Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przebudowa w skalniaku

Pokaż wątki Pokaż posty

Przebudowa w skalniaku

bartek_s1992 17:59, 16 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam, bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki
Bardzo chciałbym coś zmienić w tym moim skalniaku i uzyskać coś efektywnego ... Macie jakieś pomysły co można z tym zrobić ? Jestem gotów usunąć wszystko i zrobić wszystko od nowa tylko brak mi koncepcji, jakie rośliny itp ? Proszę podzielcie się Waszymi pomysłami
Zaznaczam że nie chciałbym likwidować go całkiem tylko zmienić gdyż chcę uniknąć plamy i kółka bez trawy

Oto pozostałe części ogrodu :

AnnaB 23:03, 14 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
witam ja usunełabym wszystko ze skalniaka i posadziła jakieś nowocześniejsze rośliny, może coś na pniu a wokol okraglej rabaty żórawki lub zywoplocik z bukszpanu? lub rozne rodzaje traw, rabara wykonczona korą? szukaj inspiracji na ogrodowisku napewno znajdziesz!
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Izolda 05:47, 15 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Bartek, napiszę parę inspiracji, może się spodobają. Obrzeże będzie lepsze takie, jak na sąsiednich rabatach, wiem, że to jest uformowane wzniesienie ale jak wysypiesz skalniak szarymi kamykami, ziemia nie będzie się osypywać. Teraz punkt centralny ( tylko nie na środku, lekko z boku ), albo 1. wysoki 1 m kamień, wkopany pionowo i kilka mniejszych obok, albo ( ktoś tam świetnie włada nożycami ), 2. duży niwaki z bukszpanu, cisa, taki powyżej 1 m wys, kilka chmurek, tylko nie jałowiec. Najlepiej zrobić samemu z jakiegoś poczochrańca. A do towarzystwa dałabym mu kilka plam ładnych zimozielonych roślin w grupach po 3 szt, bergenie, rozchodniki niskie, jakieś zielone kępki tam widzę na zdjęciu ale oczy już nie te, nie rozpoznaję gatunków. Jeśli goździki to inne, teraz są w marketach nowe niskie odmiany, też pachną i nie wylegają jak tradycyjne.
Ten nietypowy skalniak lepiej pasuje do stylu tego ogrodu, moim zdaniem.
____________________
Toszka 06:49, 15 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jeżeli już bardzo chcesz skalniak, to z rozmachem - z płyt kamiennych, jasnych (będą pasować do żwirku). Układa je się piętrowo, tak by uzyskać szczeliny w których sadzi się rośliny. Otoczaki nie są dobrym materiałem na skalniak, wyglądają sztucznie i bardziej przypominają kurhan niż naturalne założenie.
W takim skalniakowym założeniu można posadzić miniaturowe sosny, wolnorosnące, krótkoigłe, doskonałe do formowania w bonzai. Roslin na skalniaki jest szeroki wybór - od rojników począwszy, poprzez np.saxifragę, floksy, żagwin, lewizję, dziewięciosił, szarotki, sasanki na opuncji skończywszy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies