Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krzakowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzakowisko

Gosik 20:31, 24 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
Witam serdecznie. Mam na imię Arleta (dla znajomych bywam Gośką ) Ogródek zaczęłam zakładać w 2010r. równolegle z budową domu. Bardzo lubię krzewy i mam ich całkiem sporo. Mój ogródek jest trochę w innym stylu niż Ogrodowiskowe bo nie ma w nim bylin. Zapraszam do oglądania, komentowania i podpowiadania co mogłabym w nim udoskonalić. Taki był początek 2011r.:
[img

A tak jest teraz:

____________________
Gosik
marcin162 20:51, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Witam,

Widzę spore berberysy zdaje się, u mnie przydał by się żywopłot i zastanawiam się nad tą rośliną, ale jest jeden minus... niezbyt przyjemny zapach kwiatów. Fajnie wygląda twój ogród, dokładnie to czego u mnie nie ma a by się przydało hehe.
Wydaje mi się że brakuje tu jednego większego drzewa, ostatnio spodobały mi się drzewa o czerwonych liściach. Może najdziesz u siebie miejsce na taki okaz?
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Gosik 21:06, 24 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
Zdjęcie poglądowe z góry

Jest to część działki za domem. Na dole widoczny jest fragment tarasu. Po lewej wrzosowisko, na wprost barwna ściana z krzaków, po prawej konstrukcja metalowa na winogron, a pod nią piaskownica. Na środku jest dużo trawy, bo moi chłopcy uwielbiają grać w piłkę
Mam problem z linią rabat - nie wiem jak ją zmienić żeby wyglądała dobrze. Taras jest kanciasty więc mój zamysł na rabatki był taki jak na załączonym obrazku. Niestety nie wygląda to najlepiej.
____________________
Gosik
Gosik 21:20, 24 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
marcin162 napisał(a)
Witam,

Widzę spore berberysy zdaje się, u mnie przydał by się żywopłot i zastanawiam się nad tą rośliną, ale jest jeden minus... niezbyt przyjemny zapach kwiatów. Fajnie wygląda twój ogród, dokładnie to czego u mnie nie ma a by się przydało hehe.
Wydaje mi się że brakuje tu jednego większego drzewa, ostatnio spodobały mi się drzewa o czerwonych liściach. Może najdziesz u siebie miejsce na taki okaz?


Hej Marcinie,
nigdy nie odczułam, że berberysy brzydko pachną. Właściwie wcale nie kojarzę ich zapachu, a mam wrażliwy nos . Jeśli to jedyny powód, to nie zastanawiaj się więcej. To krzewy zupełnie bezproblemowe a dobrze wyglądające. Drzewka też posiadam, np. głóg i wiąz:

____________________
Gosik
frezja 22:04, 24 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
witam
jak to nie masz bylin) a berberysy,tawuły i wiele innych.Rabata z lewej -moim zdaniem- powinna mieć jeden ciąg.Jak wpadłaś w wir forum to zmiany same ci się nasuną
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gosik 00:03, 25 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
frezja napisał(a)
witam
jak to nie masz bylin) a berberysy,tawuły i wiele innych.Rabata z lewej -moim zdaniem- powinna mieć jeden ciąg.Jak wpadłaś w wir forum to zmiany same ci się nasuną


Witaj Ewo,
no właśnie to są same krzaki (plus drzewka). Bylin się boję, bo znikają na zimę a krzak to krzak - jakieś badylki zawsze zostają.
____________________
Gosik
Gosik 20:51, 25 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
Takie kolorki lubię
____________________
Gosik
katel 22:39, 26 maj 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Gosik napisał(a)
Takie kolorki lubię


Witaj!
U Ciebie to już całkiem spore krzaczory w porównaniu do moich
Ja też lubię takie kontrastowe zestawienia. Czy te berberysy to Maria? Z tymi znikającymi to wystarczy że zaczniesz od jednej i już poleci ja w zeszłym roku kupiłam miskanta Zebrinusa i już cała masa chciejstw nowych.
Pozdrawiam


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gosik 21:52, 27 maj 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
Witaj Kasiu,
2 berberysy to Maria i 2 Aurea sadzone na przemian. Co do bylin - myślę, że spróbuję, w końcu obecność na tym forum zobowiązuje
pozdrawiam
____________________
Gosik
Gosik 20:31, 18 cze 2015


Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 15
A to mój ogródeczek. Na próbę zrobiłam 1 część w paletach i spodobało mi się.
____________________
Gosik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies