Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogród - potrzebuję pomocy:)

Klaudyna 14:03, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
A co kolekcjobowania to niestety jest tak ze ja naprawde nie moge sie powstrzymac widzac cos ladnego. I tak wlasnie powstaje ta skarpa. Jest to improwizacja
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Toszka 14:03, 14 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Klaudyna, zasmucę cię, nie wyparuje...będzie mniej smierdzieć, ale będzie kilkadziesiąt, a moze i więcej lat aktywnie czynne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Klaudyna 14:09, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Hmm na wiosne bede robila taras to pewnie zajme sie tymi podkladami. Szkoda, ze czlowiek nie jest alfa i omega i nie wie wszystkiego od razu. A co do skarpy to na niej chcialam posadzic tylko jalowce sosny i na jej pocztaku gdzie skarpa jest mniej stroma wlasnie ten swierk iseli fastigiate co juz siedzi i choiny. Na krwedzi poprowadze linie liliowcow a nastepnie te turzyce? Ice dance troche dalej niz to jest w tej chwile na zdjeciu i znowu zakoncze liliowcami
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 14:14, 14 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro na razie jeszcze jesteś na etapie kolekcjonowania roślin, które się podobają, nie zastanawiaj się co z czym posadzić. Przynajmniej dobieraj je obok siebie tak, żeby miały podobne wymagania. Różaneczniki lubią kwaśną glebę, cisy wprost przeciwnie, a są blisko obok siebie.

Gdy już zdecydujesz się robić ogród, wtedy go zaprojektuj, albo przynajmniej zaplanuj. I przestań kupować co popadnie, bo tylko zmarnujesz pieniądze. Zacznij myśleć jak ktoś. kto chce mieć piękne otoczenie, a nie tylko zbiór roślin.

Nie kładź szmaty, wyrzuć podkłady.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 14:17, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
A ktora rabata jest za waska ? Ta przy domu?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 14:25, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Nie wiem czy moge nie polozyc tej szmaty. Bo mam bardzo brzydka dzialke tzn bie mam ziemi tylko piasek z glina. Gdzie na tylnej czesci pelno topoli bylo. W te wakacji pryskalam je na potege. Ale one odrastaly w takim tepie, ze mnie to zalamywalo...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 14:54, 14 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
W ogrodzie powinniśmy stwarzać komfort dla roślin tam rosnących, a nie tylko własnym oczom.
Oczy powinny być skierowane na bujną zdrową zieleń i małą architekturę ogrodową , a nie na wymuskaną z wierzchu glebę, która powinna być żyzna, urodzajna i próchnicza. Zamień agrotkaninę na przekompostowany obornik lub kompost.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 16:07, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Tak ale jakie rosliny urosna na glinie i piasku. Pewnych rzeczy sie nie przeskoczy trzeba sie tez dopasowac do pewnych warunkow i wybierac te rosliny ktore przetrwaja w ciezkich warunkach - jak zimny i czesto wiejacy suchy wiatr. Ja zeby wkopac rosline na skarpie musze uzywac kilofa.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
waldek727 16:59, 14 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Klaudyna.
Ja mam dla Ciebie taką propozycję. Sezon wegetacyjny już się skończył i w ogrodzie za wiele nie podziałasz. Skoro dołączyłaś do naszej ogrodowej społeczności, to zapoznaj się z wybranymi artykułami Danusi i pochodź sobie po ogrodach które Cię zainteresują. Wtedy ta głęboka woda na którą chcemy Cię wrzucić, stanie się dla Ciebie o wiele płytsza.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Klaudyna 17:10, 14 lis 2015


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
dzisiejszy wieczór spędzam z dobrą herbatką przy kominku z laptopem zamierzam pooglądam sobie co ciekawego mogę wchłonąć i z chęcią pooglądam śliczne roślinki i ogródki
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies