Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 11:33, 11 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Mgduska napisał(a)


Piękne, ale ile to alergenów wypuszcza! Wolę przez ekran sobie popatrzeć


Mi ponad 20 lat temu wyszło na testach, że mam alergie na TRAWY i zboaża... kurz, roztocza i pleśnie. Miałam brać sterydy. Dobrze, że nie zaczęłam nawet. Żyłam z lekkim katarem cyklicznym
Parę lat temu zaczęło mnie wysypywać po wyjściu do ogrodu, po kontakcie z ziemią. Brałam jakieś lekkie tabsy przeciwhistaminowe, ale tylko po wystąpieniu objawów.
A później zaczęłam jeść prawdziwe jedzenie i zapomniałam co to wysypka alergiczna i ciąganie nosem

Także... jak odtrujesz organizm, to i alergia zniknie.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 11:36, 11 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Juzia napisał(a)


Mi ponad 20 lat temu wyszło na testach, że mam alergie na TRAWY i zboaża... kurz, roztocza i pleśnie. Miałam brać sterydy. Dobrze, że nie zaczęłam nawet. Żyłam z lekkim katarem cyklicznym
Parę lat temu zaczęło mnie wysypywać po wyjściu do ogrodu, po kontakcie z ziemią. Brałam jakieś lekkie tabsy przeciwhistaminowe, ale tylko po wystąpieniu objawów.
A później zaczęłam jeść prawdziwe jedzenie i zapomniałam co to wysypka alergiczna i ciąganie nosem

Także... jak odtrujesz organizm, to i alergia zniknie.



coś w tym jest...nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowie zaczyna się w jelitach...
macham Juziek...tak sypie, ze zaraz mnie widac nie będzie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 11:45, 11 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
bacowa napisał(a)


Posiadam tą trawę już 4 sezony i nie zauważyłam żeby się siała, ale za to bardzo dobrze się ją dzieli. A zapach ...?, to tak jak Jankosia napisała ,pachnie przez jakiś krótki czas. Dopiero w zeszłym sezonie go poczułam i to pewnie dlatego że rośnie na skraju rabaty. Jakoś wcale mnie nie odstraszył, nie jest tak żle, to chyba też kwestia gustu.





To spróbuję najpierw w swoim Mi zapachy natury nie przeszkadzają

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 11:57, 11 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Mi ponad 20 lat temu wyszło na testach, że mam alergie na TRAWY i zboaża... kurz, roztocza i pleśnie. Miałam brać sterydy. Dobrze, że nie zaczęłam nawet. Żyłam z lekkim katarem cyklicznym
Parę lat temu zaczęło mnie wysypywać po wyjściu do ogrodu, po kontakcie z ziemią. Brałam jakieś lekkie tabsy przeciwhistaminowe, ale tylko po wystąpieniu objawów.
A później zaczęłam jeść prawdziwe jedzenie i zapomniałam co to wysypka alergiczna i ciąganie nosem

Także... jak odtrujesz organizm, to i alergia zniknie.



A ja sobie żyję ze sporadycznym lekkim katarem i niespecjalnie mi to przeszkadza. Tak sobie trochę tłumaczę alergią moją niechęć wrodzoną do traw bo poza tym, że jednak wolę kwiaty, które mogę pozbierać w bukiety, ja naprawdę mam jakąś wobec nich blokadę, boję się ich...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 11:57, 11 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
beta napisał(a)


coś w tym jest...nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowie zaczyna się w jelitach...
macham Juziek...tak sypie, ze zaraz mnie widac nie będzie


Jelita to drugi mózg.

U mnie świeci. Śnieg się tak błyszczy, że aż razi w oczy...
Tyż macham!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:00, 11 lut 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Mgduska napisał(a)


A ja sobie żyję ze sporadycznym lekkim katarem i niespecjalnie mi to przeszkadza. Tak sobie trochę tłumaczę alergią moją niechęć wrodzoną do traw bo poza tym, że jednak wolę kwiaty, które mogę pozbierać w bukiety, ja naprawdę mam jakąś wobec nich blokadę, boję się ich...


No to teraz Ci dam do myślenia...
Kłosy traw pięknie wyglądają w bukietach!
Taka drżączka np. jak wyschnie to sie nawet nie sypie. U mnie stoi w wazonie już chyba trzeci rok Piękne kulki
A pióropusze miskantów???
Nie wiesz co tracisz

Alergia... taaa.... oszust


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 12:15, 11 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Gryzom w nos! A suszki czepiają się szalików!

Oj, tam, no przecież parę mam - proso mam!
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 17:11, 11 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Juzia napisał(a)


NO mamy tu wesoło
-13 w dzień
Ale jest prawie pół metra śniegu (obwódki bukszpanowe zniknęły. i lawendy też nie widać ) i świeci słonko. Dzisiaj nie jest źle. Przynajmniej nie wieje.

WY też się nie puszczajcie tam w centrum


A u nas sypie i wieje, że głowę urywaBardzo zimno, lodowato wręcz....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:14, 11 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Do traw też miałam dawniej awersję bo wokoło różnych za płotem na granicach, a potem u Alinki pod Klasztorem zakochałam się w rozplenicach i poszło jak lawina
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 10:31, 12 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Do traw też miałam dawniej awersję bo wokoło różnych za płotem na granicach, a potem u Alinki pod Klasztorem zakochałam się w rozplenicach i poszło jak lawina


Rozplenice mam dwie, akurat dobrze sobie u mnie radzą i wpisują w krajobraz suchej górki. Ale miskanty mnie nie ruszają Nie lubię zwłaszcza kłosów, no bardzo mi przykro, za ciężkie są. Przede wszystkim nie do mojego maleńkiego ogródka, gdyby się zadomowiły, to strach pomyśleć! Popatrzeć u kogoś - owszem, ale u mnie do niczego nie pasują, i fajnie, na szczęście nie wszystko trzeba mieć

Juziku, ale wbiłaś mi się w mózg tym jedzeniem i teraz nie odpuszczę - napisz, może być na priv, CO JESZ.
Pozdrówki piątkowe !
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies