Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Świerk czy jodła jako perełka ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk czy jodła jako perełka ogrodu :)

Atena 11:50, 22 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Witam serdecznie

jestem w trakcie zakładania ogrodu i planowania jego przestrzeni.

Od zawsze marzyły mi się dwa dość duże drzewa iglaste które mogłabym zimą ubierać jako bożonarodzeniowe drzewka.
Jedno z nich chciałabym wyeksponować na środku ogrodu i tu pomyślałam o świerku srebrnym....
Boję się natomiast jakiegoś ogromnego i rozłożystego drzewa bo działka nie jest szeroka i planowane są rabaty od boków.
Drugie miejsce to bardziej kąt przy tarasie domu gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni i chyba musiałoby być to jakieś drzewko mniejsze o pokroju kolumnowym (myślałam o jodle kaukaskiej ? ).
Proszę podpowiedzcie co mogłabym posadzić by za parę lat cieszyć się słusznym wyborem.
Zależy mi aby te dwa drzewka były różne gatunkowo (np. srebrne i zielone)
Będę wdzięczna za każdą sugestię lub podpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Aneta
____________________
Ogród na wzgórzu
Karol99 12:44, 22 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zamiast świerka srebrnego posadz serbskiego. Jest węższy i nie choruje. Jodły kaukaskiej nie polecam. Strasznie cierpi przy późnych przymrozkach. Wszystkie młode przyrosty potrafią ucierpieć.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Kasya 16:09, 22 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42319
A ja polecam świerka kaukaskiego aureospicata
Rośnie powoli, nie będzie ogromy i jest śliczny a do tego nie gubi igieł
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
andziurex 06:46, 23 mar 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Też mi się wydaje, że kaukaski będzie lepszy skoro nie masz bardzo dużo miejsca. Srebrny jest duży. Jeżeli chodzi o wąskie drzewko przy tarasie to jodła koreańska albo górska.
____________________
Ania
Sonka 07:13, 23 mar 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Kasya napisał(a)
A ja polecam świerka kaukaskiego aureospicata
Rośnie powoli, nie będzie ogromy i jest śliczny a do tego nie gubi igieł


Podpisuję się pod stwierdzeniem.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
madlen 22:02, 15 lut 2017

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Ciekaw jestem na co się zdecydowałaś ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies