Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:22, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
tulucy napisał(a)
Nie wiem, Kasiu, co mogłoby im być innego. One rosły w tym miejscu dziesiąt lat. Po przesadzeniu odżyły. Może trzeba było je nawozić... A u nas tego się nie praktykowało.

Piwonie to też ulubione kwiaty mojego taty. Kwitną akurat na jego urodziny, więc wyjątkowo zawsze facet dostaje wielki bukiet

Ostatnio gdzieś obejrzałam filmik o trzymaniu pąków peonii w lodówce. Po paru miesiącach można wyjąć i zakwitną... Chyba spróbuję



O piwonii napisze za chwilke

Taki urodzinowy szczesciarz z Twojego taty Sposobu z lodowka nie znam, tz wiem ze mozna opoznic rozwoj pakow, wlasnie wsadzajac je do lodowki, ale kilka miesiecy? Warto wyprobowac, dziekuje za podpowiedz Trzeba je owinac w wilgotna sciereczke?
Ciemny, listopadowy, depresyjny wieczor... a czlowiek wyciaga sobie z lodowki piwonie, takie prawdziwe, najprawdziwsze Bajka
____________________
Bawarka
Kasiek 21:33, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
zbigniew_gazda napisał(a)
Faktycznie wiosna u Ciebie Kasiu posunięta bardzo do przodu. to nie do wiary. Śnieg szybko stopnieje. Co do piwonii to tak jak piszesz. Nie wolno ich przesadzać ot tak bo mamy widzimisię. Za taki czyn zapłacimy kilkuletnim czekaniem na ponowne kwitnienie.


Zbyszku, tak, tutaj wiosenka najszybciej i to cieszy po dlugich miesiacach, burych i ponurych.
Masz calkowita racje co do piwonii, ale szepne tak cichutko, ze czasami uda sie ja przesadzic, tak by tego niezauwazyla...Z duza bryla ziemi, pomalutku, nie naruszajac jej kruchych korzeni. Kilka razy to zrobilam, udalo sie, ale nie polecam tego powtarzac

Wczoraj przypadkowo natrafilam na filmik z ciecia u Ciebie, obejrzalam go z wielka przyjemnoscia
____________________
Bawarka
Kasiek 21:34, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Kawa napisał(a)
nie no u Ciebie to jak zwykle wow...
pięknie roślinki ruszyły


Jak zwykle
____________________
Bawarka
Kasiek 21:36, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Margerytka40 napisał(a)


Rady Ewy cenię sobie bardzo. Będę czekać na instruktaż. Zaczęłam przeglądać oferty szkółek, ceny... hmmm. Sporo by mi tam potrzebne było.


Chcesz rozne odmiany, czy rzad takich samych?
____________________
Bawarka
Kasiek 21:42, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zgadzam się te piwonie co je ratowałam rosły w jednym miejscu przynajmniej 40 lat i były w niezłej kondycji


Piwonie zaliczaja sie, do jednych z najbardziej dlugowiecznych roslin w naszych ogrodach i jedna z najstarszych roslin uprawianych przez czlowieka. Jej historia siega ponad 2600 lat i na poczatku, sadzono ja dla celow leczniczych, dopiero pozniej dla ozdoby.

Sylwia, po wykopaniu, dzielilas karpe?
____________________
Bawarka
Kasiek 21:43, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)

Gwarancji nie mam bo powódź przez nie przeszła i trochę zamuliło, pytanie czy nie za głęboko


Trzymam kciuki
____________________
Bawarka
Kasiek 21:44, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Wiolka5_7 napisał(a)
U Ciebie też widzę Kasiu , że popruszyło
Wiosna u ciebie rozkręciła się na całego
Śliczne masz te wszystkie kwiaty


Wiolu, dziekujeSnieg moglby jeszcze troche polezec...
____________________
Bawarka
Margerytka40 21:46, 01 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Kasiek napisał(a)


Chcesz rozne odmiany, czy rzad takich samych?

Raczej w jednej kolorystyce i kuszą mnie te Coral
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasiek 21:46, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
polinka napisał(a)
Witam się Kasiu u Ciebie po dłuższej przerwie i cieszę się, że nadal jesteś i dzielisz się swoją wiedzą.

Uściski przesyłam


Dziekuje za wizyte i usciski, fajnie ze wrocilas
____________________
Bawarka
Kasiek 21:47, 01 kwi 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
eda napisał(a)


Jasne ,że tak proszszsz

takie są trzymają się jeszcze ...



Bedzie sie dzialo
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies