Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Bawaria.

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawaria.

barbara_kraj... 19:01, 14 lip 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
No to miałaś, Kasiu, ucztę!
Piękne miejsce!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Basilikum 21:49, 15 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiu piekna relcja Neuschwannstein polecam, piekny jest i warto zobaczyc, choc dla mnie zwiedzanie z przewodnikiem o wiele za szybkie bylo. Na pewno jeszcze tam pojade kiedys.
Relacja z wyspy ciekawa, nigdy tam nie bylam.
Czy moge sie dolaczyc z moimi fotkami??
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 22:42, 15 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Basilikum napisał(a)
Kasiu piekna relcja Neuschwannstein polecam, piekny jest i warto zobaczyc, choc dla mnie zwiedzanie z przewodnikiem o wiele za szybkie bylo. Na pewno jeszcze tam pojade kiedys.
Relacja z wyspy ciekawa, nigdy tam nie bylam.
Czy moge sie dolaczyc z moimi fotkami??


Nigdy nie chodze z przewodnikiem

Ciekawa jestem Twoich fotek
____________________
Bawarka
Basilikum 15:18, 16 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Po Neuschwanstein inaczej sie nie da tylko z przewodnikiem. Tak samo na Herrenchimsee. Nawet jak wezmiesz Audiuguide to chodzi z Toba przewodnik i pogania, by przechodic z sali do sali. Tam jest tyle ludzi, ze inaczej by nie dali rady tych mas przegonic.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 15:32, 16 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Z tym to masz racje. Ja jednak zwiedzam bez przewodnika, wole spokoj i nienawidze tlumow...A ze nie kazde wnetrze obejrze...coz, cos za cos...
____________________
Bawarka
Kasiek 15:33, 16 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Czekam na Twoje fotki
____________________
Bawarka
Kasiek 15:36, 16 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Do tej pory te strone odwiedzilo 1440 osob, sporo jak na fakt, ze Bawaria chyba nie jest marzeniem wakacyjnym wielu osob
____________________
Bawarka
Basilikum 19:13, 16 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiek napisał(a)
Do tej pory te strone odwiedzilo 1440 osob, sporo jak na fakt, ze Bawaria chyba nie jest marzeniem wakacyjnym wielu osob

ja mysle, ze wiele osob nie wie z zym sie Bawarie je co tu mozna zobaczyc i, ze tu tez tanio mozna wypoczac. Ze u nas mozna polazic po gorach, wykapac sie w jeziorze, zwiedzic perly kulrury, odpoczac w pieknych ogrodach a na koniec dnia napic sie pysznego piwa z jednego z 1000 lokalnych browarow

Jak byl Neuschwanstein to ja wrzuce kilka fotek z Herrenchimsee. Tu sa mniejsze tlumy ale tez z przewodnikiem trzeba.
Na ta jedna z trzech wysp najwiekszego bawarskiego jeziora mozna sie dostac statkiem. My wsiadamy w Gstadt i mijajac Fraueninsel (Frauenchmsee)


i Krautinsel



wysiadamy na wyspie Herreninsel (Herrenchimsee)
Na wyspie mozna zwiedzic stary klasztor, w ktorym zatrzymywal sie Ludwik II Bawarski w trakcie budowy Nowego Palacu. Oczywiscie celem wycieczek jest glownie Palac. Polecam tez spacer po parku. Chociaz wlasciwie to nie ma sie innego wyjscia do palacu wiedzie droga przez park, ktory trzeba pokonac na piechote albo dorozka.

Palac zbudowany mial byc kopia Versalu. Niestyte Ludwikowi nie udalo sie go dokonczyc. Po jego smierci wyburzono czesc murow a w glownej czesci palac pozostawiono niedokonczone wiele sal. Moi goscie, ktorzy byli w Versalu (ja nie bylam wiec nie mam porownania) mowili, ze palac Ludwika jest piekniejszy.
A tu sam palac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Borbetka 20:16, 16 lip 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Opowiadajcie dalej, bo jadę wkrótce i tyle jest atrakcji, że nie wiem w końcu które mam wybrać. Głównie żeby dzieci zaciekawić.
____________________
borówcowy wizytowka
Kasiek 20:36, 16 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jak dla mnie ten Ludwig to swietny gosc byl, pacyfista o zwariowanych pomyslach Do dzisiaj jego smierc i jego lekarza nie jest wyjasniona...a ja sobie mysle, ze wolal smierc niz zycie w normach i kajdanach...I z tym mi jest wygodniej...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_II_Wittelsbach
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies