputerze mam osobny folder z zakładkami? Jak tu się zebrać do kupy? Najbardziej żałuję że straciłam z oczu jedną projektantkę. Gdzieś po prostu nie zapisałam, nazwisko uciekło i nie mam. Może coś skojarzycie. Znalazłam ją przy okazji jakiegoś garden show w Australii i jak dokopałam się do portfolio to okazało się że ona projektuje takie wieeelkie ogrody stepowe. Nie bylinówki, typowo stepowe ogrody. Ktoś coś?
A jak pytasz Renia o mojego ulubieńca to cię mocno zawiodę ale ja od lat jestem wierna Pietowi Oudolfowi. Ja wiem że on niektórym się przejadł. Ja jestem mu wierna I nie obchodzi mnie, że otwieram lodówkę a tam Oudolf. Kocham go i już Nie oglądaj zdjęć z jego realizacji, wejdź na you tuba, tam są takie filmy z jego ogrodów, że ja osobiście się wzruszam :'(


No i zrobiło się małe zamieszanie nie tylko u mnie
Narobiłaś smaku niejednej osobie dzisiaj

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:36, 21 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)

Cieszę się, że intonując pierwsze takty tego ogrodowego bluesa w nowoczesnym stylu tak wiele osób złapało jego rytm. Bardzo miło czyta się wypowiedzi innych użytkowników forum którzy nie wdając się w żadne polemiki przedstawiają własny punkt widzenia takich właśnie ogrodów. Ogrodów nowoczesnych inspirowanych naturą .
Jak widać z załączonych linków nie są to ogrody zbliżone do stylu wiejskiego czy naturalnego. Projektanci i pomysłodawcy ogrodów do których dodano barwę i ruch nie starali się również zrobić rewolucji w ogrodach w stylu formalnym (minimalistycznym).
Reniu.
Życzę Ci dużo fajnych pomysłów na ogród, ciekawych rozwiązań którymi mogłabyś się zainspirować oraz udanych realizacji własnych projektów.


A wszystko zaczęło się od podesłanych przez Ciebie inspiracji
Pomógłbyś teraz trochę w tworzeniu tego projektu ... bo jak sama nad nim siądę to nie wiem czy coś dobrego z tego wyjdzie Widzisz, że same klęski jak na razie ... Fajnie, ze podesłałeś link do wątku Szefowej ... te chelseawskie zestawienia to jakby się dobrze przyjrzeć dzieło Danusi: kulki z bylinami i trawami
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:53, 21 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Wklejam zdjęcie pokazujące z dalszej perspektywy rabatę do poprawki, niestety wersja zimowa


*drzewko w białej otulinie na tle białej ściany to tulipanowiec kolumnowy
*jałowce rozpościerają się na długości 5m
*od jałowców do tarasu jest 8m
*wszystkie posadzone rośliny oprócz jałowców mogę przesadzić
*jałowce będą przycięte na równo jak żywopłot
*nowa rabata powinna mieć kształt falisty/okrągły
*mogę na jej obszarze posadzić jedno lub dwa drzewa wielopniowe
*na prawo od tulipanowca jest rabata z szałwią i amazon mist a całkiem po prawo jest rabata świerkowa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 18:33, 21 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
U mnie temat wielopniowych w tym swidosliwy.moze nadalaby sie do Ciebie.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 18:50, 21 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
nawigatorka napisał(a)
U mnie temat wielopniowych w tym swidosliwy.moze nadalaby sie do Ciebie.


Ogarnęłam kuchnię ... idę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
waldek727 19:07, 21 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Reniu.
A nie myslalas o tym, aby umiescic w tamtym miejscu trzech niewysokich lamp ogrodowych ze stonowanym swiatlem?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anna_t 19:13, 21 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)



I nawet alergia teściowej przestała mieć znaczenie?

może zapomni ze ma ;p zresztą na działce obok rośnie i nic nie mówi to chyba jakis bląd w badaniach był nepewno
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:17, 21 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a w lewo co jest? bo chyba tak dalej, dalej to jest wgłębnik?a pomiędzy?moze masz zdjęcia z lata z każdej strony domu albo stronę wątku na którym są?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies