Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki bywają baaardzo trudne

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki bywają baaardzo trudne

agata76 13:41, 26 lut 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27

cześć! mam na imię Agata. Mieszkam w woj. świętokrzyskim i zaczynam swoją przygodę z ogrodem... Przyznaję, że jestem laikiem, nie mam doświadczenia jeśli chodzi o uprawę roślin, ale kocham przyrodę ponad wszystko i chciałabym, żeby ona pokochała mnie też trochę
Na początek pokażę Wam północną stronę mojego domu - na wiosnę zamierzamy założyć tam trawnik i nasadzić pierwsze rośliny. Myślałam o magnolii, wierzbie, sośnie i i mniejszych... najbardziej denerwuje mnie rabata wtopiona w kostkę, na którą nie mam pomysłu. Na próbę wsadziłam tam 3 Danice i 2 cisy, ale myślę, że one tam nie pasują. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak efektownie zagospodarować moją "nerkę"?




____________________
Juzia 14:14, 26 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
Może różaneczniki ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agata76 14:26, 26 lut 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
Dziękuję za odzew , a już myślałam że mój post zginie w gąszczu wielostronicowych wątków
właściwie myślałam o jakimś jednym bądź 2 wyższych nasadzeniach - takich na pniu (nie wiem co się nadaje, bo to północna strona i prawie zawsze jest cień) i między nimi jakieś karłowate. Rabata jest długa - prawie 4 m, a w najszerszym miejscu ma 165 cm.
____________________
Magda_ 15:10, 26 lut 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=649

popatrz sobie na ogród Sylwii - ona ma dużo takich wyspowych rabat i do tego piękny ogród

czy te stożki to na pewno cisy - wyglądają jak świerki Conica
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agata76 15:20, 26 lut 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
tak, chyba masz rację, to są świerki Conica nie wiem, czemu byłam przekonana, że to jakieś cisy, dopiero mąż mnie uświadomił, że tak nie jest...
a ogród Sylwii cudny, zatapiam się w lekturze...
____________________
Juzia 15:29, 26 lut 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
No i u Sylwii właśnie....na froncie są różaneczniki podsadzone runianką i żurawkami

Żeby cały rok było ładnie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Karol99 15:54, 26 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj na ogrodowisku
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
agata76 16:40, 26 lut 2015


Dołączył: 26 lut 2015
Posty: 27
Karol99 napisał(a)
Witaj na ogrodowisku

dziękuje za miłe przyjęcie, na razie nie mogę oderwać się od lektury, chyba do wiosny nie przeczytam nawet połowy zbieram inspiracje i notuję nazwy gatunków roślin... trochę się obawiam, że porywam się "z motyką na księżyc"
____________________
Karol99 16:45, 26 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Gdzie tam! Na pewno dasz sobie radę, strach ma wielkie oczy. Oczywiście potrzeba trochę czasu, ale efekty będą widoczne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Roberto 19:45, 26 lut 2015


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj na forum. Nie przejmuj się, eksperymentuj, zapowiada się ładnie. Do zieleni w "nerce" dodaj koloru, super mogą wyglądać żurawki, szczególnie z całą paletą odcieni czerwieni i brązu, cieszą widokiem cały rok. Z perspektywy czasu, jak się krzewy w rabacie rozrosną pozostanie niewiele miejsca, także te cztery metry wcale nie jest zbyt dużo. Powodzenia.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies