Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Prawidłowy drenaż doniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawidłowy drenaż doniczki

AreksSz 14:43, 17 mar 2015

Dołączył: 17 mar 2015
Posty: 1
Witam, przepraszam z góry że zakładam nowy temat, ale nie znalazłem innego. Moje pytanie dotyczy drenażu. Mam doniczkę balkonową z tym że otwory nie są na dnie doniczki ale w postaci 1 cm stożka od dna. (2 stożki). I pytanie w jaki sposób przeprowadzić drenaż ??? Czy jak ułożę keramzyt na dnie do wysokości stożków to czy to nie będzie z minusem dla korzeni ? Bo woda będzie odpływać powyżej stożka, a poniżej to będzie zalegać w keramzycie - co za tym idzie czy korzenie nie będą gnić ? Z góry dziękuję za pomoc.
ochucka 20:00, 07 kwi 2015

Dołączył: 07 kwi 2015
Posty: 7
Ja również nie znalazłam więc dołączam się do pytania.
Zakupiłam ostanio skrzynki balkonowe takie jak te http://www.prosperplast.pl/cube/156-doniczka-cube-case-can.html 40 cm (z systemem nawadniającym). Czy w tego typu doniczkach należy stosować drenaż? Jeżeli tak to na jaką wysokość go "usypać"? Doniczce po włożeniu wkładu nawadniającego z całkowitych 16 cm wysokości zostaje już tylko 7,5 cm do wrąbka/11,5 cm do rantu. Boje się, że jak drenaż ma mieć kilka centymetrów to niezawiele zostanie na ziemię. Bardzo proszę o pomoc. Najwyzej zwrócę doniczki chociaż bardzo mi się podobają, a 60 cm nie zmieszczą mi się na szerokość na parapecie zewnętrznym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies