Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje początki z ogrodem - pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki z ogrodem - pomocy

wera 14:06, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Kuba napisał(a)
Witaj
Też mam takie miejsca pod dachem gdzie deszczówka nie dochodzi i z kilkoma roślinami już się musiałam pożegnać. Zarówno cis, bukszpany jak i Rh poradzą sobie bez słońca ale nie bez wody, trzeba je podlewać obficie aby woda dotarła do korzeni i nie doprowadzać do przesuszenia, może pomyśl o automatycznym nawodnieniu.
Z cisa można uformować kulę na pniu jeśli rzeczywiście ma pień a nie dużo drobnych gałęzi, ja chyba bym kupiła taką kulę a tego co masz formuje w stożek

deszczówka by się przydała to fakt może namówię męża,obecnie ta rabata jest jaka jest kupiłam tam cisa żeby nie było tam pusto w szkółce mi powiedzieli że jedynie cis by się w to miejsce nadawał więc go wzięłam ale jest tam smutno zresztą jak na całej działce bo dopiero zaczynam jeśli chodzi o formowanie to jak bym miała go obcinać żeby powstał stożek ?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 14:08, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Dominika11 napisał(a)
kwiaty cebulowe, np. tulipany, narcyze, szafirki - jakieś wczesno wiosenne zanim wyjda jeszcze hosty

w zeszłym roku na zimę posadziłam tam jakieś tulipany więc coś tam jest
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Dominika11 14:09, 26 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
https://pl.pinterest.com/pin/149815125082072349/
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 14:10, 26 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a tak mi sie nasunęło - nie będzie tam żadnej opaski przy domu ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
wera 14:16, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
moim największym wyzwaniem jest rabata od strony gdzie najwięcej jest słońca,obecnie wygląda jak na zdjęciu początkowo nie mieliśmy ogrodzenia a trawę posialiśmy jakieś 2 lata temu w zeszłym roku w październiku zrobiliśmy ogrodzenie i działka powiększyła się o pas ziemi który zamierzam obsadzić drzewkami i kwiatami ale nie wiem czy go pomniejszyć i dosiać trawy żeby miała jakiś kształt,ziemia była gliniasta więc wymuszaliśmy ją z torfem-to chyba dobrze ?początkowo mój mąż chciał posadzić przy płocie rząd choinek żeby nie było takich wiatrów ale stwierdziłam że nie chce bo wolałabym tuje szmaragdy i ogólnie nie wiem co tam posadzić szerokość tego pasa ziemi ma około 4 ,5 metra i nie wiem czy to nie za dużo
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 14:20, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Makao_J 14:21, 26 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Najlepiej doradza się gdy widzimy zdjęcie, znamy rozmiary rabaty i kierunek geograficzny.

Pod tym zadaszeniem gdzie masz taką suszę dobrze sprawdziłyby się jukki ale one lubią słońce. Nie wiem jak tam z nim jest.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
wera 14:22, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
opaska kiedyś będzie może za rok włożymy kostkę trudno mi powiedzieć bo na wszystko potrzeba funduszy jak wygram w totolotka to nawet jutro
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 14:23, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Makao_J napisał(a)
Najlepiej doradza się gdy widzimy zdjęcie, znamy rozmiary rabaty i kierunek geograficzny.

Pod tym zadaszeniem gdzie masz taką suszę dobrze sprawdziłyby się jukki ale one lubią słońce. Nie wiem jak tam z nim jest.

słońca brak i to też jest ten problem
słońce dociera jedynie na prawą rabatę patrząc na zdjęcie
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 14:58, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46


tak wygląda działka z przodu
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies