Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krzakowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzakowisko

Gosik 19:09, 13 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15


A ta część przedogródka spędza mi sen z powiek. Rośnie tu irga i marny iglaczek szczepiony na pniu. Jak na reprezentacyjną część ogrodu - nie robi dobrego wrażenia. Pomocy! Myślę o posadzeniu tu większego drzewka, może z kulistą koroną, ale nie wiem czy to dobry pomysł i czy się za bardzo nie rozrośnie. Jest to strona wschodnia.
Na kratce przy domu będzie się wspinał powojnik.
____________________
Gosik
Gosik 08:45, 14 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
A może jakiś krzaczek? Nie wiem czy iść w wysokość czy w szerokość.
____________________
Gosik
katel 22:47, 16 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W szerokość to chyba nie za bardzo bo przejście zatarasujesz, wydaje mi się że lepiej coś kolumnowego ale za mało na zdjęciu widać, żeby przesądzać.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 14:00, 18 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Przyszło mi jeszcze do głowy, że na tą podporę do clematisa możesz puścić trzmielinę a na nią będzie się wspinał clematis, bo clematisy w zimie średnio są ozdobne a trzmieliny są zimozielone.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ankadobrzyni... 21:02, 18 maj 2016


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 28
Witaj Gosik
Interesujące rabaty w paletach??? Czy w tym roku zamierasz powiększyć swój wyjątkowy warzywnik? Jak Cię się udają uprawy i jak z pielęgnacją. a tymczasem w sprawie onej rabaty fotka zagospodarowanie rabaty w kształcie kwadratu z krzaczkiem kształowanym na kulkowe bonsai - dokładnie nie wiem jak się to nazywa, oczywiście białe kamysczki bukszpoany i wężyk z zółtych, czy nadawałoby się takie coś do Twojej rabaty a może jak popatrzysz na te realizacje Danusi naprowadzą Cię na jakiś pomysł. Pozdrawiam


http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny
____________________
na 6 arach porozmawiajmy o ogrodowych czarach
Gosik 10:41, 30 sie 2016


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
Dziękuję za podpowiedzi. Na klombiku posadziłam różanecznik, runiankę, trawę red baron, funkie i żurawki - w kolorowe wstęgi. Myślę, że będzie dobrze. Wszystko jest jeszcze małe więc na razie nie pokażę. Obok clematisa chcę posadzić różę pnącą. Co do ogródka warzywnego - w tym roku dołożyłam drugi rząd palet. Rozwiązanie to uważam za bardzo udane, szczególnie dla warzyw nadziemnych. Super w nich rosną pomidory, ogórki, cukinia, fasolka, bo nawet jak się powykładają to nie leżą na ziemi i nie gniją. Chwasty raczej nie rosną, bo nie mają gdzie, a jeśli już to wyrywam je siedząc wygodnie na deseczce. Przy podlewaniu - woda nie spływa na boki. Po zbiorach, palety zdejmuję stopniowo i chowam, sieję poplon.
____________________
Gosik
katel 15:10, 19 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Gosik spotkanie się szykuje - dasz radę dotrzeć?
Spotkanie Lubdom Ogród
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies