Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anulajda w raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Anulajda w raju

anulajda 09:27, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Pluszakowa napisał(a)
Nadrobiłam cały wątek, masz piękny ogród, róże i tę jedną zupełnie wyjątkową

Chyba Toszka to napisała, że bycie babcią jest najbardziej komfortową formą macierzyństwa. Moja mama podpisuje się pod tymi słowami obiema rękami (ja w sume też)

Hortki śliczne, i chyba dobrze wyszłąś na tej pomyłce. O identyfikację możesz poprosić Bożenkę z Hortensjady. Te ażurowe kwiatostany są piękne jak koronkowe.

Chyba zanim miałaś konto byłaś częstym gościem na O., bo widać pewien typowy sznyt.

Na koniec zapytam, bo masz wiele odmian róż jaką możesz polecić jako piękną, ale i jednocześnie niekłopotliwą. Zależałoby mi też nieukrywam na zapachu (jest za to duży plus). Robię plebiscyt różany


Hej,
Z Toszką i z Twoją mamą zgadzam się,jest to najpiękniejszy czas
Masz rację podglądając O... powstawał mój ogród wraz z budową domu i nieraz miałam mętlik w głowie i zniechęcenie,niektóre roślinki przesadzane były po naście razy
Ciężko wybrać tą niekłopotliwą do tej pory jest nią Mariatheresia bo nie śmieci i pomimo słońca jest to u mnie najdłużej trzymająca różą kwiat ale ma zapach delikatny,Voyage znowu pięknie pachnie ale coś podłapała u mnie plamki,Chippendale i Mary Ann nigdy nie sprawiały mi kłopotu,każda róża ma jakieś ale i zawsze jest coś za coś.U Bożenki byłam kiedyś ale w sumie nie jest dla mnie ważne jaka to odmiana byle mi się podobają
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 09:32, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Dzisiejszy poranek po deszczu,
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
ren133 10:05, 29 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anulajda napisał(a)


Tak mam,Yorka tego małego niekastrowanego samca 8 lat jest u nas.Czytając u Ciebie to decyzja zapadła,super,też miał być u nas West ale jego białości się obawiałam,
Pies u mnie nie robi szkód a te doniczki to jego kuweta z jednej strony do obsikiwania a z drugiej do kupki bo w trawie i na moich krzaczkach wie że nie może,tak został nauczony i nigdy nie natrafiłam na bąbe w trawie


A długo go uczyłaś? sama?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 10:32, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Dzisiaj rano chodząc po mokrej trawie z kawką policzyłam w końcu ile mam krzaków róż... Ciekawe czy by ktoś zgadł bo ja sama byłam nieświadoma do końca ilości...
Część niedawno przeszła selekcję to się ciut zmniejszyła,padła mi jedna Lady Emma H. jak zajrzałam w korzenie to chyba wiem dlaczego ale nie wiem jeszcze czy będę dokupować taką samą czy zamienię wszystkie pozostałe Lady bo brak mi pomysłu gdzie mogłabym je przesadzić-bo ten kolor...
Pięciu NN jakiś minifioletowych pozbyłam się bo już drugi raz łapały jakieś choróbska grzybowe albo cuś...i w sumie tylko na wiosnę przy pierwszym kwitnieniu były ok a potem już nie koniecznie
Nie wiem czy to normalne że te najstarsze liście róż u niektórych odmian od dołu troszkę żółkną-obrywam je sumiennie i wyrzucam do kosza zresztą jak wszystko inne bo zrezygnowałam kiedyś z kompostownika z czego nie ukrywam że się cieszę


Udało mi się wreszcie przyciąć resztę bukszpanów to mogę pokazać tą cześć jeszcze tylko dosypać korę i będzie już ok
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 10:56, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
ren133 napisał(a)


A długo go uczyłaś? sama?

W sumie nie pamiętam jak długo na początku miał taką matę pieluszkową w domu i tam się załatwiał potem były spacery a teraz jest ich mniej bo wiadome dzieciaki podrosły...ale psiaka trzeba chwalić jak dobrze a zganić jak źle, to bardzo mądre istoty trochę pracy to wymaga ale nie wyobrażam sobie że go kiedyś może zabraknąć...
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
ren133 10:59, 29 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
I nie kopie Ci w ogrodzie? A bywało, że zostawał sam w domu? ile godz max?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anulajda 11:04, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Dzisiejszy Falstaff i jego początki drugiego kwitnienie a przed nim Munstead Wood też zaczyna

____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 11:20, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
ren133 napisał(a)
I nie kopie Ci w ogrodzie? A bywało, że zostawał sam w domu? ile godz max?

Nigdy nie kopał, ma piłkę tenisową i nią się zajmuje jak jestem w ogrodzie,tylko trzeba mu ją rzucać co jakiś czas a sam raczej nie chodzi nie widzi chyba nic tam interesującego.Rano przed pracą go wypuszczam, oblata co jego i potem śpi do mojego powrotu, wytrzymuje dość długo ale też ma swoje lata i wie że w domu nie może.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 11:23, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Abraham Darby trochę zmęczony od deszczu i Geoff Hamilton
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 11:29, 29 lip 2016


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Gardinia i Ghita
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies