Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 09:27, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Linka proszę


http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113386,7834112.html?i=0
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:35, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

U mnie tak rośnie złotokap. Niestety przy ogrodzeniu. Boję się przesadzać, żeby nie padł, bo zakwitł wiosną wreszcie po 10 latach, kiedy mu zapowiedziałam, ze go wywalę,jak nie zakwitnie.
Zrozumiał
Niestety, kwitnie na żółto wiosną,za to ma właśnie taki pokrój, jak na inspiracji. Rośnie u mnie na żółto-niebieskiej rabacie Podsadziłam go liliowcami. Ciekawa jestem efektu
Jak mi jakieś naparstnice zakwitną na biało, to je tam podsadzę


Musiałam sobie wygooglować Ładne wielopniowe drzewo ale ze względu na żółty kolor nie zdecyduję się:
Link
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:36, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)


Tu mam niby listę roślin z tej aranżacji, ale nic poza grabem nie widzę. Albo coś pominęli albo nie znam jednak tak łaciny jak mi się wydawało. Albo jest coś czego nie znam w ogóle. Ja bym się kurczowo tego nie trzymała- wybierz coś o takim pokroju albo wyprowadź na parasol coś co by Ci pasowało po prostu
Aha, ten link... Na pewno chcesz?

http://frustratedgardener.com/2014/05/24/chelsea-flower-show-2014-peoples-choice-award-hope-on-the-horizon/


Jedno jest pewne łatwo nie będzie z tym drzewem
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 09:42, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jankosia napisał(a)
Aaaa Renia... A może glicynia? W Sieradzu mają takie wyprowadzone na drzewka.


Glicynia kojarzy mi się z pergolą ... nie wiem czy ona rośnie jako takie sztywne drzewo ... bardziej skłaniałabym się ku magnolii (ale ta jest znowu bardzo wrażliwa) czy świdośliwy

PS a gdzie w Sieradzu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 09:56, 22 sty 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renia, jakbyś kiedyś przyjechała do mnie to w P-cach rośnie glicynia wyprowadzona na drzewko. Trzeba jej pilnować i często ciąć, bo rośnie jak goopia, ale efekt wart wysiłku
Swidosliwa to taki chwascior, bedzie Cie wkurzac ciagle odbijanie z korzenia.. ja bym jej drugi raz nie posadzila magnolie w większości wielkie rosną...
inspiracja swietna! i jaka lista roslin, wcale nie krotka
____________________
Mój nowy ogródek
nawigatorka 10:32, 22 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
popcorn napisał(a)
Renia, jakbyś kiedyś przyjechała do mnie to w P-cach rośnie glicynia wyprowadzona na drzewko. Trzeba jej pilnować i często ciąć, bo rośnie jak goopia, ale efekt wart wysiłku
Swidosliwa to taki chwascior, bedzie Cie wkurzac ciagle odbijanie z korzenia.. ja bym jej drugi raz nie posadzila magnolie w większości wielkie rosną...
inspiracja swietna! i jaka lista roslin, wcale nie krotka

A jaka masz swidosliwe.ja wlasnie planuje,
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
magnolia 10:33, 22 sty 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ren133 napisał(a)


Nabazgrałam na szybko coś takiego


Można oczywiście dać jakieś lampy ogrodowe w okolicy tych dwóch ścianek.
Takie krzaczaste 2szt to jest jakieś drzewo wielopniowe


wpadam jak prosiłaś.
I wcale Cie nie pochwalę, Babo jedna!
Pokazujesz tak, jakbyś jeden rękaw na drutach zrobiła i pytasz czy sweter ładny.
jak już Cię podkręciłam ostro ( a co, wojownicza bywam czasem i krótko raczej), to napiszę, że warto dorysować linię domu, wtedy będzie widać, czy to koło nie będzie za duże, zbyt prztłaczające do miejsca które tam masz. I linie rabat i trawnika pociągnij dalej, szerzej, wtedy będzie widać jak tam ułożyć całą przestrzeń.Zaznacz wejście domu.
Z tego wycinka nie da rady ocenić czy dobrze, czy źle.

I wyjaw dane o ziemi!!!!i gdzie południe

Inspiracje cudne, piękne,śliczne......
____________________
jankosia 12:22, 22 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Świdośliwę lamarcką i kanadyjską ma mój pan drzewkowy. Z gołym korzeniem za grosze. Chyba się skuszę na kawałek żywopłotu z tego. Glicyniowe drzewka w Sieradzu są w tym centrum na wylotówce- u Krysinowego pana. Reszty się sama dowiaduj
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 12:28, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
magnolia napisał(a)


wpadam jak prosiłaś.
I wcale Cie nie pochwalę, Babo jedna!
Pokazujesz tak, jakbyś jeden rękaw na drutach zrobiła i pytasz czy sweter ładny.
jak już Cię podkręciłam ostro ( a co, wojownicza bywam czasem i krótko raczej), to napiszę, że warto dorysować linię domu, wtedy będzie widać, czy to koło nie będzie za duże, zbyt prztłaczające do miejsca które tam masz. I linie rabat i trawnika pociągnij dalej, szerzej, wtedy będzie widać jak tam ułożyć całą przestrzeń.Zaznacz wejście domu.
Z tego wycinka nie da rady ocenić czy dobrze, czy źle.

I wyjaw dane o ziemi!!!!i gdzie południe

Inspiracje cudne, piękne,śliczne......


Jak wrócę do domu to się poprawię
Dzięki
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 12:31, 22 sty 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
popcorn napisał(a)
Renia, jakbyś kiedyś przyjechała do mnie to w P-cach rośnie glicynia wyprowadzona na drzewko. Trzeba jej pilnować i często ciąć, bo rośnie jak goopia, ale efekt wart wysiłku
Swidosliwa to taki chwascior, bedzie Cie wkurzac ciagle odbijanie z korzenia.. ja bym jej drugi raz nie posadzila magnolie w większości wielkie rosną...
inspiracja swietna! i jaka lista roslin, wcale nie krotka



Piszesz, że świdośliwa to chwaścior a tu na forum tyle osób się nią zachwyca
I bądź tu człowieku mądry
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies