Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Rozpoznawanie roślin cebulowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin cebulowych

maed 15:36, 05 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Dostałam kiedyś od znajomego mnóstwo małych cebulek. Wyrosły z nich szafirki, śnieżniki i jeszcze taki oryginalny kwiat. Od kilku lat zastanawiam, się co to za roślina. Może ktoś podpowie.

____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 17:21, 05 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Jeszcze zdjęcie kwiatka na ciemnym tle
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 19:14, 05 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Zagadka się wyjaśniła czosek dziwny czyli Allium paradoxum
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek_dziwny
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
JagaB 08:51, 16 paź 2022

Dołączył: 16 paź 2022
Posty: 1
Dzień dobry,

czy mogę prosić o pomoc? Miałam w kilku doniczkach posadzone cebulice syberyjskie. W jednej z doniczek cebulki wyglądają zupełnie inaczej i zastanawiam się, czy mi się tam coś nie rozsiało. Czy moglibyście pomóc w identyfikacji?

Dołożyłam tam dwie cebulki na górze, co do których jestem (prawie) pewna, że to cebulice. Nie jestem pewna tych małych, białych. Jest możliwość, że tam się jakieś inne cebulowe rozsiały, bo pod koniec budowy wszystkie doniczki stały obok siebie przez kilka miesięcy i nie miały przycinanych kwiatostanów po przekwitnięciu.

Pozdrawiam,
Jaga

Monika83 20:11, 06 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
Te białe drobne cebulki to raczej też cebulica, to są przybyszowe cebulki.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
JCz 16:06, 24 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2023
Posty: 6
Dzień dobry!

Czy może ktoś wie jak nazywa się ten tulipan, kupiłam jako tulipan Kaufmanna niski Fashion 25 szt. /w Królik cebule/. Nie wygląda jak na zdjęciu sprzedawcy i w zeszłym roku sobie znowu dokupiłam, bo mi się bardzo podobały i teraz te nowe kwitną już inaczej, tak jak wyglądają na stronie sprzedawcy. Może te pierwsze to była pomyłka? Bardzo mi się podobają, w słońcu aż świecą pomarańczowo, dobrze powtarzają kwitnienie, mają na liściach taki jakby bordowo-fioletowy wzorek. Czy może ktoś wie jak mogą się nazywać te moje pierwsze kupione, być może pomyłki ?
JCz 16:09, 24 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2023
Posty: 6
W tym roku w cieniu.
JCz 16:44, 24 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2023
Posty: 6
Z bliska w słońcu.
Ichigo 23:59, 06 kwi 2024


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 32
JCz napisał(a)
Dzień dobry!

Czy może ktoś wie jak nazywa się ten tulipan, kupiłam jako tulipan Kaufmanna niski Fashion 25 szt. /w Królik cebule/. Nie wygląda jak na zdjęciu sprzedawcy i w zeszłym roku sobie znowu dokupiłam, bo mi się bardzo podobały i teraz te nowe kwitną już inaczej, tak jak wyglądają na stronie sprzedawcy. Może te pierwsze to była pomyłka? Bardzo mi się podobają, w słońcu aż świecą pomarańczowo, dobrze powtarzają kwitnienie, mają na liściach taki jakby bordowo-fioletowy wzorek. Czy może ktoś wie jak mogą się nazywać te moje pierwsze kupione, być może pomyłki ?


Może Red Riding Hood lub Oratorio?
____________________
Magda - Przemyśl Wiejski ogród Magdy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies