Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Basiula 10:32, 20 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Makusia napisał(a)
Anula piękne fotki, ale podpis "ostatnie podrygi lata" jest dołujący Nie chcę jesieni i zimy


no właśnie, buuuuu
mam to samo

Niemniej schyłek lata u Ciebie cudny.
Dzięki za odpowiedź w sprawie grujecznika. Nie mogę uwierz, że taki młodzian. Mój wygląda yyy, no jak miotła. Listki ma malutkie i jakieś takie rzadkie. No ale w sumie większość sezonu kisił się w donicy w szkółce. Liczę, że się ogranie na wiosnę. O ile go znów przymrozek nie spali.
____________________
W basiowie
Alicja169 10:38, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zachowanie w pamięci tak pięknie pokazanego schyłku lata - bezcenne. Super fotki tego co zostaje po kwiatkach, czyli nasienne kłosy też są super
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Margerytka40 10:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Jesień może być ale piękna,słoneczna a nie tak jak teraz ciąglle deszcz pada,siąpi,mży...brrr.
Aniu śliczne widoczki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
pestka56 11:28, 20 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Tydzień deszczu zapowiadają. Dopiero potem podobno az 2 tygodnie słoneczne
____________________
Kasia
anbu 11:38, 20 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczyny u mnie cały czas leje :/ Nic w ogrodzie nie da się zrobić, bo on napompowany jak gąbka.
Ostatnio przesadziliśmy Oczara, to brodziliśmy z eMem w błocie po kolana Liczę na weekend ... ale jaka aura będzie to nie wiem
Dobrze, że jest forum to przynajmniej sobie na monitorze kffiutki oglądam

Basiu Grujecznik rośnie u mnie drugi rok ale nie wiem ile on miał przed zakupem (tzn. jaki był stary ). Kupowałam obwód pnia, z tego co pamiętam 8-10 cm. Teraz podwoił objętość a Umbry to nawet potroiły Daj swojemu szansę może się zbierze

Pa

____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 19:14, 22 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mam dostęp do dużej ilości qpy
Przywożę regularnie, dziś rozłożyłam pod rodkami ... świeżą (w sumie tak Kamcia robiła, chyba na wiosnę ).
Mam pytanie do Toszki
Toszko napisz mi proszę czy mogę też taką świeżą qpę rozłożyć też pod wiśniami Amanogawami i pod wszystkimi hortensjami?
W sumie uważam, że te rośliny są dość mocno osłabione przez kwitnienie no i wiadomo, że są żarłoczne
Czy mogę im dogodzić taką świeżą qpą?

Rodki posypię jeszcze siarką i w końcu przywiozę im ściółkę z lasu i liści W końcu...
O zapachach na całą okolicę nie wspomnę



Popatrzcie jaką mam pergolę
Jeszcze przed malowaniem hi hi


Pozdrowionka
____________________
Ania Ogród Ani :)
alis 19:18, 22 wrz 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)


Anka, przez ten awatarek nie poznaję Cię

Ślicznie u Ciebie się zrobiło, wcale nie widać, że to jesień, no, gdyby nie hortki w takim stadium, to powiedziałabym, że to środek lata

Anulka, powiedz mi w jakiej odległości od siebie i od płotu masz posadzone te Amanogawy?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
asiak 19:20, 22 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu, a jak tą siarkę będziesz sypać tak dookoła? Przemieszasz z ziemią?
A liście też przemieszasz czy na wierzchu zostawisz?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Basiula 19:25, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
No dam tej miotle jeszcze szansę. Znaczy przepraszam, grujecznikowi.
Też jestem ciekawa co Toszka powie na temat kupy, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało hahaha.
____________________
W basiowie
anbu 19:28, 22 wrz 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ali jutro zmierzę i napiszę u Ciebie, bo teraz ciemnica się zrobiła

Asieńko chyba tak właśnie zrobię, delikatnie przemieszam z glebą. Tam jest już odpowiednia ilość siarki granulowanej ale ja jakoś cały czas mam obawy że jest jej mało a bojam się zmierzyć ph
Liście i igliwie zostawię na wierzchu, podobno takie podłoże szybko znika - tak pisze Tocha

Basiu daj szansę. Sama się złapałam na tym, że roślina w pierwszym roku nie wygląda a potem daje popis.... a ja za prędko chce wywalać Ech niecierpliwa jestem
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies