Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 04:18, 03 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Myślę,że takie same tylko jedne pogły stać w cienou a drugie w słońcu
Możliwe choć wydawało mi się, że mają jednakową dostępność światła oczywiście nie przeszkadza mi to,że jedna jest jaśniejsza
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:58, 04 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika, co to za trawka? Gdzie jest posadzona,jakie lubi towarzystwo i ziemię?

Mam taką rabatę, jeszcze nie zaplanowana, aktualnie ma ona około 90 cm może ciut więcej, ale nie mówię nie, żeby ją poszerzyć, ale to nie teraz, może w przyszłym roku bo to kroki kawałek 8 m. Tam zima śnieg już centralnie spadać nie powinien, ale zawsze jakaś wieksza ilość śniegu może się zebrać. Czy tam mogą dać radę jakieś trawy? Czy lepiej może tylko wkopywać je w doniczkach a na jesieni je dawać w inne miejsce?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:08, 04 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy to dobry pomysł posadzić za żurawkami stipe? A jesienią gdzie posadzić wtedy tulipany- za czy przed stipa?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 09:51, 04 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Stipa lubi sucho, a żurawki wolą wilgoć. Stipę najlepiej jest łączyć z szałwią, perovskią, ew. z jezówkami. Żurawki stipa może pochłonąć, czyli nakryć.... chociaż eksperymenty i łaczenia warto próbować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 11:12, 04 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Ze stipą to naprawdę nie razbieriosz, zobacz jak u Kwarteta rośnie, a u niej mokro.
____________________
ogród pod lasem
Dominika11 11:39, 04 lip 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sarenka napisał(a)
Dominika, co to za trawka? Gdzie jest posadzona,jakie lubi towarzystwo i ziemię?

Mam taką rabatę, jeszcze nie zaplanowana, aktualnie ma ona około 90 cm może ciut więcej, ale nie mówię nie, żeby ją poszerzyć, ale to nie teraz, może w przyszłym roku bo to kroki kawałek 8 m. Tam zima śnieg już centralnie spadać nie powinien, ale zawsze jakaś wieksza ilość śniegu może się zebrać. Czy tam mogą dać radę jakieś trawy? Czy lepiej może tylko wkopywać je w doniczkach a na jesieni je dawać w inne miejsce?
to turzyca chyba bronze albo buchanani, rosnie u mnie na "patelni" przy innych trawach, iglakach, trzmielinie, myslę, że każde towarzystwo bedzie jej odpowiadało, a ziemia u mnie, hmmm ciężka - glina albo piasek, ale zawsze dokładam takiej z worka i podlewam humusem

ciężko mi powiedzieć - jeżeli ma byc snieg to raczej coś co zanika na zimę, no i do tego coś szczepione
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
basia3012 00:52, 05 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Megi, dziękuję za odwiedziny u mnie.
Jeśli chodzi o trawy to chciałabym moje niewielkie doświadczenie Ci przekazać.
U mnie stipa rosła na południowym zboczu, na wrzosowisku, chyba podobało się jej tam bo rozrosła się baaardzo i rozsiała niesamowicie. Wrzosów i niczego innego nie było widać. Kilka dni ją usuwałam a i w tym roku jeszcze ją spotykam, taka uparta. Więc jeśli chcesz ją mieć w ogrodzie to chyba obok wyższych roślin. Tak jak Toszka radziła. Ja stipy już nigdy do mojego ogrodu nie zaproszę.
Natomiast bardzo jestem zadowolona z zimozielonej seslerii jesiennej. Na wiosnę była zieloniutka, jakby nie po zimie. Szczerze ją polecam. Nie zauważyłam aby się rozsiewała.
Jestem też zadowolona z trawy o nazwie sporobolus różnołuskowy, nie jest zimozielona ale po zimie została przycięta i jest OK. Również nie rozsiała mi się.
I jeszcze trzcinnik ostrokwiatowy Overdam też ładny, niekłopotliwy, dobrze przezimował, liście w paski.
Natomiast proso rózgowate Squw rozsiało mi się niesamowicie. I już go u mnie nie ma. Nie polecam go.
pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 08:00, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601



Toszka napisał(a)
Stipa lubi sucho, a żurawki wolą wilgoć. Stipę najlepiej jest łączyć z szałwią, perovskią, ew. z jezówkami. Żurawki stipa może pochłonąć, czyli nakryć.... chociaż eksperymenty i łaczenia warto próbować

To pewnie dlatego słabo rosną żurawki w tym roku bo słabo ja podlewam... Nadrobię
W ogóle ta ilość słońca to chyba za dużo dla żurawek, słabo dają radę,ale one tam pierwszy rok rosną, to może jak zacznę je lepiej podlewać to wzmocnią się


UrsaMaior napisał(a)
Ze stipą to naprawdę nie razbieriosz, zobacz jak u Kwarteta rośnie, a u niej mokro.

Nie kojarzę jej ogrodu :/ pewnie dlatego, że nie ma swojego wątku.



Dominika11 napisał(a)
to turzyca chyba bronze albo buchanani, rosnie u mnie na "patelni" przy innych trawach, iglakach, trzmielinie, myslę, że każde towarzystwo bedzie jej odpowiadało, a ziemia u mnie, hmmm ciężka - glina albo piasek, ale zawsze dokładam takiej z worka i podlewam humusem

ciężko mi powiedzieć - jeżeli ma byc snieg to raczej coś co zanika na zimę, no i do tego coś szczepione


Chętnie zobaczę rabatę z nasadzeniami tej trawy
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:06, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Basiu, dziękuję za opinię o stipie będę.mkec ja na oku poczytałam właśnie parę tygodni temu że ona się łatwo wysiewa. Będę ją miała na oku
Mam trzcinnika i choć zastanawiałam się właśnie między Overdam a Karl foerster to wybrałam tego drugiego, mam nadzieję, że też się sprawdzi
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:12, 05 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nie nadrabiam żadnego wątku ostatnio bo narazie są inne zajęcia,a po zajęciach to kopię w ogródku Dostałam mnóstwo traw ozdobnych i inne sadzonki, że działam gdy tylko jestem w domu

Oczywiście chciałabym wszystko posadzić za pierwszym razem w idealne miejsce, idealnie rozplanować ułożenie roślin, ale już widzę,że błędy popełniłam i albo dziś poprawki zrobię albo zostawię i na wiosnę będę przesadzać- w sumie nie wiem co lepszym rozwiązaniem by było
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies