Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka z widokiem na Góry Słonne

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka z widokiem na Góry Słonne

zofkarollo 10:26, 04 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
Witam po przerwie
Wczoraj wybrałam się na działkę po dłuższej nieobecności i pomimo niesprzyjającej aury (brrr jak zimno!) przycięłam maliny i winorośl. Posługuję się trochę kalendarzem działkowca, co kiedy wysiać, wysadzić, przyciąć itd. (Macie jakieś osobiste doświadczenia z tego typu wskazówkami? Warto się do nich stosować?) Ostatnie dni były odpowiednie na przycinki więc je zrobiłam, co prawda jeszcze sporo zostało m.in. jabłonki, porzeczki, śliwy? ale wczoraj było paskudnie i szybko uciekłam wykonując najbardziej potrzebne rzeczy.
Winorośl przycięłam dość mocno, zobaczymy co z tego będzie...
zofkarollo 10:28, 04 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
zofkarollo 10:43, 04 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
Zaczęłam już powoli "zbierać" rzeczy i rośliny do nasadzeń. Jedną rabatkę chcę mieć bylinową, żeby za dużo nie zajmowała czasu i zimowała w gruncie (dwójka małych szkrabów bywa wymagająca)
Zakupiłam więc do niej:
- jeżówkę orange
- orlika ogrodowego czerwono żółtego
- piwonię chińską sarah bernhardt
- lilię drzewiastą honeymonn
- płomyka wiechowatego lizzy
Myślałam o dokupieniu lawendy bądź kocimiętki... może ktoś z Was coś mi doradzi w sprawie tej rabaty, co można ew. dodać, jak rozmieścić, czy coś okrywowo zastosować np. funkie? Wszystkie opinie mile widziane
Drugą rabatkę chcę mieć z jednorocznych, dwuletnich, ale nie tylko, kupiłam nasiona:
- aksamitki rozpierzchłej
- astra chińskiego peoniowego
- niezapominajki
- żagwinu
- cynii daliowej
Siać do gruntu w maju czy robić rozsady i pikowanie w domu? Co polecacie, nie mam tu na myśli pracy lecz efekty. Chcę żeby było tego sporo i barwie.
I znowu pytanie, co dodać ewentualnie, jak rozmieścić i inne cenne wskazówki mile widziane.
Mam też pewien pomysł na ozdobę tych nieciekawych opon pod drzewkami, pomyślałam sobie, że do tego celu wykorzystam ziemię z kretowisk bo po zimie ich sporo... a mianowicie... tę ziemię przenieść do środka opon, zasypać wnętrze opony i po prostu wysiać lub wysadzić z rozsady (w zależności co doradzicie) jakieś niskie kwiatki, myślałam o aksamitkach bo długo kwitną. Co wy na takie moj plany? Się spisałam
zofkarollo 10:44, 04 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22


Zobrazowanie wcześniejszego postu
zofkarollo 15:31, 07 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22


Dziś wysiałam moje pierwsze jednoroczne - astry i wilce... mam nadzieję, że będą pięknie i zdrowo rosły
zofkarollo 11:48, 10 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22

Wilce pokazują już łebki
Wczoraj zasiałam zioła aby mieć zawsze świeże pod ręką. Na słoneczku siedzi sobie bazylia, koper, majeranek, szczypiorek, rukola, pietruszka i sałata karbowana.
MarekW 12:14, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Widzę że pięknie zaczyna kiełkować, jeśli chcesz jakieś sadzonki np. len trwały, może werbena jak przezimuje i inne z nadwyżek to daj znać, jak będę jechał do Sanoka to mogę podrzucić bo inaczej to się zmarnują. Pozdrawiam
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
zofkarollo 12:25, 10 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
MarekW napisał(a)
Widzę że pięknie zaczyna kiełkować, jeśli chcesz jakieś sadzonki np. len trwały, może werbena jak przezimuje i inne z nadwyżek to daj znać, jak będę jechał do Sanoka to mogę podrzucić bo inaczej to się zmarnują. Pozdrawiam

Bardzo chętnie wezmę roślinek nigdy dość.
Dzięki!
MarekW 15:58, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
ok jak będę się wybierał dam znać
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
zofkarollo 11:01, 21 mar 2015


Dołączył: 19 lut 2015
Posty: 22
Postępy

Na pierwszym planie sałata liściasta dębolistna i rukola, a w tyle wilce trójbarwne
Troszkę astrów, choć niewiele wzeszło ale jeszcze się silą...
I aksamitki, u nas zwane śmierdziuchami (z czym się nie zgadzam i osobiście uwielbiam) 3 dni po wysianiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies