Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

magnolia 23:20, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Widzę ... ale nie wiem jak to koło ma się łączyć z resztą?


i koło i to obok to rabata, łączą się z reszta rabaty
tu rys bez mapy, krzywy niestety, ale te linie łacza się z Twoimi liniami rabat istniejącymi


____________________
magnolia 23:24, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Myślałam zrobić z najcieńszej płyty warstwowej 4cmm i obłożyć styropianem, klejem i pomalować na biało ...

to co przylega jednorodne dość? ... a ja tam mam pod smaragdami hortensje limelight


to w sumie będą miały z 10 cm?- cieńsze będą wyglądały licho.
A jak wysokie te murki by były? Miedzy nimi przerwa?- szeroka?

____________________
magnolia 23:27, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
na Twoim planie hortki sa jakby z tyłu- to jest miejsce na jednorodny pas- nie musi być koniecznie z 1 gatunku, ale żeby 'oblewał'po bokach kólko byłoby dobrze, wtedy bardziej eskopouje sie owo kółko.
____________________
ren133 23:39, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


i koło i to obok to rabata, łączą się z reszta rabaty
tu rys bez mapy, krzywy niestety, ale te linie łacza się z Twoimi liniami rabat istniejącymi




Zajarzyłam ... fajnie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:44, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


to w sumie będą miały z 10 cm?- cieńsze będą wyglądały licho.
A jak wysokie te murki by były? Miedzy nimi przerwa?- szeroka?



Jak ma być 10cm, bo tak będzie dobrze wyglądać to zrobi się 10
A wysokości dwie tak jak na moim rysunku ... myślę, że od smaragdów węższa i niższa płyta h=do 2m a ścianka druga szersza i wyższa do okapu może? Jak myślisz? I oczywiście przerwa między nimi ... nie wiem ok 20-30cm?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:49, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)
na Twoim planie hortki sa jakby z tyłu- to jest miejsce na jednorodny pas- nie musi być koniecznie z 1 gatunku, ale żeby 'oblewał'po bokach kólko byłoby dobrze, wtedy bardziej eskopouje sie owo kółko.


W pasie gdzie miałyby być hortki rośnie buk rohan obelisk ... powinnam go przesadzić? A tam gdzie skończy się pas hortensji bardziej po lewo przy przy smaragdach przed tarasem planowałam w przyszłości ściankę wodną ...

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
magnolia 23:50, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Jak ma być 10cm, bo tak będzie dobrze wyglądać to zrobi się 10
A wysokości dwie tak jak na moim rysunku ... myślę, że od smaragdów węższa i niższa płyta h=do 2m a ścianka druga szersza i wyższa do okapu może? Jak myślisz? I oczywiście przerwa między nimi ... nie wiem ok 20-30cm?


ale jak je tam postawisz, to jałowce będę łyse za tym murkiem, bo nie zniosną zacienienienia nimi. Dobrze myślę?- będą zacienione
____________________
magnolia 23:58, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
faktycznie, tam jeszcze nie ma hortek- a masz je gdzieś posadzić?Bo bez nich rabata Chelsea będzie bardziej wyrazista.
Z bukiem i tulipanowcem pomyślimy jak będzie drzewo, ale sporo tam gatunków się robi.
____________________
magnolia 23:59, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a ścianę wodą... muszę się przespać, bo nie myślę już. Wrócę do Ciebie w weekend lub po weekendzie. Teraz już nie daję rady poradzić.
Pa
____________________
ren133 10:50, 23 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


ale jak je tam postawisz, to jałowce będę łyse za tym murkiem, bo nie zniosną zacienienienia nimi. Dobrze myślę?- będą zacienione


Dobrze myślisz ... będą zacienione ... ale w sumie za płytą nie muszą ładnie wyglądać a tam gdzie docierać będzie słońce i gdzie je widać będą ładne ... chyba
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies