Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jest, a jakby go nie było

Pokaż wątki Pokaż posty

Jest, a jakby go nie było

joanka 09:43, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Malgosik napisał(a)
Mi się podoba 1 wersja.
Pytanie jeszcze co bęzie zacieniać śliwa.
Pod nią prosi się o hortensje bukietowe. I wtedy może być obok czerwona żurawka, słonko tam zagląda. Tylko dalej ten berberys mi nie leży. Albo mniejsze drzewko na pniu, kulka, albo pociągnąć w drugim rzędzie za żurawkami, wzdłuż ścieżki 3 większe różaneczniki. W nóżki żółtą Hakonechloa lub turzycę elata aurea, bo lubi cień, a rozjaśnia.

Myślę jeszcze czy RH nie zamienić na coś z jaśniejszymi liśćmi skoro tam ciemno.


Tak pomyślałam sobie o tej śliwie (zainspirowana ogrodowiskiem oczywiście), bo kiedyś tam rosło drzewo - jeszcze widać pień - była to sosna, którą uwielbiałam, bo od ulicy przysłaniała troszeczkę taras, który jest nad garażem. Niestety musieliśmy ja wyciąć, bo korzenie zagrażały budynkowi. Sadził ją jeszcze mój dziadek, miała ok 20 lat.
Wiem, że ta śliwa nie osiągnie takiej wysokości, ale może być taką namiastką, no i ma bardzo fajny kolor liści
____________________
Ogródek Joanki
ana_art 09:49, 19 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ASiu to jeśli chcesz drzewo to ożesz tam posadzić tę śliwe, myślałam że nie chcesz zacieniać dodatkowo tego miejsca później jeszcze wpadne.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
joanka 09:50, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
mirkaka napisał(a)
Joanko, odpowiem za Ana-art, różanka to miejsce gdzie są róże
Ja w miejscach zacienionych dałabym rododendrony, tym bardziej że jak piszesz masz kwaśną ziemie.


Mam taki irracjonalny strach przed sadzeniem róż, nigdy nie umiałam o nie należycie zadbać. Może im ziemia nie odpowiadała, a może miejsce, a może za słabo okrywałam je na zimę. Sama nie wiem. A może teraz nadszedł czas, aby ponownie spróbować
____________________
Ogródek Joanki
joanka 09:56, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
ana_art napisał(a)
ASiu to jeśli chcesz drzewo to ożesz tam posadzić tę śliwe, myślałam że nie chcesz zacieniać dodatkowo tego miejsca później jeszcze wpadne.


Ana, dziękuję, że do mnie wpadasz Każda rada jest dla mnie niezwykle cenna.
Tymczasem idę dalej kombinować z tą rabatką
____________________
Ogródek Joanki
ana_art 09:57, 19 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a tu gdzie napisane schowek to musi być dojście od strony rabaty?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:58, 19 mar 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
joanka napisał(a)


Mam taki irracjonalny strach przed sadzeniem róż, nigdy nie umiałam o nie należycie zadbać. Może im ziemia nie odpowiadała, a może miejsce, a może za słabo okrywałam je na zimę. Sama nie wiem. A może teraz nadszedł czas, aby ponownie spróbować
napisałam różanka bo fajnie by wyglądała obok takiego miejsca wypoczynkowego, ale równie dobrze może to być szpaler hortensji lub innych rabat kwietnych dobre odmiany róż nie powinny wymarzać u Ciebie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
joanka 10:19, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
ana_art napisał(a)
a tu gdzie napisane schowek to musi być dojście od strony rabaty?


Nie, jest wejście od strony garażu. W miejscu, gdzie jest rabata, to on już niewiele wystaje ponad poziom gruntu.
____________________
Ogródek Joanki
joanka 11:39, 19 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
a co powiecie na to? Normalnie kombinuję jak koń pod górkę



Zastanawiam się, jakie roślinki mogę dać zamiast ciemnych Żurawek, żeby lubiły bardziej zacienione miejsce i grały kolorystycznie.
No i nie wiem jakie hortki i jakie rh?

Po drugiej stronie będzie propozycja Any, jest cudna.



No i teraz mam zagwozdkę, aby 2 strony chodniczka pasowały do siebie i nie było chaosu. I pomyślałam, aby zachować tą kolorystykę, czyli czerwony bliżej świerków a żółty przy gazonach, tylko teraz nie wiem, czy ta turzyca pasuje, czy lepiej żółte żurawki jak są po drugiej stronie chodniczka.

Od drugiej strony (strony świerków) chodniczek wygląda tak:

____________________
Ogródek Joanki
Malgosik 12:52, 19 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
joanka napisał(a)
a co powiecie na to? Normalnie kombinuję jak koń pod górkę





tutaj przynajmniej 3-4 hortki
a turzyce bliżej chodnika
a po drugiej posadź sobie inna odmianę hortek
i ta śliwa będzie miała chyba wyżej koronę, kupko sobie szczepioną dość wysoko,
____________________
Ogród na glinie
joanka 10:12, 20 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61


Oczywiście postaram się kupić śliwę wiśniową wyższą. 3 hortki, 3 rh.

Mam nadzieję, że będzie oki :/
____________________
Ogródek Joanki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies