Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 22:49, 17 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9353
Witam Wszystkich,
jak pewnie większość z nas czytam Ogrodowisko już jakiś czas, w końcu odważyłam się założyć własny wątek.
Mój ogród ma już 18 lat, trochę roślin zestarzało się i wymagało ostrych cięć. Powycinałam też kilka tui odsłaniając łyse łodygi innych, które mam zamiar zakryć nowymi nasadzeniami.
Na zachętę kilka zdjęć archiwalnych
Tej czerwonej róży już nie ma, wymarzła , została tylko biała.
Pergolę też zlikwidowałam

Ten kącik teraz jest przerabiany, bo pod spodem były zbiorniki na wodę deszczową i trzeba je wymienić gdyż zaklęsły się do środka. Szczodrzeniec wymarzł pewnej ostrej zimy, a bukszpany chorowały i usychały. Nie wiedziałam wtedy że to choroba grzybowa i również zostały wyrzucone, z wielkim bólem serca

Piwonia krzewiasta zakwitła pierwszym kwiatkiem i rośnie dotychczas

Rododendrony rosną ale trochę poprzesadzane bo było im za ciasno

To tak na początek, pozdrawiam Wszystkich Mirka

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Karol99 22:52, 17 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Na razie zapowiada się ślicznie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mirkaka 07:52, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9353
Witaj Karol, jesteś moim pierwszym gościem. Zajrzałam do Ciebie i jestem mile zaskoczona Twoim wiekiem. Rozumiem że ogród jest rodziców, którzy ci zaufali i dają swobodę w urządzaniu ogrodu, bardzo Ci gratuluję, ogród piękny.

A teraz kilka fotek,
azalie są nadal tylko trochę większe



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
bartek_luberda 07:57, 18 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Już mi się u ciebie podoba Szkoda bukszpanów
____________________
Ogródeczek
AgnieszkaW 07:58, 18 mar 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Mirko, dojrzały ogród do przeróbki to trudne przesięwzięcie, ale i zarazem ciekawe wyzwanie. Zauważyłam ciekawe obrzeża, które ułatwiają koszenie trawnika - świetny pomysł. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
laurowisnia 11:55, 18 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ten początek zapowiada bardzo bogaty ogród, szkoda wyrzuconych bukszpanów, czy już nie będziesz ich wprowadzać do ogrodu? Napisz jak duży on jest. Zostawiam pozdrowienia.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mirkaka 12:28, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9353
Witaj Bartku, cieszę się że ci się podoba
Agnieszko, obrzeża są wygodne do koszenia, ale niewygodne do pielenia. Trawa i chwasty wrastają pomiędzy kamienie. Kiedyś był taki proszek którym posypałam obrzeża i placyki i cały sezon miałam spokój, nic nie rosło w tych miejscach, Niestety został wycofany z powodu przepisów unijnych i teraz muszę ściubić paluszkami
A to nowy zbiornik na deszczówkę, który trzeba wkopać, niestety ręcznie bo boimy się że koparka poniszczyłaby trawę i nawierzchnię


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:48, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9353
Agatko, no widzisz pisałam u ciebie że twój ogród mnie zmotywował do założenia własnego wątku
Ogród spory , cała działka ma 1500m2, ale dom jest spory i podjazd również. Niemniej mam co robić
Właśnie ujęcie ogrodu na drugim zdjęciu / gdyby nie zbiornik/ trochę przypomina mi Twój. Jak się zazieleni to zrobię jeszcze jedno
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:58, 18 mar 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9353
Rodki dawniej i dziś.
Dawniej

i dziś

Widać tam hortensję jak rododendrony ją pożerają, muszę ją z tego miejsca wysadzić. A na zdjęciu powyżej miała jeszcze tyle miejsca
Jasnoróżowy ten na tle słupka i ten najbardziej z prawej strony zdjęcia są już przesadzone. Mają teraz łyse łodygi i znów zastanawiam się czy ich nie cofnąć a przed nimi wsadzić takie które nie wyrastają na duże.
Mam mnóstwo pomysłów, tylko brak siły roboczej na ich realizację
A to rodek który był moim pierwszym posadzonym. Rosnął tam dwa egz.

Sadziłam je w dole wyłożonym folią, gdyż mam bardzo zasadową ziemię, ph8 i więcej. A to dlatego, że po budowie majster rozrzucił całą pozostałość wapna /było tego chyba b. dużo/, nie rozdrobnił go dobrze i do tej pory kopiąc doły napotykam na grudy wapna. Dlatego rodki rosną w dołach wyłożonych folią. Ten fioletowy miał najmniejszy dół, górą przerósł go, i próbuje rosną dalej, ja trochę tej foli powyciągałam ale to nie na moje siły, dlatego zaczął marnieć. Reszta jest w dużo większych dołach i tylko boki wyłożone są folią, żeby woda z zasadowych część ogrodu nie spływała do nich.
I piękna Augusta Luisa

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
joanka 14:17, 18 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Masz przepiękne rodki Cudny ogród. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Joanki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies