Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z kawą na tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z kawą na tarasie

Kawa_na_tarasie 12:17, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Witam w moim ogrodzie

Zastanawiałam się nad jego nazwą (cechą charakterystyczną), ale jego młody wiek skutecznie mi w tym przeszkadzał. Do głowy przychodziły mi nazwy w stylu "Zobaczymy co z tego będzie" albo "Ratunku tyle roślin, a wciąż ich nie widać", itp. Tak więc nazwa "Ogród z kawą na tarasie" będzie nawiązywała do upodobań właścicielki, bo jak łatwo się domyślić sadzonek kawy próżno na nim szukać

A więc do rzeczy:

Zdjęcie nr 1 (południowy zachód)



W tej części mam posadzone następujące gatunki roślin:

+ Fagus "Rohan Gold" (buk)
+ Rhododendrom Chunningham's White (różanecznik)
+ 2 Euonymus (trzmielina)
+ Accer platanoides "Crimson sentry" (klon)
+ Malus tschonoskii (jabłoń ozdobna)
+ Carpinus pendula (grab) na środku trawnika
+ 3x Hydrangea arborescens "Anabelle" (Hortensje)
+ Hibiskus syriacus "Marina"
+ Buksus (Bukszpan)
+ Prunus cerasifera "Pissardi" (śliwa wiśniowa)
+ Pieca omorika "Nana" (świerk serbski)
+ 3x Hebe
+ Rhododendron "Kilian" (azalia)
+ 15x Calluna vulgaris (wrzosy fioletowe)



Teraz już wiem, że w przypadku mojego ogrodu najlepszy efekt daje sadzenie tych samych roślin w wielu egzemplarzach, tak więc planuję tu wprowadzić większą powtarzalność

c.d.n
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Kawa_na_tarasie 13:52, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Kolejna dawka na zdjęciu nr 2 (strona zachodnia)



I tak znajdują się tutaj (być może potrzebna będzie lupa ):

+ (ciąg dalszy od słupa) kolejne 15 sadzonek Calluna vulgaris. (wrzosy purpurowe)

+ 10x sadzonek Calluna vulgaris (wrzosy białe)

+ 3x hebe
+ Rhododendron "Pink delight" (azalia)
+ Prunus virginiana "Schubert" (czeremcha wirginijska)
+ 5X Heuchera (żurawki)
+ Salix integra 'Hakuro-nishiki'(wierzba całolistna)

Na ogrodzeniu rośnie Parthenocisus (winobluszcz)

C.D.N.

____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Gardener27 19:31, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Aniu

Na takim tarasie kawa smakuje z pewnością wybornie

Czekamy na więcej zdjęć Plany na ten sezon już jakieś posiadasz ?

Pozdrawiam Przemek
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardenarium 19:39, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród z kawą na tarasie to zupełnie jak u mnie. Potrafię kawę wypić kilka razy w ciągu dnia aby pobyć w ogrodzie i pogapić się na rośliny. Uwielbiam szmer wody gdzieś w poblizu, dlatego polecam ci pomysł z wodą, Jakąkolwiek, aby była.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kawa_na_tarasie 21:14, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Gardener27 napisał(a)
Witaj Aniu

Na takim tarasie kawa smakuje z pewnością wybornie

Czekamy na więcej zdjęć Plany na ten sezon już jakieś posiadasz ?

Pozdrawiam Przemek



Planów Ci u mnie dostatek , ale muszę dla nich ustalić kolejność, aby je realizować w miarę możliwości. Przede wszystkim posadzenie roślin, które zapewnią trochę cienia latem. Muszą to być drzewa zrzucające liście na zimę, aby wtedy docierało więcej słońca, natomiast latem cień z pewnością by się przydał. Podobają mi się brzozy - co prawda pyłki to nie moja specjalność, ale ponieważ niedaleko rosną brzozy sąsiadki, więc to nie ma już większego znaczenia. Podoba mi się:

+ Betula utilis "Doorenbos" (brzoza pożyteczna)
+ Betula albosinensis 'Fascination' (brzoza biała chińska) - polecana przez Panią Danusię, chociaż obu gatunków nigdy nie widziałam na żywo.

Myślałam również o + Cercidyphyllum (grujeczniku japońskim), ale słyszałam, że nie daje za dużo cienia.

Ponadto poszukuję pomysłu na iglaka o wysokości ok. 8-10 m, który mogłabym posadzić za wrzosami. Wolałabym igły o niebieskiej barwie - może ktoś mi pomoże w wyborze?

Zaraziłam się również miłością do żurawek. Udało mi się kilka podzielić, ale wciąż mam dużo miejsca na obsadzenie (potrzebuję około 100 sztuk). Zastanawiałam się nawet, czy nie kupić partii małych sadzonek żurawek od producenta i rozprowadzić wśród sąsiadów, ale podobno nie jest to takie proste - ponieważ potrzebują na początku określonych warunków do wzrostu.

No i wpadałam na pomysł, aby samodzielnie rozmnożyć w tym roku hortensję + Hydrangea paniculata "Limelight" (zapisuję sobie nazwy po łacinie, ponieważ już kilka razy byłam w szkółkach, gdzie brakowało polskich nazw i postanowiłam nauczyć się łacińskich, aby lepiej sobie poradzić następnym razem)

____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Kawa_na_tarasie 21:18, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Ogród z kawą na tarasie to zupełnie jak u mnie. Potrafię kawę wypić kilka razy w ciągu dnia aby pobyć w ogrodzie i pogapić się na rośliny. Uwielbiam szmer wody gdzieś w poblizu, dlatego polecam ci pomysł z wodą, Jakąkolwiek, aby była.


O tak, uwielbiam kawę z dużą ilością mleka. Ostatnio dostałam na gwiazdkę prosty ubijak do mleka (taki z sitkiem, który tworzy piankę sztywną, jak z ekspresu do kawy), tak więc mam wymówkę na kolejne kubki pysznej kawy.

A co do wody, to na razie zmagam się ze świeżo założonym akwarium, więc tą kwestię na razie odłożę w czasie
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Kawa_na_tarasie 21:22, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Zdjęcie 3 (strona zachodnia)



Skończyłam na wierzbie 'Hakuro-nishiki' - co za niesamowita roślina. Roślie jak szalona. Wg instrukcji skracam jej gałązki 5x w roku o 1/2 - 2/3, a dla niej to jak zachęta do szalonego wzrostu. W tym roku muszę ją trochę wyprostować (może podpatrzony w realizacjach Pani Danusi - patent z deską pomoże?).

Dalej widać:
+ 4x Picea glauca "Alberta globe" (świerk biały)
+ Larix kaempferi "Stiff Weeper" (modrzew japoński)
+ Juniperus chinensis 'Plumosa Aureovariegata' (jałowiec chiński)
+ Rhododendron 'Fireball' (azalia)
+ 2x Ilex verticillata (ostrokrzew okółkowy)
+ 4x Thuja occidentalis "Smaragd"

Cieszę się, że udało mi sie zanotować te wszystkie nazwy, ponieważ miałam je rozpisane na różnych kartkach - a tak, będą w jednym miejscu.
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Katkak 21:48, 17 lut 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Aniu . Będę zaglądać i podpatrywać jak tworzysz swój wymarzony ogród
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kawa_na_tarasie 22:04, 17 lut 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 17
Dziękuję Kasiu - a ja będę czerpała inspiracje z Twojego ogrodu
____________________
Ania Ogród z kawą na tarasie
Gardener27 22:04, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Aniu plany masz bardzo ambitne i podoba mi się Twoja znajomość nazw roślin Nie wiem czy oglądałaś ostatni odcinek Mai w ogrodzie http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13 tam właśnie przed tarasem posadzono brzozy z tych samych pobudek co Twoje Miały dawać cień i uczucie intymności Z doborem drzew niestety nie pomogę ponieważ mało ich w moim ogrodzie i szczerze mówiąc nie znam się na tym najlepiej Musisz zapytać bardziej doświadczonych ode mnie
Jeśli chodzi o żurawki nie mają aż tak dużych wymagań Nie wiem o jakich sadzonkach mówisz mówiąc od producenta ? (kultury in vitro, w korkach czy może w małych doniczkach ) Jedno jest pewne Na samym początku będą potrzebować większej troski z Twojej strony a jak się już ładnie ukorzenią są praktycznie samoobsługowe Trzeba po przekwitnięciu ściąć im kwiatostany a po zimie oczyścić liście Mają jednak wielką wadę Kochają je opuchlaki a to paskudne robactwo ciężko wytępić z ogrodu
Nigdy nie próbowałem samodzielnie rozmnażać hortensji bukietowych przez ukorzenienie zdrewniałych jej części w wodzie ale widziałem że dziewczyny próbowały z różnym skutkiem Warto spróbować jeśli masz dostępny materiał pod ręką

Też uwielbiam kawę z dużą ilością mleka Przyzwyczajenie z pracy Można w biegu szybko wypić nie parząc się i dalej gonić do pracy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies