Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Tesska 14:07, 14 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Dużo pracy wykonałaś. Chciałam się zapytać o tę larwy pod zurawkami o co chodzi czuje to larwy? Skąd wiedzialas że tam są
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
mirkaka 14:12, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
MirellaB napisał(a)
Piękne zdjęcia pokazujesz
Z przyjemnością obejrzałam


Dziękuję i zapraszam częściej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Flower1 14:31, 14 mar 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
mirkaka napisał(a)
Wczoraj i dzisiaj podziałałam w ogrodzie, poszerzyłam grządkę rododendronom- czyli wywiozłam ciężką glinę i zastąpiłam ją mieszanką torfu, kory, zrębków świerkowych i częściowo wymieszałam to wszystko z gliną.
Odsadziłam część powojnika Polish Spirt i wsadziłam go za Anabelką. Skróciłam o 2/3 trzy jałowce Skyrocket, wyglądają teraz jeszcze gorzej. Może latem jak puszą nowe gałązki trochę się ich wygląd poprawi, a jak nie to wylecą.
Przycięłam trzmieliny, i zrobiłam na jednej części trawnika kanciki
Wykopałam kilka kolejnych żurawek, znów znalazłam w nich larwy, a więc żurawki powędrowały do wora i na śmietnik, a dołki zalałam wrzątkiem.

przycięte trzmieliny i kanciki, trawnik w kiepskiej kondycji w tym miejscu


skrócone jałowce i przycięte, wyglądają teraz żałośnie, może kulki na pniu mogłabym z nich zrobić ? sama nie wiem, to chyba za stare krzaczory żeby coś fajnego z nich było.Z kolei nie chcę żeby tylko płot był tłem dla hortensji, bo tam są bukietowe i ogrodowe



Wymieniona ziemia na odcinku od Rh do płotu, a przy słupku posadzony powojnik


I na zakończenie miły akcencik - łan śnieżyczek




Kawał dobrej roboty .Fajnie te jałowce przyciete wygladaja ,zaraz wypyszcza i bedzie fajniej ale masz porzadeczek
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
mirkaka 14:43, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
bogumila_bienko napisał(a)
Masz bulwki ipomei...zdrowo przezimowały?Miałam tylko jedną i udało mi się pozyskać kilkanaście nowych sadzonek...obserwuj jak rosną,jestem ciekawa tego eksperymentu,wygodniej jest przechować bulwki.

Niestety kosmos czekoladowy u mnie nie przezimował...chyba miał za sucho.

Pozdrawiam.


No własnie nie wiem czy to Ipomea, myślę że to ona bo miałam dwie karpy bulw, jedne jasno zielone liście drugie ciemne. Jedne mi zgniły a drugie są zdrowe i zaczęły wypuszczać pędy. Były w takim pęku po kilka razem . Nie rozdzielałam ich tylko tak razem posadziłam, jedna tylko była osobno.Bulwki były jasne,długie na ok 6-8 cm i grube na ok 1cm może nawet mniej.Szkoda ze nie zrobiłam zdjęcia. Miałam w doniczce w garażu przysypane torfem , razem z nimi przechowałam też kosmosy. Ale teraz nie wiem które są które? Te co myślę że kosmosy to są krótsze i grubsze, i wyglądają na suche, tak jak u ciebie. Wstawię zdjęcie tych pędów co wypuściły bulwki może poznasz co to




przy okazji rozsadki chryzantem, zimowanych w garażu



Jednoroczna rozplenica Przemkowa


I hodowla skrętników



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:47, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Tesska napisał(a)
Dużo pracy wykonałaś. Chciałam się zapytać o tę larwy pod zurawkami o co chodzi czuje to larwy? Skąd wiedzialas że tam są




Teresko, nie wiedziałam, po prostu wykopałam jedną, rozdzieliłam bryłę korzeniową i znalazłam larwy opuchlaków, pogrzebałam trochę w dołku i też znalazłam, Więc zaczęłam sprawdzać wszystkie po kolei, w wszędzie były. Jeszcze mi zostało sporo żurawek do sprawdzenia.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:49, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Magda, porządeczek to u Ciebie podziwiam, u mnie jest jako tako
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
bogumila 15:47, 14 mar 2016


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Te długie badylki to na pewno jest kosmos czekoladowy.Ipomea ma bulwkę o kształcie wydłużonego,czerwonego ziemniaka.Fotkę młodej i.pokazałam u siebie ,nie chcę zaśmiecać ,to sobie porównasz.
Plantacja skrętników budzi podziw,nigdy nie hodowałam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
mirkaka 16:18, 14 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
No to mnie zaskoczyłaś, skłaniałam się ku ipomenie. Czyli przezimował mi kosmos czekoladowy to też osiągnięcie Kilka bulwek ciemnych grubszych też wsadziłam do doniczki, może te będą ipomeny, choć wydawały się suche.
Dziękuje Bogusiu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rench 19:27, 14 mar 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Odnośnie rękawiczek do róż,to też takie mam skórzane,ale są takie piękne białe,że mi szkoda było używać
Dopiero jak wracałam pochlastana do domu to sobie przypominam,że mam
Są też takie antyprzebiciowe,ale róże ich i tak przebijają

Masz Mirko Hodowlę parapetową okazałą. Ja w tym roku tylko pomidorki koktajlowe posiałam i maki himalajskie mam w planie,ale jeszcze leżakują nasionka w lodówce.



____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
AgataP 19:47, 14 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Mirka kawał roboty, ja też wracałam z ogrodu niczym nowo narodzona
Taka praca mnie uskrzydla
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies