Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki bywają baaardzo trudne

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki bywają baaardzo trudne

Danutka 22:45, 26 lut 2015


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Hmmm może na tym 0,5 metra rząd werbeny patagońskiej lub lawendy ?
Tak naprawdę zależy czy nastawiłaś się na ogród krzaczkowo- bylinowy czy tylko krzaczkowy?
____________________
Danutka:)
Danutka 22:56, 26 lut 2015


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
U Izy lawenda wygląda bosko i wydaje mi się że nie ma więcej jak 0,5 metra ta rabata chociaż podpytam ją tu masz fotkę:

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/69/694483/original.JPG

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/67/679187/original.JPG

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/64/646312/original.JPG

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/64/646350/original.JPG
____________________
Danutka:)
agata76 07:53, 27 lut 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
dziękuj za pierwsze wskazówki
Generalnie nastawiłam się na ogródek krzewiasto -iglasty. Zamierzam zaopatrzyć się w dużą ilość bukszpanu, niskich krzewów (nie operuję jeszcze nazwami), które można formować, podoba mi się irga, jałowce, a tą zieleń urozmaiciłabym czerwonolistnymi żurawkami, koniecznie muszę nabyć różaneczniki, tawułę, krzewuszkę i tyle jest w moim notatniku... W nerce widziałabym jakieś dwa drzewka na pniu (z koroną w kształcie kuli) i jakieś mniejsze nisko przy ziemi. Marzy mi się bonsai, ale ten na razie przekracza moje możliwości finansowe i jako początkująca ogrodniczka obawiam się, że jego zakup to wyrzucone pieniądze...
____________________
Danutka 08:48, 27 lut 2015


Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 263
Tu się mylisz bonsai w bardzo dobrych cenach ma Pan S. Zapomniałaś o hortkach i trawach
____________________
Danutka:)
Karol99 09:14, 27 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ważne, jest na początku sadzenie drzew. To one stwarzają wrażenie dorosłego ogrodu. Potem stopniowe dosadzanie niższych pięter.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Alikia 09:33, 27 lut 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Witaj Agatko Ja też mam trudny orzech do zgryzienia bo źle zaczęłam i teraz przerabiam.... ale ty od początku zaczynasz z Ogrodowiskiem to nic się nie martw, będzie pięknie. Na tej nerce ładnie by rosły żurawki ja mam jedne od północy i świetnie rosną. To oczywiście jako ten niski poziom a wyżej coś szczepionego jak lubisz. Pozdrawiam
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
agata76 07:55, 15 mar 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
ponieważ nadrabianie czytelniczych zaległości zajmuje dużo czasu, a wiosna idzie wielkimi krokami zaczęłam układać listę niezbędnych roślin na pierwsze większe zakupy. Pokazuję Wam moje nieudolne plany na obrazkach z prośbą o wszelkie sugestie i rady
na początek muszę zająć się wydzielonymi już rabatkami:

1. wąska opaska wokół tarasu - południowa


2. nieszczęsna nerka przed domem - północna, z małą ilością światła, tutaj cały czas brakuje mi aktora roli głównej, myślałam o jakimś formowanym iglaku, ale nie wiem, co się nadaje (ma niewielkie wymagania)
____________________
waldek727 08:20, 15 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587



Witaj.
Agatko, a ogródek planujesz za tymi brzózkami?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
agata76 08:28, 15 mar 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
waldek727 napisał(a)

Witaj.
Agatko, a ogródek planujesz za tymi brzózkami?

Te brzózki to samosiejki na działce sąsiada - jeszcze niezagospodarowanej. Tak więc rosą sobie u mnie za płotem i na razie stanowią tło moich zmagań... U mnie za domem z drzew została tylko samotna sosna
____________________
Karol99 09:21, 15 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
agata76 napisał(a)
ponieważ nadrabianie czytelniczych zaległości zajmuje dużo czasu, a wiosna idzie wielkimi krokami zaczęłam układać listę niezbędnych roślin na pierwsze większe zakupy. Pokazuję Wam moje nieudolne plany na obrazkach z prośbą o wszelkie sugestie i rady
na początek muszę zająć się wydzielonymi już rabatkami:

1. wąska opaska wokół tarasu - południowa


2. nieszczęsna nerka przed domem - północna, z małą ilością światła, tutaj cały czas brakuje mi aktora roli głównej, myślałam o jakimś formowanym iglaku, ale nie wiem, co się nadaje (ma niewielkie wymagania)


Przepraszam, że się wtrące. Nie sadz migdałka. Ładnie wygląda jak kwitnie, potem to zwykły zielony krzew. Jeszcze do tego atakują go choroby grzybowe.

A na tym drugim zdjęciu, to może by buka purple foutian?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies