Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

gobasia 12:23, 07 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
BasiaLT napisał(a)
Super te seledynowe cynie, w życiu takich nie widziałam.


ja też nie ...taka jedna tylko się trafiła

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ewsyg 13:40, 07 sie 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Nie wyrzucaj przetacznika tylko przytnij. Może miał za sucho, albo liście słońce spaliło. sprawdź jeszcze korzenie, czy nie ma tam mrowiska. A nie złapał mączniaka ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 14:00, 07 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82088
Basiu dzieki za podpowiedź w sprawie floksów - wypróbuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eda 16:03, 07 sie 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
gobasia napisał(a)
Wczoraj dolało ,że ho ho ,no i w końcu trochę ochlody ...ide coś tam porobić w ogrodzie

zakwitla mi jedna cynia na taki kolor ...bardzo mi się podoba





Basiu cudna ta Twoja cynia niespotykany kolorek no i jeżówki cytrynowe są ogromne i piękne mimo że umęczone też tak myślę że trzeba z ciąć żeby się dobrze zadomowiły buziolki podreptałam i wszystko piękne i bujne deszcz dopomógł u mnie już niestety mączniak na liściach dyni pryskałam właśnie na grzyba jutro chyba zetnę porażone liście bo dziś już dam spokój niech preparat działa ....paaa
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
MirellaB 22:20, 07 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Drugie kwitnie floksów bardzo obfite

Fajnie wyglądają te czerwone kwiatki między bukszpanami.

Ja nie mogę u siebie dostać tych fioletowych roślinek z zielonymi końcówkami. Przypominają mi rafę koralową
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
olga80 09:32, 08 sie 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
gobasia napisał(a)
To jest zdjęcie z 22.09 2015r drugie kwitnienie
jak tylko zaczęly przekwitać wylamalam kwiatostany (nie gałązki) i tak zakwitly;d

można też przycinać gałązki przed pierwszym kwitnieniem na różnych wysokościach i to powoduje przedłużenie kwitnienia....ale ten pierwszy sposób bardziej mi się podoba, bo jest obfitsze kwitnienie



no to floksy dały czadu
____________________
Teresa Moje małe królestwo
elka_ 10:37, 08 sie 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
gobasia napisał(a)
To jest zdjęcie z 22.09 2015r drugie kwitnienie
jak tylko zaczęly przekwitać wylamalam kwiatostany (nie gałązki) i tak zakwitly;d

można też przycinać gałązki przed pierwszym kwitnieniem na różnych wysokościach i to powoduje przedłużenie kwitnienia....ale ten pierwszy sposób bardziej mi się podoba, bo jest obfitsze kwitnienie


O rany! tego nie wiedziałam, lecę poskubać moje
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
gobasia 13:38, 08 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
DZIEWCZYNY
floksy wyłamujcie czym prędzej...
,przyjrzyjcie się łodydze ,pod kwiatostanem w kącikach liści widać już takie przylistki (nie wiem jak to nazwać)i wlaśnie z tego będą kwiaty
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AsiaK_Z 13:45, 08 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
oooooo to muszę ma moje dziś zerknąć A właśnie się zastanawiałam czy jest szansa na kolejne kfiatooochy a tu masz, odpowiedź na tacy
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gobasia 13:46, 08 sie 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ewsyg napisał(a)
Nie wyrzucaj przetacznika tylko przytnij. Może miał za sucho, albo liście słońce spaliło. sprawdź jeszcze korzenie, czy nie ma tam mrowiska. A nie złapał mączniaka ?


przycielam ...poczekamy zobaczymy...sądzę ,że mógł być przypalony słoncem ...bo to z targu a nie szkólki
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies