Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon japoński - klon palmowy różnice

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon japoński - klon palmowy różnice

bql3 09:48, 20 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

wrzucam parę fotek klonów kapońskich z mojej kolekcji zdjęć, które wykonałem będąc na wyprawie w Esveld ( Holandia). Fotki są zrobione w sezonie letnim.



Acer japonicum 'Kujaku Bato'



Acer japonicum 'Oudenbosch'
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
miskka 17:51, 31 gru 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
A to buty - nie wiedziałam o rozpoznaniu/podziale na palmowe i japońskie! Jestem ciekawa co mam u siebie w takim razie W sezonie wkleję zdjęcie z ciekawości co mi rozpoznacie.
Dziwne mam swój egzemplarz - wysoki na dwa metry, wąski raczej (mam go 2-3 lata). Ale widzę że w szkółce wyrósł do góry a w ogóle się nie zagęścił, teraz dopiero nabiera "masy".
____________________
miskka 17:59, 31 gru 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak wyglądał w październiku (zdjęcie niedobre, ale widać piękne wybarwienia):
____________________
bql3 20:18, 04 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

przyszła pora na wrzucenie paru fotek z mojego klona japońskiego 'Aconitifolium' w wiosennych barwach:





pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 14:52, 19 maj 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Maj ciągle zaskakuje bo w tak krótkim odstępie czasu przyniósł kolejne zmiany na listkach mojego klona japońskiego 'Aconitifolium" - zobaczcie sami:







pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 14:57, 13 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Chciałabym prosić o pomoc w identyfikacji tego klona. Kupiony został z etykietą, na której stało "Klon Butterfly", jednak jego liście tej odmiany nie przypominają, prawda?



Niżej na pniu ma on jednak dziwne odrosty, które już Butterfly'a przypominają


Czy on jest jakoś dziwnie zaszczepiony? Po co ktoś tak zaszczepiłby klon?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 17:41, 15 cze 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy,

Pień to jest bankowo z odmiany acer palmatum 'Batterfly' ale co na nim zaszczepiono to będziesz musiała wrzucić mi jeszcze fotki z wiosny oraz jesieni. Wystaw też tego klona na nasłonecznioną miejscówkę u siebie w ogrodzie - bo w ten czas on pokaże swoje prawdziwe oblicze i jestestwo wybarwiajac się do słońca. Zaś gdy będziesz go trzymać w pół cieniu to liście na nim będą zawsze nijakie tj. zielone i będzie utrudniona jego identyfikacja.
Wykonaj dodatkowo proszę taką fotkę na której były by oba listki razem ze sobą ujęte( jeden z pnia a drugi z wyższej partii krzewu) - bo to mi da pełen obraz wielkości liścia tego klona którego chcemy zidentyfikować. Zrób też dodatkowo fotkę z lekkiego dystansu aby można było zobaczyć jego pokrój oraz wysokość.
Na te chwilę nie chcę wyrokować co to za odmiana klona jest bo za mało mam informacji choć mam pewne podejrzenia co to jest za odmiana to się wstrzymam z opinią bo przy klonach łatwo jest o pomyłkę.

gorąco Cię pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 20:22, 15 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Janek, czy takie zdjęcia coś więcej Ci powiedzą? Zdradz proszę jakie masz podejrzenia Klon ma ok 1,80m. Nie patrz na bałagan
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 08:59, 25 cze 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy,

w ogrodzie nie ma bałaganu tylko jest "nieład twórczy" - ale brakuje mi od Ciebie fotki o którą prosiłem ... tę z samymi listkami dla porównania ich wielkości. Proszę więc zerwij jeden listek z dołu drugi z góry klona połóż na stole obok siebie te dwa listki i pstryknij fotkę.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
lukas75 21:34, 13 sie 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 7
Moje malenstwo
Acer Japonicum Acontifolium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies