Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z kawą na tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z kawą na tarasie

Kawa_na_tarasie 22:28, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Gardener27 napisał(a)
Aniu plany masz bardzo ambitne i podoba mi się Twoja znajomość nazw roślin

Nie wiem czy oglądałaś ostatni odcinek Mai w ogrodzie http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13 tam właśnie przed tarasem posadzono brzozy z tych samych pobudek co Twoje Miały dawać cień i uczucie intymności

Jeśli chodzi o żurawki nie mają aż tak dużych wymagań Nie wiem o jakich sadzonkach mówisz mówiąc od producenta ? (kultury in vitro, w korkach czy może w małych doniczkach )

Nigdy nie próbowałem samodzielnie rozmnażać hortensji bukietowych przez ukorzenienie zdrewniałych jej części w wodzie ale widziałem że dziewczyny próbowały z różnym skutkiem Warto spróbować jeśli masz dostępny materiał pod ręką

Też uwielbiam kawę z dużą ilością mleka Przyzwyczajenie z pracy Można w biegu szybko wypić nie parząc się i dalej gonić do pracy


Nazwy łacińskie dopiero poznaję i utrwalam je sobie - korzystam przy tym z tzw. biblii ogrodnika - czyli katalogu roślin. Przygotowałam sobie nawet zestaw fiszek - jak przy nauce słówek i w wolnych chwilach wkuwam

Muszę koniecznie obejrzeć ten odcinek z Mają.

Jeśli chodzi o kultury żurawki, to wydaje mi się, że chodziło o korki (wiem, że cena takiej żurawki w paletce 100 szt. wynosiła 3 zł. Na razie jednak spróbuję jeszcze porozmnażać przez podział.

A jeśli chodzi o hortensje to podoba mi się pomysł rozmnażania niezdrewniałych części, w którym przycina się listki na pół.
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Kawa_na_tarasie 22:34, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Zdjęcia z ubiegłego roku - latem ogród prezentuje się o wiele lepiej:
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
beata_m 12:45, 18 lut 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
świetna nazwa no i kawał pracy już za Tobą!!! pozdrawiam ciepło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
bozaj 13:28, 18 lut 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 116
jak ruszysz z pracami na wiosnę to jesieniom już będzie ogród zachwycać , a kawa jak będzie smakować , jestem ciekawa , zaznaczam i czekam na szkic ogrodu pozdrawiam
Kawa_na_tarasie 22:19, 18 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
beata_m napisał(a)
świetna nazwa no i kawał pracy już za Tobą!!! pozdrawiam ciepło


Dziękuję. Widzę że zrobiłaś fajny plan swojego ogródka - muszę pomyśleć i ja o grabach
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Kawa_na_tarasie 22:21, 18 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
bozaj napisał(a)
jak ruszysz z pracami na wiosnę to jesieniom już będzie ogród zachwycać , a kawa jak będzie smakować , jestem ciekawa , zaznaczam i czekam na szkic ogrodu pozdrawiam


Dobry pomysł - taka mapka ułatwi zakupy i porady
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies