Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje małe wielkie marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe wielkie marzenie

ANNA1976 08:10, 20 lip 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Bardzo mi się podoba u Ciebie. Biała jeżówka jst cudna

Moje Limki w pierwszym roku też były w kiepskiej kondycji miały słabe, wiotkie i wyciągnięte pędy. Na wiosnę przycięłam i przesadziłam w inne miejsce i dopiero teraz wyglądają super. Mają proste i sztywne gałązki.
W tym roku kupiłam 5szt Little Lime i mam nadzieję że w przyszłym roku będą wyglądały lepiej niż obecnie.
____________________
Ogród pod sosnami
alis 19:21, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MirellaB napisał(a)
Bardzo podoba mi się Twój przedogródek

Hortki no cóż u mnie też leżą i je podpieram. Myślę, że z roku na rok będą bardziej sterczące - mam w każdym razie taką nadzieję

W zeszłym roku u mnie na wątku toczyła się dyskusja na tema rozplenic Hameln. Zauważyłam, że kępy miały różny pokrój tzn. bardziej strzelisty lub rozchodzący się na boki. Wszystkie kupione w tym samym czasie z tej samej partii roślin. Dziewczyny też tak miały. Ktoś mądry stwierdził, że Hameln to Hameln nie jest w odmianach, a pokrój uwarunkowany jest innymi czynnikami.


Mam nadzieję, że hortki w przyszłym sezonie będą trzymać należyty fason.
Co do rozplenic, Toszka podobnie jak Ty argumentuje ich pokrój, zobaczymy kiedy zakwitną co to za jedne
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:32, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Alicjo posadziłaś miskanta czy coś mi umknęło?


Anulka, posadziłam, tylko fotorelacji nie dawałam
Taki oto rzut rabaty z góry, zastanawiam się, czy oby ML nie posadziłam za blisko stożka?




____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:35, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Makusia napisał(a)
Alis moja jedna Limka tez poleguje. Ale ona jakaś taka bardziej żółta vel mniej zielona od pozostałych. A co ciekawe- jedyna która obecnie kwitnie.


Marti, moje 2 polegują sobie a na wiosnę właśnie one były bardziej zielone od 2 pozostałych, chyba pędzone na sprzedaż i dlatego takie słabiutkie gałązki miały, a kwitną 3 z 4 posadzonych
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:36, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
elka_ napisał(a)


Rabatka w bieli- cudna!
Też wsadziłam białe begonie, ale moje, to nawet nie połowa Twoich


Mojemu eMowi nie leży ta rabata z powodu begonii, mówi, że nie lubi begonii białych i już, a mi się bardzo podoba
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
alis 19:41, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
ANNA1976 napisał(a)
Bardzo mi się podoba u Ciebie. Biała jeżówka jst cudna

Moje Limki w pierwszym roku też były w kiepskiej kondycji miały słabe, wiotkie i wyciągnięte pędy. Na wiosnę przycięłam i przesadziłam w inne miejsce i dopiero teraz wyglądają super. Mają proste i sztywne gałązki.
W tym roku kupiłam 5szt Little Lime i mam nadzieję że w przyszłym roku będą wyglądały lepiej niż obecnie.


Mi te białe jeżówki też bardzo się spodobały, ale z 1 mam problem

O takie coś się z nimi dzieje, ktoś pomoże może?



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
anbu 19:51, 20 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Alicjo dopiero z góry widać ile tam jest begonii Miskant już na swoim miejscu - supr. Moje też już posadzone, oby te nasze miskanty obudziły się w przyszłym roku na wiosnę Oby

Śliczne jeżówy, zachorowałam i tyż będę mieć - duuuuużżżżżo Muszę przez zimę postudiować temat kffiotków
____________________
Ania Ogród Ani :)
alis 19:57, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
anbu napisał(a)
Alicjo dopiero z góry widać ile tam jest begonii Miskant już na swoim miejscu - supr. Moje też już posadzone, oby te nasze miskanty obudziły się w przyszłym roku na wiosnę Oby

Śliczne jeżówy, zachorowałam i tyż będę mieć - duuuuużżżżżo Muszę przez zimę postudiować temat kffiotków


Ja tez jeżówami jestem zauroczona, mam taki malutki misz masz jeżówkowy, ale jeszcze nie wszystkie kwitną A u Ciebie tyle terenu, że możesz szaleć z kffiatkami A jak Twoje buksiki obwódkowe? Moje mają nowe przyrosty, ale jak widać szału nie ma.

Ja mam sporo miskantów posadzonych, ojjjj mocno by mi ich żal było, ale trzeba być dobrej myśli
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 19:59, 20 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
dla mnie to wynik deszczu i ja bym ją obcięła, bo to świetne potencjalne siedlisko grzybów. Idź na wszelki wypadek do Małej Mi i zapytaj - Ania ma duże doświadczenie z jeżówkami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
alis 20:02, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Toszka napisał(a)
dla mnie to wynik deszczu i ja bym ją obcięła, bo to świetne potencjalne siedlisko grzybów. Idź na wszelki wypadek do Małej Mi i zapytaj - Ania ma duże doświadczenie z jeżówkami.


Poobcinałam te ciemniejące, ale tak mi ich żal Lecę w takim razie do Małej Mi.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies