Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Kordina 11:28, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
Eliska jak tam u Ciebie po mrozowym czasie?
Jest nadzieja, że codziennie temperatura będzie się podnosić, czwartek 5°C, piątek 12°C, sobota 17°C, niedziela 20°C
Te skoki są dziwne. Kiedyś było tzw przedwiośnie, chodziło się w płaszczu z miesiąc, półtora no ale kiedyś to i litery były większe i ludzie głośniej mówili
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 12:04, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Uwaga ogrodniczki...
z podwiązywaniem, młodych drzewek trzeba uważać i często kontrolować...
Wyobraźcie sobie, że jeden mój klon tatarski Ginnala, podwiązany kiedyś do tyczki, by rósł prosto...nie był kontrolowany...uścisk przewiązanego sznurka był widocznie zbyt silny, że wrósł w słabo wykształcony jeszcze pień... latem ubiegłego roku niestety usechł...Zastanawiałam się długo, co mogło być tego przyczyną, ponieważ jego bliźniaczy brat rośnie w odległości kilku metrów na tej samej rabacie...warunki glebowe identyczne, podlewanie również...Dopiero wiosną tego roku przyjrzałam się dokładnie sposobowi mocowania do palików...Zauważyłam zbyt późno ten wrośnięty sznurek, który pewnie zastopował przepływ soków wewnątrz młodego jeszcze pnia...Uwolniłam go od tego, ale gałązki wyżej są suche...wypuszcza coś malutkiego na dole pnia, może dam radę go uratować, ale reszta góry jest całkowicie sucha. Poczekam, a później jak więcej wypuści przytnę pień i dam mu szansę. Moja wina... Szkoda, bo miały już jednakową wysokość...

30.07.23r.na rogalowej rabacie pierwszy z lewej = na fotce jeszcze żywy

to ten na środku

20.08.23r a tu już płaczę, szkoda mi go...miał z 3m
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:06, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Alija napisał(a)
Elisko, okropna pogoda, miejmy tylko nadzieję, że szybko się poprawi i nie narobi większych szkód.
Pozdrawiam cieplutko.

Na poprawę pogody czekam nie tylko ja, ale i wszyscy ogrodnicy...żal tych roślinek, które trzęsą się z zimna...może już niebawem nadejdzie poprawa... i tego się trzymajmy.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:07, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
basia3012 napisał(a)
Elisko, te Twoje żółte pierwiosnki to jak latarenki świecą. Piękne są. Te różowe też ale one spokojniejsze.
Koniczynka wygląda tak radośnie i wiosennie.

Widzisz Basiu...ja podziwiam Twoje , a Ty moje...więc zachwyty wyrównane...dzięki Ci za nie kochana... Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:09, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
zawitka napisał(a)
Cudowne te pierwiosnki totwoje ogrodowe wiosenne latarenki .

Dzięki Halinko...te latarenki niebawem będą oświetlać i Twoje piękne zakątki... Napisałam na priv... Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 12:17, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Kordina napisał(a)
Eliska jak tam u Ciebie po mrozowym czasie?
Jest nadzieja, że codziennie temperatura będzie się podnosić, czwartek 5°C, piątek 12°C, sobota 17°C, niedziela 20°C
Te skoki są dziwne. Kiedyś było tzw przedwiośnie, chodziło się w płaszczu z miesiąc, półtora no ale kiedyś to i litery były większe i ludzie głośniej mówili

Napisałaś o wzroście temperatury i poprawie pogody i już Cię lubię coraz bardziej i bardziej... "Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłam lata..."
Kiedyś na 1 maja w pochodzie szło się już białych podkolanówkach i nowych butach, które bezlitośnie raniły pięty... Tak , tak, te litery rzeczywiście były większe...
Starość nie radość, młodość nie wieczność...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 15:28, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
O ja też nosiłam białe podkolanówki teraz też mam mniejsze litery i włosy od słońca jaśniejsze od słońca, jakby coś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 17:10, 23 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
Tak, w białych podkolanówkach i sandałkach
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 21:38, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Basiu, Bożenko...to były czasy...to se ne wrati...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:16, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
W nocy było -5

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies