Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Bawaria.

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawaria.

Basilikum 20:20, 22 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Borbetko to wszystko zalezy jakie duze sa dzieci i co je interesuje. U nas jest wszystko od gor, zamkow, ogrodow, po parki rozrywki. Dla mnie fajne sa tez festyny. My czynnie bierzemy udzial w festynie sredniowiecznym, ktory w naszym miasteczku jest co 4 lata. Ja z pol roku przed szyje nam ciuchy (koniecznie musze cos nowego miec ).

Ostatnio robilam porzadki ze zdjeciami i gdzies uprzatnelam te z ubieglego roku a tam oczywiscie te z Herrenchimsee sa. Wlasnie znalazlam wiec zapraszam na dalszy ciag.

Przed wyjsciem barokowy ogrod zdobia fontanny




____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:21, 22 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zbigniew_gazda 20:43, 22 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Oooo dalszy ciąg spektaklu bawarskiego. Iza wiemy wiemy co to Bawaria. Włączam w każdą sobotę kanał niemiecki czy austriacki gdzie pokazują te piękne zakątki. Zawsze czekam na koncerty zespołów regionalnych. Ach co za uczta - no i te stroje.
Kasiu masz chyba taki strój z bluzeczką z bufkami i długą spódnicą.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basilikum 21:47, 22 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a stroje tak, tak, tak. Ja mam dwa i przymierzam sie do zakupu trzeciej dirndl. U nas za tydzien jest Fest i obowiazkowo w strojach tam idziemy. Bedzie pokaz mody

A tu kawalek naszego festynu sredniowiecznego http://www.br.de/mediathek/video/sendungen/bayern-feiern/bayern-feiern-118.html od 17 minuty jakies 6 minut to jest.
A tu troche zdejec z festynu http://www.wochenblatt.de/mediathek/bildergalerie/cme33492,836466.html
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Borbetka 21:49, 22 lip 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Basilicum, bardzo dziękuję za przewodnictwo . Nadal planuję wakacje. Gdzie pojechać. Na pewno Legoland, a dalej ... myślę.
____________________
borówcowy wizytowka
eda 21:59, 22 lip 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)




dla mnie ta wyspa jest po prostu piekna, cudowne rosliny z calego swiata, ciekawe zakatki, niesamowita zielen i zapachy i...kolorowe pomysly czlowieka




Kasik ale to fajne
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basilikum 22:17, 23 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
A tu jeszcze stary palac na Herrenchimsee, ktory przez jakis czas byl klasztorem meskim.
W tym palacu nocowal Ludwik nadzorujac prace nad nowym palacem.

Plynac statkiem w kierunku Prien mozna przez moment od stony jeziora zobaczyc palac.

A w Prien warto wsiasc do paciagu i to nie byle jakiego
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Hana75 00:08, 24 lip 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Kasiek napisał(a)



Zapraszam do mojego wątku, wkleiłam tam podobnego pawia, któremu zdjęcie zrobiła moja córcia nad polskim morzem

A Bawaria piękna! Świetnie się zwiedza, choć pewnie jeszcze lepiej byłoby wybrać się na spacer w realu.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Anda 11:41, 24 lip 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Wspaniałe relacje. Tu naprawdę jest co zobaczyć. Zresztą nie tylko tu.

Ktoś się pytał, co można polecić dla dzieci. Polecam http://www.playmobil-funpark.de/ koło Norymbergii (Nürnberg). Dla dzieci od 0 do 12 lat jest świetny i w słońce, i w deszcz.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violinek 13:49, 26 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
Dzieki za wycieczke na Maingau bylam 20 lat temu , pamietam moj szok i zachwyt przy schodach
Wycieczka godna polecenia ...no i te kaczki , pawie ...juz wiekowe ..hahaha
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies