Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Kawa 08:44, 09 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej
Iwonka przesyłka dotarła posadzona w doniczki będzie czekać na mój powrót
dziękuję i buziaki
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 09:27, 09 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kalendarz kwitnienia bylin

Marzec - krokusy, irysy żyłkowane, ciemierniki, przebiśniegi, cebulice, ranniki, pierwiosnki,

Kwiecień - narcyze, tulipany wczesne, magnolie, omieg wschodni, kukliki

Maj - tulipany, żagwin i floksy szydlaste (ale to skalniak), sasanki, bez, pełniki europejskie, piwonie, azalie i rododendrony, bodziszki, czosnki, orliki, kocimiętka, irysy syberyjskie, bródkowe), powojniki, szałwia

Czerwiec - róże, irysy japońskie, naparstnice, dzwonki (różne), tojeść kropkowana, lilie azjatyckie, ostróżki, pysznogłówka, lawenda, nachyłki, pełniki chińskie, firletka chalcedońska, firletka kwiecista, krwawnik, złocienie, piwonie

Lipiec - hortensje, rozwary, pozostałe lilie, jeżówki, liliowce, przetaczniki, juka, liliowce, floksy, rudbekie, tawułki, odętki, perwoskia, liatry, tawułki, tojeść orszelinowata, akant, krokosomia

Sierpień - hibiskus, lobelia, wielosił, trawy, róże drugie tłoczenie, wrzosy, rozchodniki.

Wrzesień - zimowity, zawilce, liriope, astry, chryzantemy bylinowe

Październik - to co zaczęło we wrześniu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Malgosik 09:45, 09 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
fajnie że udało Ci się przełamać długi rząd Szmaragdów
ja mam do dokończenia żywopłot, myślałam by dać trochę żółtych tuj, ale chyba skończy się na rzędzie Szmaragdów
nudne to, ale jest tło da roślin

śliwy możesz posadzić dość blisko tuj
jak tuje będą do 2 m a korona drzew wyżej, to będzie ok.
może pogadać z sąsiadami żeby się nie burzyli jak korona śliwy lekko do nich wejdzie....
____________________
Ogród na glinie
Olili 11:19, 09 paź 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
kasia_w napisał(a)


Ahaaaa
No to dwie nigry w takim razie, przed tujami po prawej i jedna przed tujami po lewej.


Ale, jak nie można drzewek wysunąć wcale do przodu to ja już nie wiem


Dokładnie tak samo bym to widziała
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Toszka 14:04, 09 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
teraz rozumiem plan
najpierw sadź tuje, to priorytet. Śliwę w takim razie jednak bym dała do przodu, mniejsza walka systemu korzeniowego o wodę i składniki odżywcze. Pod tujami zazwyczaj jest bardzo sucho.
Dwa metry to za nisko dla żywopłotu, optymalnie 2,20-2,50 - o tym decyduje też poziom wzroku, czyli punkt z jakiego będziesz miała najczęstrzy widok na rabatę. Najczęściej dostrzegamy to co mamy na linii wzroku. Rzadko głowę się zadziera
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 14:11, 09 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Toszka napisał(a)
teraz rozumiem plan
najpierw sadź tuje, to priorytet. Śliwę w takim razie jednak bym dała do przodu, mniejsza walka systemu korzeniowego o wodę i składniki odżywcze. Pod tujami zazwyczaj jest bardzo sucho.
Dwa metry to za nisko dla żywopłotu, optymalnie 2,20-2,50 - o tym decyduje też poziom wzroku, czyli punkt z jakiego będziesz miała najczęstrzy widok na rabatę. Najczęściej dostrzegamy to co mamy na linii wzroku. Rzadko głowę się zadziera


a widzisz nie pomyślalam o tym

śliwę spróbuję przesadzić, no i chyba faktycznie jeszcze dokupię dwa drzewka, jedno posadzę po lewej, drugie będzie za śliwą tylko czy koniecznie musi być nigra? mam chęć na jakiegoś jarząba/jarzęba (phi nie wiem jak to się odmienia)
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Malgosik 14:22, 09 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja mam jarząba szwedzkiego
ma większe owoce i bardziej czerwone od zwykłego i dłużej trzyma liście
ale ten zwykły pięknie się jesienią przebarwia, a szwedzki nie (oprócz owoców)
____________________
Ogród na glinie
iwka 14:25, 09 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Malgosik napisał(a)
ja mam jarząba szwedzkiego
ma większe owoce i bardziej czerwone od zwykłego i dłużej trzyma liście
ale ten zwykły pięknie się jesienią przebarwia, a szwedzki nie (oprócz owoców)


ja nawet nie wiedziałam, że jest tyle gatunków, z białymy, różowymi, ciemnymi owocami, z różną strukturą liści, przebarwiające się i nie poszukałam w internecie i uff wybór ogromny, piękne są i tak się nad nimi zastanawiam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Toszka 14:42, 09 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mądry wybór
Proponuję sorbus Autumn Spire (Flanrock) to prawdziwy jesienny gwiazdor
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 14:55, 09 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
iwka napisał(a)


ja nawet nie wiedziałam, że jest tyle gatunków, z białymy, różowymi, ciemnymi owocami, z różną strukturą liści, przebarwiające się i nie poszukałam w internecie i uff wybór ogromny, piękne są i tak się nad nimi zastanawiam


Oj no jak można ...
Ja od dawna kocham jarzaby a ze mało miejsca to kupuje chudziny
Mam tego o ktorym Toszka wspomina i Dodong
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies