Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kawa 13:31, 01 kwi 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
nie no u Ciebie to jak zwykle wow...
pięknie roślinki ruszyły
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 14:08, 01 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Kasiek napisał(a)


Asienko, Pszczolka jest swietna ogrodniczka i kochanym czlowiekiem, jezeli cos radzi, to radzi dobrze i jej rady sa poparte ogromna wiedza i serdecznoscia. Warto z nich skorzystac
O sadzeniu piwonii napisze wieczorem, musze poszukac kilka zdjec, (moze ich nie skasowalam)


Rady Ewy cenię sobie bardzo. Będę czekać na instruktaż. Zaczęłam przeglądać oferty szkółek, ceny... hmmm. Sporo by mi tam potrzebne było.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 14:20, 01 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Kasiek napisał(a)


bold text


Pozwol, ze nie zgodze sie z Twoja opinia o odswiezaniu co pare lat. Akurat piwonie tego nie lubia, hodowcy, ogrodnicy i ludzie ktorzy je maja, zalecaja aby dobrze wybrac miejsce, posadzic, i tam je zostawic w spokoju. W jednym miejscu dozywaja ,, starej starosci,,
Ja swoje piwonie wielokrotnie przesadzalam, na poczatku z braku wiedzy na ich temat,ale i troche tez z nawalu nowych pomyslow...Przezyly, ale teraz jednak wole porzadnie sie zastanowic i dobrze przygotowac im miejsce, zanim posadze nowa odmiane. Nie moge napisac ze te u mnie przesadzone jakos zaczely chorowac, czy cos innego sie z nimi zlego dzialo( a przesadzalam jedna piwonie w grudniu, inna wykopywalam u sasiadki w trakcie kwitnienia) ale...Mysle ze slabiej kwitna wtedy, kwitna, ale...Tak to moge okreslic.
Karlenie- jak to okreslilas,czy slabsze kwitniecie....Tu moga byc inne przyczyny i ku temu bym sie sklaniala.
Chetnie zobacze jakie masz cudenka

Zgadzam się te piwonie co je ratowałam rosły w jednym miejscu przynajmniej 40 lat i były w niezłej kondycji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:23, 01 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Kasiek napisał(a)


Sylwia, powtarzam to za kazdym razem; jezeli posadzi sie je poprawnie i da to co potrzebuja, to moga zakwitnac w pierwszym roku.
I tego Ci zycze

Gwarancji nie mam bo powódź przez nie przeszła i trochę zamuliło, pytanie czy nie za głęboko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:25, 01 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Kasiek napisał(a)


Sylwia, to Do Tell. Sliczna odmiana prawda Pachnie?...Tak. Subtelnie, kobieco, miekko, lekko slodko.









Oooo to tym bardziej must have Będę polowała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 14:37, 01 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
U Ciebie też widzę Kasiu , że popruszyło
Wiosna u ciebie rozkręciła się na całego
Śliczne masz te wszystkie kwiaty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
polinka 18:50, 01 kwi 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Witam się Kasiu u Ciebie po dłuższej przerwie i cieszę się, że nadal jesteś i dzielisz się swoją wiedzą.

Uściski przesyłam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
eda 19:46, 01 kwi 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)


Edysiu, mam nadzieje ze sie nia pochwalisz


Jasne ,że tak proszszsz

takie są trzymają się jeszcze ...

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 20:03, 01 kwi 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
kołderka ekologiczna miodzio oby bez mrozu prawda ? a u mnie coś zmierza małymi krokami bo zimnoooo strasznie , podlałam owocowe co nieco i szkółkę trawki i zobaczymy...
Piwonia miodzio cudna jest ten środek powala jak kulka lodów
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Agatorek 21:19, 01 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kasiek napisał(a)
Pierwsza piwonia ma sie dobrze, dzisiaj dojrzalam kolejne. Te, sa dla mnie niespodzianka...


To już?

Później padłam, jak wrzuciłaś tyle zdjęć tych pięknych odmian. Cudownie je uwieczniasz na zdjęciach
Pamiętasz, ile masz odmian?

Magnolia i grusza też cudne .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies