Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Agi K.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Agi K.

AgnieszkaK 18:35, 23 sie 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
derbowianko, mnie się baaardzo podoba miłorząb Mariken, ale u mnie baardzo wieje więc wstawiłam 3 trzmieliny na pniu i mocno je podeprę. Jeszcze nie wstawiłam- zamierzam jutro

Mirko, zrobię tak jak mówisz, też się wystraszyłam co się działo jak wróciłam z urlopu- chwasty porosły całą górkę ziemi z budowy garażu (sprzed 3 tyg). Na miedzy też mam mnóstwo chwastów, które chcę spryskać randapem. Boję się tylko , żeby nie uszkodzić swoich roślin. Mirko, a gdzie Twój wątek?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
derbowianka 19:34, 23 sie 2015


Dołączył: 08 kwi 2015
Posty: 111
Mariken też mi się podoba. Może zamiast tej wierzby
Co do trzmielin na pniu, dwa dni temu wsadziłam dwie pod wykusz. Pani w ogrodniczym powiedziała żeby je na zimę okryć.
____________________
Marzena-6036-ogrod-a-dookola-pole
19:46, 23 sie 2015
Mira napisał(a)

..no to ja mam dożywocie A co zrobić jak odstępy między roślinami sporawe,czasu na ogród mało bo praca,dom i dzieci ten czas pochłaniają więc u mnie młode rabaty mają agrowłókninę p/chwastom.Z czasem kiedyś będzie ona zdjęta jak rośliny się rozrosną.A na razie nawet nie myślę by się jej pozbyć,najważniejsze by zostawić większe otwory przy roślinach.I jak doczytuję tu i tam to sporo osób ma takie napiętnowane "szmaty" (jak to tu jest nazywane) z takich powodów jak ja.Więc nie wydaje mi się by było to aż takim przestępstwem ogrodowym


dobrze ze masz swiadomość i plan...zrobisz jak uważasz

z mojego doswiadczenia wiem ze szkoda by mi było pieniedzy na szmate i kore i plastikowe bordery czy co tam innego ..nowoczesnego i z pcv

jeszcze w zeszłym sezonie sypałam korę ..teraz biorę z nia rozwód - ściagam z rabat - utrudnia plewenie!

u siebie przyjełam zasadę - odplewiam...bo chce miec ogród ...i dasz wiare że w 3 sezonie 2 popołunia wystarczą na 2 rabaty 30mb x średnio 3m

dla porównania w pierwszym sezonie robiłam to 3-4 x dłużej.
19:50, 23 sie 2015
AgnieszkaK napisał(a)
Hej, dzięki, że wpadliście Skłaniam się coraz bardziej w stronę szmaragdów, można je ścinac na wysokość, a ja z jednej strony chcę zachować widoki , a z drugiej osłonić się od wiatrów i słońca, a w przyszłości momentami pewnie i od sąsiada (gdziekolwiek usytułuje swój dom). Maci informację jak szybko rosną w rzeczywistości szmaragdy? 10 cm rocznie?



szybko rosną - zobacz u mnie w tym roku jest ich 3 sezon ..kupowałam takie do kolan.
19:57, 23 sie 2015
AgnieszkaK napisał(a)
Wkleję jeszcze fotki z ostatnio poprawianej rabaty. Może doradzicie czy te mocno różowe hortki tu pasuja? Niebieskie już rosną, wsadziłam też verbenę patagońską i spodobało mi się to połączenie żółtych berberysów Maria i Verbeny. Planowałam co prawda wsadzić ją w zupełnie innym miejscu, ale po przymiarkach wylądowała tutaj. Cały czas myślę z czego zrobic tu ekran ochronny (słonce spaliło mi hortki). Chę go pociągnąc od berberysów do forsycji, "po elce". Dać szmaragdy i przestać już zamęczać Was i siebie?



moze troche poźno bo czytam od poczatku i tak sie odnosze do kolejnych postów

1. werbena do hortenji nie pasuje
2. ja osobiscie nie polubiałm berberysów ale nie łaczyłabym ich tez z hortensjami
3. werbena ie mocno rozsiewa ...niczym chwast plewie ją ...wiec musi!!! bez dwóch zdań miec rabatę bez szmaty!!!

4. te rabaty co robisz sa za małe za waskie ....bedziesz powiekzać i sie urobisz po pachy ...rozrysuj cały ogród ...rabaty o szerokości 1m do 4m ...nie bój sie duzych rabat ....na małych rabatach musisz sadzic jeden gatunek.

20:02, 23 sie 2015
AgnieszkaK napisał(a)
Aha, tak to dziala, ja podczytuję wiele wątków i zdaje mi się, że znam już dobrze te osoby Ale niewiele się wypowiadam. Zacznę w takim razie komentować na innych wątkach i poproszę tam o zajrzenie do mnie. Bo tu faktycznie cisza, i gdyby nie Ty Aniu to nadal mi9alabym wrażenie forumowej samotności Pozdrawiam


tak musisz wyjść do ludzi

Pochwalam kanciki- 1 LIGA!!!!
20:13, 23 sie 2015
i jeszcze jeden post


tak samo zaczynalam w polach ...z 4 stron pola

rozumiesz ze chcesz teraz i zaraz ...tez tak chciałam ....ale to duzy bład takie podejście.

sugeruje zebys znalazła sobie kika inspiracji ...typów ogródów ...stylów jakie ci sie podobaja ...wklej tu linki ...zeby kazdy mógł zobaczyc twoje upodobania.

i wklej tez rzut z góry z wymiarami działki i wrysowanym domem ...garazem czy tez podjazdem ...nikt nie bedzie umiał ci wyznaczyc lini rabat z tych z zdjeć co zamieściłaś.


o resztę poprostu pytaj po watkach

Anda 21:19, 23 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33447
AgnieszkaK napisał(a)
Wkleję jeszcze fotki z ostatnio poprawianej rabaty. Może doradzicie czy te mocno różowe hortki tu pasuja? Niebieskie już rosną, wsadziłam też verbenę patagońską i spodobało mi się to połączenie żółtych berberysów Maria i Verbeny. Planowałam co prawda wsadzić ją w zupełnie innym miejscu, ale po przymiarkach wylądowała tutaj. Cały czas myślę z czego zrobic tu ekran ochronny (słonce spaliło mi hortki). Chę go pociągnąc od berberysów do forsycji, "po elce". Dać szmaragdy i przestać już zamęczać Was i siebie?



Witaj Też jestem nowa. Właśnie przejrzałam Twój wątek i tak mi ta rabata utkwiła w głowie Nie wiem co to za odmiana berberysów, ale czy po paru latach nie będą za wysokie i nie zakryją tych hortensji? Hortensje lubią wilgoć i półcień, a werbena lubi sucho i słonecznie. Raczej do siebie nie pasują.

Tak jak przedmówczyni uważam, że Twoje rabaty są zbyt wąskie. Masz tyle miejsca, wyjdź z rabatami trochę do przodu

Robisz wspaniałe kanciki, wow

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgnieszkaK 21:29, 23 sie 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
eee_tam z kolorowej piaskownicy dziękuję Ci za odwiedziny i tak wiele postów, każdy czytałam z uwagą, pamiętam,że radziłaś mi odejście od agrowłókniny lecz ja ją już mam i nie chcę zakładać nowej. Zrobię nowe rabaty bez agro i zobaczymy co będzie się działo. Nie znalazłam też w Krakowie kory przekompostowanej.
Hortensje z rabaty z werbeną już przesadziłam. Za klonem i berberysem Maria (który bardzo mnie się podoba)przesadziłam (bo tak należałoby napisać) krzewy migdałka trójklapowego. Myślisz, że to wszystko gra z werbeną? Kontrast żółtych berberysów i fioletowej werbeny mnie urzekł. Spod werbeny i okolic ściągnę włókninę i tak powolutku , myślę, że ona kiedyś całkiem zniknie. Pozdrawiam cieplutko.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
MiraR 21:37, 23 sie 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
AgnieszkaK napisał(a)
derbowianko, mnie się baaardzo podoba miłorząb Mariken, ale u mnie baardzo wieje więc wstawiłam 3 trzmieliny na pniu i mocno je podeprę. Jeszcze nie wstawiłam- zamierzam jutro

Mirko, zrobię tak jak mówisz, też się wystraszyłam co się działo jak wróciłam z urlopu- chwasty porosły całą górkę ziemi z budowy garażu (sprzed 3 tyg). Na miedzy też mam mnóstwo chwastów, które chcę spryskać randapem. Boję się tylko , żeby nie uszkodzić swoich roślin. Mirko, a gdzie Twój wątek?

Agnieszko nie mam wątku i chyba jednak nie założę
Z rundapem uważaj,trucizna dla ziemi ale jak nie ma się jak pozbyć chwastów tak jak ja za miedzą to pozostaje ciężka batalia jak rundap niestety

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies