Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje marzenie - mój ogród - proszę o pomoc w jego tworzeniu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje marzenie - mój ogród - proszę o pomoc w jego tworzeniu :)

Sarahcon 14:50, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Witajcie! Czytam Ogrodowisko od ponad roku i czerpię z niego inspiracje do swojego ogrodu, który właśnie tworzę. Nie można powiedzieć, że się znam na tym - jestem amatorem w tej kwestii. Dużo czytam i obserwuję. Dostaliśmy dom od moich rodziców, którzy preferowali raczej system krzak na krzaku bez ładu i pomysłu co do tworzenia ogrodu. Przy okazji zmiany ogrodzenia postanowiliśmy z mężem, że Wszystko usuniemy z działki i założymy ogród na nowo. Tak się stało w zeszłym roku.
Wiosna 2014:
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 14:52, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 14:57, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Ponieważ po wymianie ogrodzenia teren nam się obniżył i były luki pod podmurówką, konieczne było podsypanie całej działki ziemią. Chcąc uniknąć kosztów przywieźliśmy 3 wywrotki ziemi z wykopu... Nie było to dobre rozwiązanie gdyż w wiekszości była to glina... Chciałam to jakoś ratować i posiałam wiosną łubin i wykę żeby wzbogacić trochę podłoże. Wczesnym latem przekopaliśmy je razem z ziemią.

____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 15:05, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
W tym roku wygląda to wszystko tak:



____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 15:06, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60

____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 15:14, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Teren wokół domu na razie budzi postrach jedynym miejscem gdzie są rośliny jest skalniaczek przy schodach



W maju zaczynamy robić kostkę brukową ale wcześniej czeka nas kilka rzeczy ogrodowych do zrobienia.
Chciałabym aby kto ma ochotę komentował moje pomysły/radził/odradzał bo być może moje plany związane z nasadzeniami są błędne.
W tym roku nie zamierzam zrobić całego ogrodu (ograniczone fundusze oraz brak czasu). Do lipca chcę zrobić większość na ten rok planowanych rzeczy. W lipcu muszę zająć się czymś innym, a raczej kimś innym... małym człowieczkiem który rośnie w brzuszku a drugi 1,5-roczny biega już po domu. Liczę na Was i Waszą pomoc Pozdrawiam
____________________
Aneta - Moje marzenie
Sarahcon 15:26, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Na pierwszy rzut zaraz po świętach planujemy zasadzić thuje w murku przy drodze:


thuje Szmaragdowe + Żywotnik sunkist (po jednym co kilka tui)

W rogu Jodłe koreańską a na bocznej ścianie także thuje Szmaragdowe ale w kombinacji z cyprysami Lawsona Columnaris


Jest to strona poludniowo-zachodnia.
Z przodu buk rohan ale wersja nie kolumnowa.
Chcę posadzić w tym roku tylko duże drzewa aby sobie już spokojnie rosły i aby mogły stanowić tło dla innych roślin.
____________________
Aneta - Moje marzenie
malgorzata_s 18:19, 09 mar 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj na Ogrodowisku. Rozpoczęcie od szkieletu ogrodu to świetny pomysł. Pozdrawiam
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
malgorzata_s 18:19, 09 mar 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Dubelek
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Sarahcon 19:14, 09 mar 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Dzięki za powitanie fajnie, że się ktoś odezwał
____________________
Aneta - Moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies